TEMMUZ ASTROLOJİSİ ÖNCE DUYGULARA SONRA KALPLERE SESLENİYOR

Yepyeni bir ayı karşılarken atacağımız adımlar kalpleri ısıtabilir.

Temmuz ayına Yengeç burcunda parlayan Güneş ile giriyoruz. 22 Temmuz’a kadarki süreçte su enerjisi, duygusallık, şefkat, merhamet, denize, sulara yakınlık var. Aile, yuva, ev, yerleşim, annelerle, çocuklarla ilgili konular ön planda. 5 Temmuz’da Merkür’ün Yengeç burcuna ilerlemesi bizi biraz sessizleştirebilir, derin düşünmemizi sağlayabilir, aklımız yukarıda bahsettiğimiz Yengeç konularında olabilir. Venüs’ün de 18’inde Yengeç burcuna ilerlemesiyle aşkta ve ilişkilerde daha yumuşak, sevecen, şefkatli olabiliriz. Sonrasında Güneş’in Aslan burcuna ilerlemesiyle ateş yükseliyor, iyice ısınıyoruz, enerjimiz artıyor. Yüreğimizin sesini dinlemek önem kazanırken bizi kalbimiz yönlendirecek gibi görünüyor.

Temmuz ayının en önemli geçişlerinden birini yine 5 Temmuz’da Mars gerçekleştiriyor ve Boğa burcuna ilerleyerek başta Boğa burçları olmak üzere Akrep, Kova ve Aslan’ları harekete geçiriyor. Uranüs’e doğru ilerleyen Mars bu sabit burçları ister istemez yerinden kaldırıyor, aksiyon getiriyor. Mars Boğa geçişiyle genel olarak maddi konularda hareketlilik de artabilir, toprak, ev ve arsa konularına dinamizm gelebilir, harcamalar söz konusu olabilir, maddi risklere dikkat etmek gerekiyor, önümüzdeki bir buçuk aylık dönemde.

13 Temmuz’da Oğlak burcunda bir dolunay var, bu dolunay hedefleri, plan ve projeleri hatırlatan, görev ve sorumlulukların altını çizen bir dolunay olabilir. 28 Temmuz’da Aslan burcundaki yeni ayda ise sesimiz biraz gür çıkarabilir, kendimizi göstermenin, ben demenin yakıcı ateşi içinde olabiliriz.


Aylık burç yorumları