TERAZİ BURCUNDA DOLUNAY BURCUNUZA NELER GETİRİYOR?

28 Mart 2021'de gerçekleşen dolunay ilişkilere dair yaralarımızı akıl yoluyla çözmemize yardımcı olabilir.

Güneş’in Koç burcunda ilerlediği bir dönemden geçerken iyice kendimize, istek, arzu ve heveslerimize odaklanmış durumdayız. 28 Mart’ta gerçekleşen dolunay bize karşımızda duran en yakınımızdaki kişiyi, sevgilimizi, yakın arkadaşımızı, eşimizi, ortağımızı hatırlatacak. Ancak onu da hatırlarken kendimizden pek de vazgeçmeyeceğiz gibi görünüyor. Bu yalnızca dolunayın getirdiği anlık bir hatırlama olabilir. Hemen sonrasında Güneş Venüs kavuşumu o kadar güçlü ki yeniden kendi egolarımıza gafil avlanabiliriz. Güneş ve Venüs’ün tam arasında kalan yaralı şifacı Kiron gezegeni bu süreçte bazı yaralarımızı onarmamızı sağlayabilir, ancak bunu yaparken bizi özellikle ilişkilerimizdeki geçmiş hatalarımıza götürebilir, önce yaraya bir tuz basabilir. Dolunay haritasında yükselen Akrep içinden geçtiğimiz bu dönüşüm sürecini gösteriyor. Dolunayın iki aktörü Güneş ve Ay 6. Başak evi ve 12. Balık evinde yer alırken hem bedensel hem de bir arınma ve şifaya dikkkat çekiyor. Fiziksel sağlığa odaklandığımız kadar ruhsal anlamda da kendimizi iyileştirmemiz gerektiğini hatırlatıyor bu dolunay. Bu anlamda oldukça mistik ve spiritüel bir dolunaydan bahsedebiliriz.

Dolunay haritasındaki bir diğer dikkat çekici görünüm de Ay, Mars ve Satürn arasındaki büyük hava üçgeni. Fikirlerin, düşüncelerin, zihnin, aklın ön planda olabileceği bir sürece dikkat çekiyor. Akıl yoluyla aslında pek çok şeyi kafamızda, zihnimizde halledebileceğimize işaret ediyor. Terazi burcundaki Ay ilişkilerdeki zaaf ve hassasiyetleri, İkizler burcundaki Mars ifade ve iletişim sorunlarımızı, Kova burcundaki Satürn teknolojinin getirdiği yeni yaklaşımları zihnimizde, aklımızda canlandırıp çözebileceğimize dikkat çekiyor. Bu dönemde entelektüel, zihinsel aktivitelerimizi hayata daha fazla geçirebiliriz.

Dolunayın burcunuza etkilerine gelecek olursak:

KOÇ
Dolunay Venüs Güneş kavuşumu karşısında gerçekleşirken kendinize güveninizi yükseldiği bir dönemden geçiyorsunuz. Dolunay ise kendinize bu denli odaklıyken karşınızdakilere, ilişkilerinize ayna tutabilir, ortaklıklar konusunda farkındalık yaratabilir.

BOĞA

Dolunay gündelik yaşamınızda ve çalışma ortamınızda bir ilişkinin farkındalığını katabilir. Hayatınızı güzel kılmak için bazı maddi kararlar alabilirsiniz, bu kararların abartılı olmamasına dikkat edin.

İKİZLER
Bu dolunayda aşka, tutku ve heyecanlarınıza dair kararlar alabilirsiniz. Sevdiğiniz bir konuya öncelik verebilir, kalbinizin sesini daha çok dinleme kararı alabilirsiniz.

YENGEÇ
Dolunay ailenizle ve yuvanızla ilgili kararları gündeme gelebilir. Geçmişinize bir yolculuk yapabilir, bir farkındalık yaşayabilirsiniz. İş hayatına odaklandığınız bir dönemde geçmiş kendini hatırlatabilir.

ASLAN
Dolunay merak duygunuzu tetikleyebilir, bazı bilgi ve konuların farkına varmanızı sağlayabilir. Yakın çevrenizde olup biten olaylar hakkında bilgiler edinebilir, bir farkındalık içinde olabilirsiniz.

BAŞAK
Ortak maddi konulara veya iş yaşamına fazlaca odaklandığınız bir dönemden geçerken meydana gelen dolunay size kendi hesabınızı, cebinizi hatırlatabilir ve kişisel birikimlerinizle ilgili bazı kararları beraberinde getirebilir.

TERAZİ
İlişki ve ortaklıklara odaklandığınız bir dönemden geçerken karşı taraftan da gördüğünüz iyilikler size iyi geliyor. Bu sürecin tuttuğu ayna ise size kendinizi ve isteklerinizi daha net gösterebilir, kendinize ve yaşamınıza dair bazı kararlar alabilirsiniz.

AKREP
Dolunay ilişkinizle ilgili bazı kararlar almanızı sağlayabilir, bu durum bazı fedakârlıkları gerektirse de hoşnutsuzluk yaratmayabilir. Vazgeçmeniz gerekenleri zaten biliyor olmalısınız.

YAY
Dolunay sosyal yaşamınızda gerçekleşiyor ve tutku ve heyecanlarınıza iyice odaklandığınız ve biraz da kendi kendinizi şımarttığınız bir dönemden geçerken dolunay size dostlarınızı ve beklentilerini hatırlatabilir ve sosyal yaşamınıza dair farkındalıklar içinde olabilirsiniz.

OĞLAK
Dolunay hedeflerinize, planlarınıza dair kararlarınızı beraberinde getirebilir. Ev ve aile yaşamına odaklandığınız bir dönemden geçerken hatırlamanız gereken iş, görev ve sorumluluklar olabilir.

KOVA
Öğrenmekten, paylaşmaktan zevk duyduğunuz, merakınızın yüksek olduğu bir dönemden geçerken dolunay uzaklar, yurt dışı yabancılarla ilgili konuları ve yolculuklarla ilgili kararları beraberinde getirebilir.

BALIK
Dolunay ortaklıkların maddi kısmına dikkatinizi çekerken bu alanda bazı kararlar alabilirsiniz. Ortak bir girişim, yatırım kararı söz konusu olabilir. İş ve çalışma hayatınızla ilgili farkındalıklar söz konusu olabilir.