TEMMUZ ASTROLOJİSİ: VENÜS RETROSU BAŞLIYOR!

Temmuz ayına yavaşlayan ve ardından geri harekete başlayan Venüs damga vuruyor.

Pınar Atmaca PINAR ATMACA 30 Haziran 2023
TEMMUZ ASTROLOJİSİ: VENÜS RETROSU BAŞLIYOR!

Temmuz ayına Oğlak burcunda bir dolunayla giriş yapıyoruz. Bu dolunay içine iyice daldığımız ev ve aile konularından dışarıya uzanan bir pencere açıyor. Bu pencereden ise bizi bekleyen iş, görev ve sorumluluklarımıza göz atabiliriz, iş ve kariyer anlamında da uyarıcı, dikkat çekici bir dolunay geçirebiliriz.

3 Temmuz’da gerçekleşen bu dolunayın ardından 11 Temmuz’da Mars burç değiştiriyor ve Aslan burcundan çıkıp Başak burcunda ilerlemeye başlıyor. Mars’ın bu geçişiyle birlikte tedaviler, arınma, detoks, beslenme programları, sağlığımızı düzeltebilecek konular, şifalanma enerjisiyle daha fazla iç içe olabilir ve uğraşabiliriz. İnce işlerle ve detaylarla ilgilenme zamanına geçiyoruz ve bu konularda herhangi bir sorumsuzluk ve ilgisizlik içinde olduğumuzda Mars bizi acımasızca cezalandırabilir, ayrıntılara dikkat etmek durumundayız. Mars ile aynı anda Merkür de burç değiştiriyor ve Aslan burcuna ilerliyor. Bu dönemde iddialı, cesur, kendimizden emin yönlerimizi anlatım ve ifadeye dökebiliriz. Konuşmalarımızda sesimiz daha gür ve iddialı çıkabilir. İnatçı ifadeler kullanabiliriz. 17 Temmuz’da Yengeç burcunda gerçekleşen yeni ay yeni bir ev ve aile düzenine işaret edebilir.

22 Temmuz’a kadar Yengeç burcunda ilerleyen Güneş bu burçtan çıkmadan önce Plüton ile karşı karşıya geliyor. Bu dönemin en etkin gezegenlerinden olan Plüton aslında bu yıla da damga vuruyor ve bizi içsel anlamda büyük bir değişime itiyor. Bu değişim rüzgarını Plüton’un Kova’ya ilerlediği 23 Mart ile 11 Haziran arasında yoğun bir biçimde hissetmiştik. Ancak 11 Haziran’da yeniden Oğlak burcuna dönmesiyle 2008 ile başlayan Plüton Oğlak dönemine önümüzdeki Ocak ayına kadar bir geri adım attık. Belli ki Oğlak temasında yapmamız gerekenler var. Bu temalar görev ve sorumluluklarımıza sahip çıkma, hedef ve plan oluşturma, sınırları belirleme, kariyer ve iş konularını öne alma, kurallar, disiplin ve gerçekçilik çerçevesinde olabilir. Bu alanlarda zorlayıcı durumlar söz konusu olabilir ve 22 Temmuz civarında kendisini daha fazla hissettirebilir.

Hemen ardından ise Güneş Aslan burcuna ilerliyor ve Venüs retrosu başlıyor. Az önce anlattıklarımızla çakışan aşk ve ilişkiler sarmalında bir anda bulabiliriz kendimizi, Oğlak kuralları karşımıza çıkmışken. Dengelemek, dengelenmek bu dönemde çaba ve uğraş gerektirebilir. Kalbimizin sesi bize rahat vermeyebilir, asıl hedefimizden uzaklaştırabilir. Aslan burcu maskülen enerjiler taşıyor ve bu döneme de bu enerjiler egemen olabilir. Eril burçların (Koç, İkizler, Aslan, Terazi, Yay, Kova) dişiliklerine sahip çıkmaları ve diğer burçların da onları desteklemeleri gereken zamanlardayız. Yoksa eril gücün temsil ettiği her şeyle Venüs retrosu da söz konusu olduğundan çifte çifte yüzleşmek durumunda kalabiliriz. Venüs retrosu eski aşk ve ilişkileri gündeme getirebilir. Ancak retro bitiminde yani 3 Eylül’de bu aşklara ilelebet veda etmek durumunda kalabiliriz. Duygusallık, hassasiyetler açısından zor bir dönem zira gökyüzünde hiç su enerjisi kalmayacak. Sızlanmak, ağlamak fayda etmeyebilir. Temmuz ayı sona ererken sert olmak durumunda kalabiliriz.

https://www.elle.com.tr/astroloji/aylik


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.