TERAZİ BURCUNDAKİ DOLUNAYDA İLİŞKİLER MERCEK ALTINDA

6 Nisan’da Terazi burcunda dolunay gerçekleşiyor.

Pınar Atmaca PINAR ATMACA 06 Nisan 2023
TERAZİ BURCUNDAKİ DOLUNAYDA İLİŞKİLER MERCEK ALTINDA

Güneş tutulmalarının Koç - Terazi ekseninde gerçekleştiği 2023 yılı ilişkiler açısından ayrı bir dönem taşıyor. Zira bu alanda önemli adımlar atabilir, yeni başlangıçlar yapabiliriz. İlişkilere yaklaşımımız değişirken farklı bakış açıları geliştirebiliriz. Tutulmaların öncesinde bu alanda olacakların ilk farkındalığını teşkil edecek olan bir dolunay gerçekleşiyor.

Bu dolunay ikili ve bire bir ilişkilere iyice dikkatimizi çekerken karşı tarafın beklentileri konusunda uyarıcı olabilir. Astrolojide yaralı şifacıyı temsil eden Kiron bu dolunayın başrolünde görünüyor. Özellikle ilişkilerin benliğimize, kişiliğimize verdiği yaraların farkına varabilir, destekleyici açılar sayesinde kendimizi iyileştirebileceğimiz yapıcı adımlar atabilir, enerjimizi ve motivasyonumuzu geri kazanabiliriz. Birlikte Koç burcunda yan yana ilerleyen Kiron, Güneş ve Jüpiter kendimizi geliştirmek ve gerçekleştirmek adına oldukça destekleyici, teşvik edici olabilir. Eğitim, kişisel gelişim fırsatlarını değerlendirebiliriz.

Bu dolunayda merceğimizde ilişkiler var. Zira zodyağın yedinci burcu olan Terazi ilişkileri, dengeyi, eşitliği temsil eder. Bu konularda Koç burcu rekabetçi ve iddialı tutumlar içinde olabilir. Boğa’lar için ilişkiler yorucu, bitkin düşürücü hatta zaman zaman hasta edici olabilir.  İkizler için ilişki ve bağ kurma aşkın olmazsa olmazıdır. Yengeç’ler için bir ilişki yuvası ve evi olabilir. Aslan’lar için iletişim, zihinsel uzlaşma önemlidir. Başak’lar için ilişki koşulsuz sadakat temelinde olabilir. Terazi ilişki için doğmuştur. Akrep için ruhsal, uhrevi bir boyut taşır. Yay’lar için ilişkide dostluk ön planda olabilir. Oğlak’lar statüye, temsile önem verebilir. Kova’lar yakın ilişkilerden uzak durmayı tercih edebilir. Balık’lar için ise ilişkiler dönüştürücü olabilir. Bu dolunayda tüm burçlar kendilerine özgü bu bakış açıları çerçevesinde ilişkiler adına kararlar alabilir.

Dolunayın burçlara etkisine gelecek olursak:

KOÇTerazi burcunda gerçekleşen dolunay ilişkiler konusunda uyarıcı olurken sizi bu alanda bazı kararlar almaya itebilir. Ayrıca kişiliğinize etki etmiş yaraların iyileşmesine yönelik çalışmalarınız olabilir.

BOĞA

Terazi burcunda gerçekleşen dolunay gündelik yaşamınız, iş ortamınız ve sağlığınız konusunda uyarıcı olabilir. Kendinizi manevi ve ruhsal yönden geliştirebileceğiniz çalışmalar yapabilirsiniz.

İKİZLER

Terazi burcunda gerçekleşen dolunay aşka ve sevdiklerinize dair konularda uyarıcı olabilir. Ayrıca sosyal ilişkilerinizi iyileştirme fırsatı doğabilir.

YENGEÇ

Terazi burcunda gerçekleşen dolunay ev ve aileyle ilgili konularda dikkat çekici ve uyarıcı olabilir. Ayrıca dolunayın kişiliğinizi sağlam bir şekilde göstermenizi destekleyen etkileri olabilir.

ASLAN

Terazi burcunda gerçekleşen dolunay zihninizi uyaran bilgilere ulaşmanızı sağlayabilir. Ayrıca dolunay uzaklar, yurtdışı veya yabancılarla ilgili konulara bağlı ruhsal yaraları iyileştirmenize yardımcı olabilir.

BAŞAK

Terazi burcunda gerçekleşen dolunay maddi konularda, iş ve para konularında uyarıcı olabilir. Sahip olduklarınızı daha iyi değerlendirmek adına bazı kararlar alabilirsiniz.

TERAZİ

Burcunuzda gerçekleşen dolunay kişisel hedef ve beklentilerinize dikkat çekebilir. İlişkilerinizden aldığınız ruhsal yaraları iyileştirmeniz yönünde size güç veren bir zaman olabilir.


AKREP

Terazi burcunda gerçekleşen dolunay kontrolünüz dışı bazı gelişmeler konusunda uyarıcı olabilir, farkındalığınızı yükseltebilir. Ayrıca sağlığınızla ilgili bazı tedbirler de alabilirsiniz.

YAY

Terazi burcunda gerçekleşen dolunay sosyal çevreniz ve dostluk ilişkileriniz konusunda uyarıcı olabilir. Ayrıca aşktan ve sevdiklerinizden yana almış olabileceğiniz ruhsal yaraları iyileştirebileceğiniz bir zaman olabilir.

OĞLAK

Terazi burcunda gerçekleşen dolunay iş hayatınız, kariyeriniz, görev ve sorumluluklarınız konusunda uyarıcı olabilir. Ayrıca, geçmişe, köklerinize, ailenize bağlı bazı ruhsal yaraları iyileştirmek için kararlar alabilirsiniz.

KOVA

Terazi burcunda gerçekleşen dolunay uzaklar, yurt dışı ve yabancılarla ilgili konularda uyarıcı olabilir. Ayrıca sizi etkilemiş olabilecek iletişim kaynaklı bazı söz yaralarını iyileştirme imkânınız doğabilir.

BALIK

Terazi burcunda gerçekleşen dolunay ortak maddi konular, ortak girişimler ve yatırımlar, paylaşımlar konusunda uyarıcı olabilir. Kendinizi duyduğunuz güveni pekiştirme imkânı sunabilir.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.