Temmuz Astrolojisi Burcunuza Neler Getiriyor?

Satürn ve Neptün Retroları sakin kalma, dinlenme ihtiyacımızı artırırken ateş burcu Aslan’a ilerleyen gezegenler aksiyon getirebilir.

Pınar Atmaca PINAR ATMACA 02 Temmuz 2024
Temmuz Astrolojisi Burcunuza Neler Getiriyor?

Ayın başında başlayan Neptün retrosu 9 Aralık’a kadar devam ediyor. 2012’den bu yana Balık burcundaki Neptün’ün bu son uzun retrosu özellikle Balık, Yengeç ve Akrep burçlarının son derecelerinde Güneş, Ay ve diğer gezegenleri olanları etkileyecek. Neptün retrosu sezgilerimizi güçlendirirken rüyalarımızı daha da anlamlı kılabilir. Ayrıca ruhsal olarak bizi uyuşturan konuları gün yüzüne çıkarabilir. Bu dönemde manevi çalışmalar, terapiler, meditasyon daha verimli sonuçlar verebilir. Farkındalığımız zirve yaparken dünyayı farklı bir bakış açısıyla algılayabiliriz, empati duygumuz, anlayışımız, kavrayışımız çok farklı boyutlarda zenginleşebilir. Hali hazırda retroda olan Satürn ile uyum içindeki bu retro maddi, materyalist dünyadan uzaklaşarak işlerimizde ve gündelik yaşamımızda sezgilere, hislere ve empatiye daha fazla yer açabilir.

6 Temmuz’da gerçekleşen yeni ay yine bir su burcu olan Yengeç’te. Ev ve aile konularında yeni başlangıçları beraberinde getiren yeni ay bir taşınma veya mekân değiştirme durumuyla sonuçlanabilir.

15-16 Temmuz’da Boğa burcundaki Uranüs Mars kavuşumu sabit malefik yıldız Algol üzerinde gerçekleşiyor. Bu kavuşum özellikle maddi konularda önemli bir değişim, aksiyon getirebilir. Bir iş değişikliği, gelirlerin bambaşka bir şekilde yönetilmesi, ani bir harcama gündeme gelebilir. Güven algımızla ilgili de çok farklı bir yaklaşım geliştirebiliriz. Kapalı ya da gizli tutulmuş bir konunun açığa çıkması, bir sırrın çözülmesi bu yaklaşımı mecbur kılabilir.

21 Temmuz’da Mars burç değiştirerek İkizler’e geçiyor ve özellikle zihinsel konularda yorulacağımız bir döneme ilerliyoruz ve aklımız fazlasıyla meşgul olabilir. Bu dönemde dinlendirici aktivitelere zaman ayırmayı ihmal etmemeliyiz. Eğitim konularında aktif olabiliriz. Bu geçişin hemen ardından Oğlak’ta bir dolunay gerçekleşiyor ve bu dolunayda görev ve sorumluluklarımız, kariyerimiz gözümüze çarpabilir ve bu yönde karar alabiliriz. 22 Temmuz’da Güneş’in Aslan burcuna ilerlemesiyle ateş elementi güç kazanıyor. Işığın artması enerjimizi de yerine getirebilir, daha canlı ve aktif olabiliriz. Sevdiğimiz aktivitelerle ilgilenebiliriz, sanata, görselliğe ağırlık verebiliriz, yüreğimizin götürdüğü yere gitmek için motivasyon duyabiliriz.

Aylık burç yorumları


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.