TEMMUZ ASTROLOJİSİ: GEÇMİŞE DÖNÜŞ VE AY TUTULMASI

Aile konularının ön planda olduğu nostaljik bir temmuz ayı bizi beklerken Ay tutulması dışarıdaki görev ve sorumluluklarımızı hatırlatan güçlü bir etki yaratabilir.

Temmuz ayı yine heyecan verici astrolojik gelişmelerle dolu. Güneş ayın 22’sine kadar Yengeç burcunda ilerlerken aile, geçmiş, gelenek, görenek temalarının hâkim olacağı bir dönemden geçiyoruz. Bu sürece koruyu, kollayıcı tutumlar, anneler, kadınlar, duygusal hassasiyetler damga vurabilir. 12 Temmuz’da Merkür retrosunun son bulmasıyla bu duygusallığı iletişime aktarmakta, duygularımızı dile dökmekte artık zorlanmayabilir, haberleşme ve iletişimi iyice hızlandırabiliriz.

Temmuz ayının önemli bir transiti de Satürn’ün yeniden Oğlak burcuna dönüşü. 2 Temmuz’dan itibaren bizi adeta 21 Mart öncesine geri götüren bir süreç yaşayabiliriz. 17 Aralık’a kadar devam edecek olan bu süreç Satürn’ün Kova burcuna kalıcı şekilde geçmesiyle son bulacak. Ancak bu dönemde özellikle de Satürn’ün hem retroda olup hem de son derecelerinde ilerlediği bu süreçte görev ve sorumluluklar, kurallar ve disiplin epeyce zorlayıcı olabilir, kaçış durumlarında beklenmedik tepkilerle, sonuçlarla karşılaşabiliriz.

Temmuz ayının en önemli olayı ise Ay tutulması. Bu tutulma az önce sözünü ettiğimiz Satürn’ün burcu Oğlak’ta ve yöneticisi Satürn etkisinde gerçekleşiyor. Yengeç burcu enerjisiyle aileye, köklere, geleneklere iyice odaklandığımız bu dönemde gerçekleşen tutulma dış dünyayı, gerçekleri, görev ve sorumluluklarımızı, işlerimizi, kariyerimizi hatırlatan ve bizi somut ve maddi dünya ile yüzleştiren bir tutulma olarak görünüyor. Bu yönde farkındalığımız ve sezgilerimiz yükselirken iş ve maddi kararlar ve değerlendirmeler gündeme gelebilir.

Burcunuza yönelik aylık yorumları okumak için tıklayın.