YAY BURCUNDA DOLUNAY VE YÜKSEK BİLGİLER

14 Haziran'da Yay burcunda bir dolunay meydana geliyor.

Her dolunay bir farkındalık zamanı ve Güneş ve Ay’ın karşı karşıya geldiği bu parlak göksel olay hem gündüzü hem geceyi aydınlatırken daha önce göremediğimiz pek çok durumun, konunun ve kişinin farkında varmamızı sağlayabilir.

Üstelik bu kez dolunay Yay burcunda gerçekleşiyor, başka deyişle bilgelik, yüksek öğretiler burcunda. Dolayısıyla bu kez farkındalığımız çok geniş ufuk ve vizyonlara kapı aralayabilir.

Dolunay haritasında bu kez uzun zamandır ilk defa hiç su elementi bulunmuyor. Susuz bir dolunay ama bolca ateş var ve bu ateş bizi suların karmaşık derinliğinden çıkarabilir ve her şeyi kalp gözüyle görmemizi ve kalpten kararlar vermemizi sağlayabilir.

Öte yandan dolunay Neptün’den sert açılar alıyor. Ev, aile ve kadınların getirebileceği bazı yanılgılı daha doğrusu yanılsamalı durumlar olabileceğine dikkat çekiyor. Satürn’ün pozitif görünümü ise disiplinli, net kalıp ve yaklaşımların bu durumların üstesinden gelmemize yardımcı olabileceğine işaret ediyor. Dolunayın sert ve kuru iklimi özellikle ateş elementinden burçlara iyi gelirken sular için biraz yakıcı, toprak için uğraştırıcı, hava için gazlayıcı olabilir. Üstelik artık İkizler burcunda tüm gücünü toparlamış olan Merkür hızlı ve çevik düşünmemizi kolaylaştırırken, akıl mantık süzgecini de devreye almamızı sağlayabilir.

Dolunayın burcunuza etkilerine gelecek olursak:

KOÇ
Bu dolunay ruhunuzdaki kaşif ve maceracıyıtetikleyebilir. Seyahatler, uzak yol ve yolculuklarla ilgili bazı kararlar alabilirsiniz. Kendinizi ve ufkunuzu geliştirebileceğiniz fırsatları görebilir, fark edebilirsiniz.

BOĞA
Bu dolunay psikolojik süreçleri, duygusal tansiyonu tetikleyebilir. Ruhunuzdaki mücadele gücünü fark edebilirsiniz. Karşınıza sizi etkileyebilecek güçlü figürler çıkarken onların varlığı sizde de yeni farkındalıklar uyandırabilir.

İKİZLER
Karşıt burcunuzda meydana gelen dolunayla birlikte ilişkiniz, evliliğiniz veya birlikteliğinize ilişkin yeni bir farkındalık söz konusu olabilir. Bu farkındalık sonucu ilişkinize dair bir karar vermeniz gerekebilir, bu bir devam veya ayrılık kararı olabilir.

YENGEÇ
Bu dolunayla birlikte çalışma ortamınız ve gündelik yaşamınıza ilişkin farkındalıklar söz konusu olabilir. Düzen, temizlik, sağlık, şifa konularında yaşamınızı etkileyebilecek yeni kararlar alabilirsiniz.

ASLAN
Bu dolunayda farkındalığı sevdikleriniz, aşkınız, tutkularınız ve varsa çocuklarınızla ilgili yaşayabilirsiniz. Dışarıdan görünür olmasa da aşk hayatınızı, tutkularınızı etkileyen kararlar alabilirsiniz.

BAŞAK
Bu dolunay ev ve aile yaşamınızla ilgili farkındalıkları beraberinde getirirken geçmişe dair bazı konuları artık daha iyi görüp anladığınızı düşünebilirsiniz. Bununla bağlantılı olarak da ev ve aile yaşamınıza ilişkin kararlar alabilirsiniz.

TERAZİ
Bu dolunayla birlikte yakın çevrenizle, her gün görüştüğünüz kişiler, komşularınız, kardeşlerinizle ilgili gelişmeler gündeme gelebilir. Bu gelişmelerle birlikte onlara dair yeni farkındalıklar içinde olabilir, iletişim konularında karar alabilirsiniz.

AKREP
Bu dolunayla birlikte iş ve para konularında veya bir yatırım, alım satım ve harcamayla ilgili karar verebilirsiniz. Dolunayın getirdiği farkındalık bunu yapmanızı kolaylaştırabilir.

YAY
Burcunuzda meydana gelen bu dolunayla hayatınızda başta bire bir ilişkiniz olmak üzere farkındalık getiren gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bunun sonrasında yaşamınıza etki edebilecek kararlar alabilirsiniz.

OĞLAK
Bu dolunayla birlikte ruhsal anlamda sizi etkileyebilecek gelişmeler söz konusu olabilir. Manevi ve sezgisel anlamda çok güçlenebilirsiniz. Farkındalık bırakmanız gerekenleri, vazgeçmeniz gerekenleri hatırlatabilir.

KOVA
Bu dolunayla birlikte sosyal alanda, arkadaşlık ilişkilerinizde ve onlarla olan paylaşımlarınıza ilişkin bir farkındalık yaşayabilirsiniz. Bu farkındalık bazı arkadaşlıklarınızı bitirmenize ve bazılarını başlatmanıza neden olabilir.

BALIK
Bu dolunay iş hayatınız ve kariyerinizle ilgili konularda farkındalıklar yeni kararları gündeme getirebilir. Bu kararınıza uygun şekilde hedeflerinizde ve planlarınızda değişiklikler yapabilirsiniz.