TERAZİ BURCUNUN BAŞARILI OLACAĞI MESLEKLER

Terazi burcunun başarılı olacağı meslekler neler? Bu makalede bu sorunun yanıtlarına bakıyoruz. İşte astrolog Pınar Atmaca'nın kaleminden Terazi burcunun başarılı olacağı meslekler...

ÖZGE ÇOLAK 22 Şubat 2023
TERAZİ BURCUNUN BAŞARILI OLACAĞI MESLEKLER iStock

Astroloji Türkiye ve dünyada ilginin artarak sürdüğü bir alan. Burçlar, burç özellikleri, burç yorumları sıklıkla merak edilenler arasında. Bu makalede ise Terazi burcunun başarılı olacağı mesleklere mercek tutuyoruz. Peki Terazi burcunun başarılı olacağı meslekler neler? Hangi işler Terazi burcuna uygun? İşte astrolog Pınar Atmaca'nın kaleminden Terazi burcunun başarılı olacağı meslekler...

Terazi burcunun başarılı olacağı meslekler

  • Zodyağın 7. Burcu olan Terazi Sonbahar’ın başlangıcını müjdeler, gece ile gündüzün eşit olduğu zamana denk gelir. Astrolojik olarak eşitliğin, adaletin, dengenin ve uyumun simgesidir. Terazi burcunun yönetici gezegeni Venüs, zarafete, kibarlığa, estetiğe, güzelliğe, keyif ve zevklere vurgu yapar. Sanatın her dalına özellikle de görsel sanatlarla ilgili işlere uygundurlar. Bir Hava burcu olan Terazi'de soyut, geniş, uzamsal düşünme ve hayal gücü ön plandadır, dolayısıyla Venüs'ün kattığı özellikler Terazi'de manevi boyutta tezahür eder. Terazi, konuşması, duruşu ve tüm aurasıyla size kendini anlatır ve hissettirir. 
  • Terazi burcu için hak ve hukuk son derece önemlidir. Diplomasinin burcu olan Terazi olayları ve insanları objektif bir şekilde değerlendirmeye, kararlarını mümkün olduğunca dengeli, haklı şekilde vermeye çalışır. Diplomatlık ve avukatlık tam da bu yüzden ona göredir. Terazi burcu yalnızlığı sevmez, yanında eşi, sevgilisi veya yakın bir arkadaşı her daim olsun ister. Kararlarını alırken danışmayı, sormayı ister, zira mümkün olan en adil, uygun ve mükemmel kararı vermek ister. Mükemmeliyetçiliğin peşinde koşmak Terazi'nin görünmeyen yüzüdür. Tereddütleri, kararsızlığı da aslında hep bu gizli mükemmeliyetçiliğinden kaynaklıdır. Kibarlığı, nezaketi, ölçülü, saygılı ve karşısındaki yücelten tavırları ile Terazi burcu sosyal çevresinin, arkadaş gruplarının yıldızı, sevilen, beğenilen, alkışlanan kişisi olabilir. Zira Terazi burcu için karşısındakini her daim mutlu etmek, onu hep mutlu ve gülümser görmek önemlidir. Arkadaşlarına sevgiyle yaklaşır. Sosyal işlerde başarıyla yer alır.
  • Terazi burcu için duygusal denge ve huzur önemlidir ve dışarıda da bu huzuru arar. Dolayısıyla dış dünyadaki yaklaşımında anlayış, tolerans, sevecenlik, empati ve şefkat öne çıkar. İş hayatında arkadaşlarına yakın durmayı, bağlılığı ve sadakati sever. İşbirliğine yatkın yönleri onu takım çalışmalarına uygun kılar. Terazi burcu okumayı, öğrenmeyi, kendini geliştirmeyi sever, inançlar, düşünceler, felsefeler ilgisini çeker. İnsan sever yanı onun farklı kültürlerden pek çok kişiyle tanışmasını sağlar. Merak duygularını tatmin eden, pek çok yer görüp, pek çok şey öğrendiği seyahatler onun için biçilmez kaftandır. Özel paylaşımlarında ve özel hayatında maddi keyif ve zevkler öne çıkar. Bunlar için para harcamaktan asla geri durmaz. Kimsenin bilmediği veya farkında olmadığı gizli zevkleri, tutkuları olabilir. Özel yaşamında bağlılık, sadakat onun için vazgeçilmezdir. Paylaşımlarında mutlak güven arar.
  • İlişki kurma konusunda tam bir liderdir. Ortak değer, duygu ve fikirlerde buluşmak için her türlü savaşı, mücadeleyi vermeye hazırdır. Ancak bunu kırıcı, dökücü şekilde değil, konuşarak, anlatarak, akıl ve mantık yoluyla ve mutlak bir nezaket anlayışı içinde yapar. İki bedende tek olmak, tek bir noktada buluşmak onun olmazsa olmazıdır. Başkalarına yardım etmek, hizmet etmek konusunda çok göstermese de verici ve fedakardır. Hatta pek çok soruna aynı anda yetişmek, pek çok kişiyi aynı anda memnun etmek arzusu onun günlük yaşamında dağılmasına neden olur. Kurallar, düzen ve disiplin mükemmel dünyasını yaratmak açısından onun için önemlidir. Aile ve ev yaşamı konularında tutucu ve kuralcı olabilir, görgü ve geleneklere önem verir. Kendi iç dünyasında sakin, sabırlı, kararlı ve iradeli yapıya sahiptir. Zihinsel süreçlerinde bilgelik önemlidir, iletişimde buna oldukça değer verir, konuşmalarında ve yazışmalarında bunu belli eder.
  • Yakın çevresinde inançlı, bilgili ve bilge kişiler olmasını ister. Bir Terazi burcu için keyif ve zevkler önemlidir, ister giyim, ister dekorasyon olsun, hepsinde mükemmel bir uyum ve denge arar ve bunun için de çaba göstermekten ve para harcamaktan asla kaçınmaz. Bu yüzden pek çok Terazi'yi moda, giyim, mimarlık ve dekorasyon sektörlerinde görebiliriz. Terazi burcunun temel ilgi alanı ve merak konusu ikili ve bire bir insan ilişkileridir. Sosyal olmaları, yakınında mutlaka birisinin bulunması, yalnız ve tek başına kalmaması gereklidir. 
  • Nazik, kibar, anlayışlı, yumuşak yaklaşımları ile son derece politik olabilirler, zira barış, huzur ve uyum onlar için olmazsa olmazdır. Adaletin peşindedirler, haklıyı haksızı tespit etmek, hakları savunmak onlara göredir. İşbirliğine oldukça açık ve yatkındırlar, mükemmel bir arabulucu olabilirler, lider özelliklerini aklını ve sosyal becerilerini kullanarak başarılı bir şekilde sergilerler. Danışmanlık, gözetmenlik, rehberlik, müşteri hizmetleri, pazarlama, halkla ilişkiler Terazi burcuna uygun meslekler olabilir.


Elle astroloji sayfalarında ayrıca burç yorumları, tarot falı, yükselen burç hesaplama, burç uyumu, burçlara göre hediye önerileri, burç özellikleri ve doğum haritası konularını da bulabilirsiniz.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.