YAY BURCUNUN BAŞARILI OLACAĞI MESLEKLER

Yay burcunun başarılı olacağı meslekler neler? Bu makalede bu sorunun yanıtlarına bakıyoruz. İşte astrolog Pınar Atmaca'nın kaleminden Yay burcunun başarılı olacağı meslekler...

ÖZGE ÇOLAK 23 Şubat 2023
YAY BURCUNUN BAŞARILI OLACAĞI MESLEKLER iStock

Astroloji Türkiye ve dünyada ilginin artarak sürdüğü bir alan. Burçlar, burç özellikleri, burç yorumları sıklıkla merak edilenler arasında. Bu makalede ise Yay burcunun başarılı olacağı mesleklere mercek tutuyoruz. Peki Yay burcunun başarılı olacağı meslekler neler? Hangi işler Yay burcuna uygun? İşte astrolog Pınar Atmaca'nın kaleminden Yay burcunun başarılı olacağı meslekler...

Yay burcunun başarılı olacağı meslekler

  • Burçlar kuşağının 9. Burcu olan Yay keşif ve macera ruhunu temsil eder ve bir Yay burcu için özgürlük ve bağımsızlık önemlidir. Bohem ve göçebe anlayıştan hareketle ufkunu ve sınırlarını genişletmek, yeni yerler görmek, yeni kişilerle tanışmak, kişisel gelişim, felsefe ve inanç konularında kendini zenginleştirmek bir Yay için önemlidir ve zaman içinde yaşam amaçları haline gelir. Yönetici gezegen Jüpiter attıkları her adıma, giriştikleri her konuya bolluk, bereket ve zenginlik katar. Çoğu Yay insanını yerinde tutmak zordur, fiziken gerçekleştirmese de kafalarında bir seyahat planları ve arzuları her zaman vardır. Yurt dışı ve yabancılarla bağlantıları, ilişkileri kuvvetlidir, akademik konularla ilgilidir, üniversite, yüksek öğrenim konuları ve kurumları rahat ettiği ve kendilerini bulduğu alanlardır. Kaşif ruhlarıyla zaman içinde öğrendiklerini, edindikleri bilgi, deneyim ve tecrübeleri başkalarına da yaymayı ve aktarmayı severler. 
  • Ruhlarındaki paylaşıma hesapsızca açık yönleri onları iyi öğretmen ve eğitmenler yapar. Merak duyguları medya ve gazetecilikle ilgili mesleklere onları yatkın kılar. Farklı yerlerden, farklı kişilerden aldıklarını, öğrendiklerini özgürce paylaşmak, başka yerlere, noktalara taşımak isterler. Hareket etmek, taşınmak, bir şehirden diğerine, bir ülkeden bir başkasına yol almak onlar için hiç de zor değildir, tam aksine maceracı ruhlarının vazgeçilmezi ve olmazsa olmazıdır. Ancak hareket ve seyahat ettikçe mutlu olabilecek kişilerdir Yay insanları. Onlar yol ve yolculuk insanlarıdır. Bu durumun getirdiği pozitif bakış açısı, anlayış, iyimserlik ve neşe Yay’ları çevrelerinde aranan kişiler kılar. Rehberlik, turizm onlara uygun işler olabilir. 
  • Yay burçları için sınırların rahat olduğu, geniş, ferah, sıkmayan, özgür iş ortamları önemlidir. En zor ortamlar bir Yay burcunun katılımıyla pozitif, neşeli ve iyimser hale gelebilir. Hafif yaklaşımları, esprili sözleri, hareketli ve neşeli yapılarıyla aranan kişilerdir ancak çok fazla sorumluluk almaktan, planlı, programlı, uyulması gereken tarihli işlerden çok da hoşlanmayabilirler. Yerlerinde oturmaları, uzun süre aynı işe konsantre olmaları zordur, değişiklik ve yenilik ararlar. Seyahat, dış ortamlar tam onlara göredir. Fikirler, düşünceler, inançlar ve bunları başkalarına aktarmak, başkalarıyla paylaşmak onlar için önemlidir. Medya ve uluslararası bağlantılı işler, seyahatin ve hareketin bolca olduğu her türlü iş, turizm, halkla ilişkiler Yay burçlarına uygun işler olabilir.


Elle astroloji sayfalarında ayrıca burç yorumları, tarot falı, yükselen burç hesaplama, burç uyumu, burçlara göre hediye önerileri, burç özellikleri ve doğum haritası konularını da bulabilirsiniz.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.