TEMMUZ ASTROLOJİSİ: YENGEÇ BURCUNUN SARIP SARMALAYAN KOLLARINDAYIZ

Yengeç burcundaki Güneş ve Balık burcundaki Jüpiter empati, anlayış, merhamet ve şefkat duygularını yüceltiyor.

Güneş’in duyarlı ve hassas bir o kadar da sezgisel Yengeç burcunda ilerlediği temmuz ayı bu özelliklerimizi iyice gösterme zamanı, daha şefkatli, merhametli ve de anlayışlı olabiliriz. 10 Temmuz’da Yengeç burcundaki yeni ay ev ve aileyle ilgili yeni gelişme ve başlangıçlara işaret edebilir. Yeni bir beslenme rutini de geliştirebiliriz. Yengeç burcu bakmakla ilgili de olduğundan yakın olduğumuz bir kişi ya da anneyle ilgili bakıp ilgilenmemiz gereken yeni koşullar ortaya çıkabilir. 12 Temmuz’da Yengeç burcuna ilerleyen Merkür aile içi iletişimi iyice artırabilir.

21 Temmuz’a kadar Aslan burcundaki Venüs aşkta ve ilişkilerde mağrur, gururlu biraz da egolu yanlarımızı ortaya çıkarabilir. Bu dönemde Venüs, Mars ile kol kola giderken aşkta da ilişkilerde de sabırlı davranmamız gerekebilir. Ardından Venüs’ün Başak burcuna ilerlemesiyle ilişkilerde emek ön planda, sevdiklerimiz için özverili ve çalışkan olabiliriz. 22 Temmuz’da Güneş’in burç değiştirmesiyle daha tutkulu, heyecanlı, coşkulu olabileceğimiz bir dönem başlıyor. Özellikle sanatsal işler için bu yönler faydalı olabilir, özgün işler, eserler ortaya çıkarabiliriz. 24 Temmuz’daki dolunay ise sonrasında olacak olayların habercisi niteliğinde. Zira Aslan burcundaki Güneş ile iyice kendimize odaklandığımız bir dönemden geçerken Kova burcundaki bu dolunay bize sosyal çevremizde olup bitenleri gösteren, dikkatimizi dışarıdaki topluluklara, gruplara çeken bir dolunay olabilir, başkalarının ihtiyaçlarına duyarlı olabiliriz.

Bu dolunayın ardından 28 Temmuz itibarı ile gündem iyice değişiyor. Zira Jüpiter yeniden Kova burcuna geçiyor, bir yandan da geri hareketine devam ediyor. Arkadaşlık ilişkilerinde ve toplumsal konularda daha etkin olabileceğimiz bir dönem başlıyor. Jüpiter’in Balık burcundaki şansı ve iyimserliği bir müddetliğine ara veriyor, biraz daha gerçekçi ve katı tutumlar içinde olabiliriz, çevremizdekilerle birlikte.

Bir başka önemli değişiklik ise Mars’ın 29 Temmuz’da Başak burcuna ilerlemesi olacak. Bu geçişle birlikte bu tarih sonrasındaki bir buçuk aylık dönemde işlere, görevlere, yapılması ve tamamlanması gerekenlere odaklanacağımız bir dönem başlıyor. Çalışkan ve üretken tarafımızı iyice ortaya çıkarabiliriz.

Burcunuzun aylık yorumlarına buradan ulaşabilirsiniz.