Yay Burcunda Dolunayın Getirdikleri

23 Mayıs’ta Yay burcunda gerçekleşen dolunay şans kapısını aralıyor.

Pınar Atmaca PINAR ATMACA 22 Mayıs 2024
Yay Burcunda Dolunayın Getirdikleri

Plüton ile aynı derecede gerçekleşen ve bu gezegenden destek alan dolunay iletişim, haberleşme ve eğitim konularında hızlı ve olumlu değişimler getirebilir. Bu görünümler özellikle hava burçları olan Kova, İkizler ve Terazi için oldukça güçlendirici olabilir. Her dolunay farkındalık zamanıdır. Bu dolunay da uzaklar, seyahatler, yurt dışı ve yabancılarla ilgili konularda farkındalık ve kararlara işaret edebilir. Sözgelimi iş veya para konularında bir seyahat kararı söz konusu olabilir. Dolunay haritasında kavuşum yapan iki şans yıldızı Venüs ve Jüpiter maddi ve parasal yönden destekleyici görünüyor. Arzuladığımız bir eşya, obje, mala veya mülke sahip olabilme şansı getirebilir.

Dolunayın hemen ardından Venüs İkizler burcuna ilerleyerek eğitim, haberleşme ve iletişim alanlarında iş fırsatları getirebilir. İlişkilerde ise daha esnek ve iletişime dayalı birliktelikler öne çıkabilir. Sonrasında Jüpiter’in de bu burca ilerlemesiyle özellikle hava elementinden burçlar olan İkizler, Terazi ve Kova için şanslı olabilecek bir dönem başlıyor. Bu dolunayın ardından bulunduğumuz ortamlardan, alışık olduğumuz yer ve insanlardan uzaklaşma, dışarı çıkma, nefes alma, serinkanlı düşünme, akılcı ve mantıklı hareket etme imkânı bulabiliriz.

Burcunuza göre dolunayın getirdikleri:

KOÇ

Uzaklarla ilgili konular, seyahatler, yurt dışı ve yabancılarla bağlantılı işler gündeminize gelebilir. Eğitim ve kişisel gelişimle ilgili bazı kararlar alabilirsiniz.


BOĞA

Ortak maddi konular, eşinizin veya ortağınızın işiyle ilgili gelişmeler gündeminize gelebilir. Paylaşımlarınızdan beklentilerinizi tartabilir, bunun sonucunda bir karar alabilirsiniz.

İKİZLER

İkili ilişkilerde üzerinize düşen sorumlulukları hatırlatan bir dolunay olabilir. Eşiniz, sevgilinizle, birlikteliğiniz veya evliliğinizle ilgili yaşadığınız bir olay üzerine karar almanız gerekebilir.

YENGEÇ

Sağlığınız konusunda dikkatli olmanız gerektiğini hatırlatan bir dolunay olabilir. Bedeninizi, bağışıklığınızı güçlendiren tedbirleri almayı ihmal etmemeli, beslenmenize dikkat etmelisiniz.

ASLAN

Dolunay aşk yaşamınızla ilgili bir karar almanıza yol açabilir. Yüreğinizin sesini daha çok duymak ve dinlemek istediğiniz bir dolunay olabilir. İstekleriniz konusunda daha net olabilirsiniz.

BAŞAK

İş hayatınız, kariyeriniz ve sosyal statünüzle ilgili yük ve sorumlulukların ağırlığını hissedebileceğiniz bir dolunay olabilir. Kendinizi duygusal yönden yıpratmamaya çalışmalısınız.

TERAZİ

Bu dolunay yakın çevreniz, iş arkadaşlarınız, kardeşleriniz veya komşularınızla ilgili bir konu veya gelişme farkındalığınızı artırabilir, bir karar almak durumunda kalabilirsiniz.

AKREP

Bu dolunayla maddi ve parasal konularda dikkatinizi çekecek bir durum ortaya çıkabilir, kaynaklarınızı, sahip olduklarınızı değerlendirmek yönünde bir karar alabilirsiniz.

YAY

Dolunay hayatınızda ciddiyet ve sorumluluk gerektiren konuları aydınlatabilir, ikili ilişkilerde zorlayıcı durumları ortaya çıkarabilir, sizi ilişkinizle ilgili bir karara itebilir.

OĞLAK

Bu dolunay bilinçaltınızı uyandıran bir dolunay olabilir. Sezgileriniz kuvvetlenebilir, rüyalarınız çok daha anlamlı olabilir. Sağlığınıza dikkat etmelisiniz.

KOVA

Dolunay, arkadaş çevrenizle veya sosyal gruplarınızla ilgili bir gelişme veya olay sizi bir farkındalığa ve bunun sonucunda bir karar almaya itebilir. Kişisel beklentilerinizin öne çıktığı bir dolunay olabilir.

BALIK

Dolunay, aileniz ve işiniz arasında bölünmüşlük hissi yaratabilir. Bir yanda kariyerinizde atmak istediğiniz adımlar diğer yanda evin sorumluluklarının ağırlığını hissedebilir, karar vermek durumunda kalabilirsiniz.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.