Terazi Burcunda Güneş Tutulması İlişkilere Yeni Bir Boyut Getirebilir

14 Ekim’de gerçekleşen Terazi burcunda Güneş tutulması ilişkilerimizi şekillendirebilir.

Pınar Atmaca PINAR ATMACA 13 Ekim 2023
Terazi Burcunda Güneş Tutulması İlişkilere Yeni Bir Boyut Getirebilir

Her Güneş tutulması önemli ve etkili başlangıçların ilk adımlarını teşkil eder. Bu tutulmada ilişki ve ortaklıklar adına atılan ilk adımlar ve yeni başlangıçlar söz konusu olabilir. Yeni bir ilişki veya mevcut ilişkide atılan önemli bir adım, yepyeni bir tutum ya da yaklaşım bu tutulmada belirleyici görünüyor.

Tutulmaya etki eden Merkür bu dönemde ilişkilere epeyce kafa yoracağımıza işaret ediyor. Tutulma yöneticisi olan Venüs, Terazi burcuna ters kalan Başak burcunda seyrediyor. Bu durum ilişkilerle ilgili kontrolümüz dışı gelişmelerin etkisine işaret ederken kadersel, karmik unsurlara dikkat çekiyor. Başak burcundaki Venüs hassasiyetleri, kırılganlıkları vurgulayan narin nitelikte. İlişkimiz adına oldukça verici olabileceğimiz ve farkında olmadan kendimizden vaz geçebileceğimiz bir dönemdeyiz. Üstelik tutulmanın Jüpiter ile olan karşıt açısı lider, yönetici ve inatçı yönlerimizi ilişkimizi korumak adına törpüleyeceğimizi gösterebilir, ancak bunu sanki mecbur kaldığımız için yapıyoruz. Zira tutulma haritasında Mars güçlü konumda ve tarafların herhangi birinin fırsat bulduğunda ya da güç kazandığında atacağı ezici hamleler gelebilir ve bundan da korunmak zor olabilir. İlişkilerde dengeler, eşitlik adına verdiğimiz mücadele yerini daha derin, gizemli, karmaşık güç kavgalarına bırakabilir. Bu dönemde paylaşımlarımız adına çaba göstermek durumunda olabiliriz. Ortak yatırımlar, çalışmalar, işler için ise destekleyici bir dönem, aşk bu dönemde kaybettiriyor olabilir ama ortak girişimlerden kazançlı çıkabiliriz. Dönemin toprak elementi ağırlığı romantizmin değil gerçekçi yaklaşımların kazanacağını gösteriyor.

Son olarak bu Güneş tutulmasının güney ay düğümünde gerçekleşeceğini belirtelim. Güney düğümü zorlayıcı unsurlara işaret ederken bu dönemde atılan her yeni adım en azından ilk etapta bazı problemleri de beraberinde getirebilir.

Tutulmanın burcunuza etkilerine gelecek olursak:

KOÇ


Karşıt burcunuzda gerçekleşen Güneş tutulması ilişkilerinizi yeniden yapılandırmanızı sağlayabilir. Bir ilişkiniz yoksa yeni bir ilişkiniz olabilir ve bu ilişkinin temel amacı maddi bir alışveriş dengesi yakalamak olabilir.

BOĞA

Güneş tutulmasıyla kendinizi yeni bir iş veya çalışma düzeni, yeni bir çalışma arkadaşı veya yeni bir rutin içinde bulunabilirsiniz. Ancak karmaşık gibi görünen tüm bu konularda şanslısınız.

İKİZLER


Bu Güneş tutulmasıyla aradığınız aşkı bulabilirsiniz. Elbette bunu can-ı gönülden istiyorsanız, aşk size kendiliğinden bile gelebilir. Fazla çaba göstermenize gerek kalmayabilir. Çok sevdiğiniz iş ve uğraşlarla ilgilenebilirsiniz.

YENGEÇ


Bu Güneş tutulması ev ve aile yaşamınızda yeni başlangıçlara işaret edebilir ve bunlardan mutluluk duyabilirsiniz. Yeni bir ev, taşınma söz konusu olabilir. Ailenizle sıkı ve sağlıklı bir iletişim içinde olabilirsiniz.

ASLAN


Güneş tutulması yeni bir eğitime işaret edebilir. Sahip olduklarınızı değerlendirebileceğiniz bir eğitim alabilirsiniz. Yeni bir çevre ve komşular edinebilirsiniz. İletişim ve haberleşmeyi hızlandırabilir, kendinizi çok daha iyi ifade edebilir, fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

BAŞAK


Güneş tutulması size öz güven ve öz değer kazandırabilir. Kendinizi sahip olduklarınızla güçlendirebilirsiniz. Yeni bir iş ve kazanç kapısı söz konusu olabilir.

TERAZİ


Burcunuzdaki Güneş tutulması hayatınızda yepyeni bir pencere açmanızı sağlayabilir bu bağlamda. Bu pencereden bugüne kadar gördüklerinizden çok daha fazlasını ve ötesini görebilirsiniz. Bu tutulma yeni bir uyanış olabilir ve bu uyanışla yeni başlangıçlara yol alabilirsiniz. Kolay olmasa da akışa güvenmelisiniz.

AKREP


Güneş tutulması sizi iki uçtan birine itebilir ya çok kalabalıkların içine çekilebilir ya tam yalnız kalmayı tercih edebilirsiniz. Seçimi yapmak size düşerken sezgilerinizi konuşturabilirsiniz. Sessiz ve kabullenici bir dönem içinde olabilirsiniz.

YAY


Güneş tutulması yeni umutlar ve yeni bakış açıları getirebilir. Yeni bir sosyal çevre edinebilir, böyle bir çevreye dahil de olabilirsiniz. Sosyal çevrenizle iletişimi iyice artırabilirsiniz. Dostça görüşmeler yapabilirsiniz.

OĞLAK


Güneş tutulması iş yaşamınızda ve kariyerinizde yeni bir başlangıç getirebilir. Yeni hedef ve planlar belirleyebilir, bunların peşinden gidebilirsiniz. Otorite konumunda kişilerle görüşmeler, toplantılar yapabilir, fikirlerinizi onlarla paylaşabilirsiniz.

KOVA


Bu Güneş tutulması yepyeni bir seyahat getirebilir. Kişisel gelişim konusunda da yeni açılımlar yapabilir, kendinizi geliştirebileceğiniz imkân ve fırsatlar bulabilirsiniz. Yüksek öğrenim imkânlarınızı geliştirebilirsiniz. Yabancı kişilerle tanışabilir, yurt dışı bağlantılarınızı artırabilirsiniz.

BALIK

Terazi burcunda gerçekleşen bu tutulma yaşamınızda güçlü dönüşümler ve başlangıçlar yapmanızı sağlayabilir. Güçlü kişilerle bağlantılar kurabilirsiniz. Kendinizi ruhsal olarak güçlendirebilirsiniz. Yeni ortak girişimleriniz olabilir ve bunlarda başarılı olabilirsiniz.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.