TERAZİ BURCUNDA DOLUNAY İLİŞKİLER ÜZERİNDEN KENDİMİZE IŞIK TUTUYOR

16 Nisan Cumartesi günü Terazi burcunda bir dolunay gerçekleşiyor.

Ay’ın ışığının en parlak olduğu dolunay zamanları sağladığı bu aydınlıkla daha kolay almamızı sağlayabilir.

Terazi ilişkiler burcu olarak bilinir ve iyicil gezegen Venüs yönetimindedir. Bu dönemde Balık burcundaki Venüs bizi ilişkilere daha yumuşak ve ılımlı bakmamızı sağlıyor. Venüs’e eşlik eden Mars, Jüpiter ve Neptün Balık burcunun etkisini daha da güçlendiriyor ve genel anlamda bu ılıman ortama katkıda bulunuyor.

Ancak bu dolunay ilişkilere ılıman ve iyimser baktığımız bu dönemde gerçekleri daha net ve açık şekilde görmemizi sağlayabilir. Terazi burcundaki bu dolunay karşı taraftaki yansımamız üzerinden bize kendimizi gerçekçi ve açık bir şekilde gösterebilir. İlişkilerde gerçek tutumuz, duruşumuz ve davranışlarımızla yüzleşebiliriz. Birlikteliğimizde ve ilişkilerimizde kendimize karşı tarafsız olabiliriz.

Bu dolunay ilişkilerimiz üzerinden kendimize ayna tutuyor. Bu dolunaydan kendimizi daha iyi tanımak ve bu doğrultuda yol almak amacıyla yararlanabiliriz. Plüton’dan sert bir açı alan dolunay özellikle karşı tarafa yönelik inatçı, ısrarcı yanlarımızı törpüleyebilir, bizi biraz da zorlayarak daha tarafsız ve objektif kılabilir, gerçeklerden korkmadan kendimizi daha doğru değerlendirmemizi sağlayabilir. Bu durum da bize ilerisi için yol gösterebilir. Satürn’ün destekleyici açısı gerçekçi ve mantıklı düşünmemizi kolaylaştırabilir.

Dolunayın burcunuza etkilerini aşağıda görebilirsiniz.

KOÇ
Bu dolunay ilişkileriniz açısından sorgulatıcı, test edici ve aydınlatıcı olabilir. Dönemin getirdiği yumuşak, empatik, ılıman ortamda ilişkiler uğruna hedeflerinizden, amaçlarınızdan şaşmamanız gerektiğini size hatırlatabilir.

BOĞA
Terazi burcundaki dolunay özellikle gündelik yaşamınıza ilişkilerinize ışık tutabilir, bazı gerçekleri aydınlatarak kararlar almanızı sağlayabilir. İlişkiniz uğruna feda etmiş olabileceğiniz ruhsal ve bedensel sağlığınıza vermeniz gereken önemi size hatırlatabilir.

İKİZLER
Terazi burcundaki dolunay bir aşk dolunayı ve aşk ve ilişkiler alanınıza aydınlık getirebilir ve daha kolay karar almanızı sağlayabilir. İlişkinizin sürekliliği uğruna aşktan feda etmemeniz gerektiğini size hatırlatabilir.

YENGEÇ
Terazi burcundaki dolunay ev ve aile konularına ışık tutabilir, ailenizdeki gizli bir durumun farkına varmanızı sağlayabilir. Uzaklarla ilgili konularda kararsızlık, yılgınlık yaratabilir ve ailenize dönmenizi sağlayabilir.

ASLAN
Bu dolunay ise yakın çevrenize, komşu ve kardeş ilişkilerinize ışık tutabilir ve bu alanda kararlar almanızı sağlayabilir. İletişim, eğitim konularında daha duyarlı ve hassas olabilirsiniz. 

BAŞAK
Terazi burcundaki dolunay maddi konularınıza ışık tutabilir, işle ilgili kararlar alabilirsiniz. İlişkiniz uğruna maddiyatı, hesabı bir kenara itmemeniz gerektiğini size hatırlatabilir.

 TERAZİ
Burcunuzdaki dolunay bu kez güçlü bir şekilde Plüton’dan yani geçmişinizden ve köklerinizden aldığınız destekle size sizi gösteriyor, istek ve heveslerinize ışık tutuyor. Kendinizi daha iyi tanıyıp anlamanız için eşsiz bir zaman olabilir.

AKREP

Terazi burcundaki dolunay gizli, platonik bir ilişkiye dikkatinizi çekebilir, sezgilerinizi ve algı gücünüzü yükseltebilir. Aşk, idealleriniz ve sevdikleriniz uğruna vazgeçtiklerinizi size hatırlatan hisli bir dolunay olabilir.

YAY
Terazi burcundaki dolunay sosyal yaşamınıza ışık tutuyor, arkadaşlarınızla ilgili ya da sosyal ilişkilerinizle ilgili bazı kararlar alabilirsiniz. Dostluklarınız uğruna vazgeçtiklerinizi size gösteren, anlatan bir dolunay olabilir.

OĞLAK
Terazi burcundaki dolunay hedefleriniz, planlarınıza, sosyal konumunuza ışık tutuyor ve iş ve kariyer konularında bazı kararları beraberinde getirebilir. Hedefleriniz uğruna ihmal etmiş olabileceğiniz ailesel konuları size anımsatabilir.

KOVA
Terazi burcundaki dolunay dikkatinizi uzaklara, dışarıya çekebilir, yurt dışı ve yabancılarla ilgili konularda hareketlilik getirebilir, bu konularla bağlantılı kararlar almanızı sağlayabilir. Yakın çevrenizin keşmekeşinden uzaklaşmanızı sağlayabilir.

BALIK
Terazi burcundaki dolunay dikkatinizi ortak maddi konulara, ortak iş ve yatırımlara çekebilir ve bu alanda kararları beraberinde getirebilir. Eşinizin iş ve para konularına dikkatinizi çeken bir dolunay olabilir.