YENGEÇ BURCUNDA AY TUTULMASI: DUYGUSAL HASSASİYETLER ZİRVE YAPIYOR!

10 Ocak'ta Ay’ın yönetici olduğu Yengeç burcunda güçlü bir ay tutulması meydana geliyor. Bu tutulmada duygular sel olup akabilir. Peki yengeç burcundaki ay tutulması burçlar için ne anlama geliyor?

Ay tutulmaları duygusal ihtiyaçların, beklentilerin, hassasiyetlerin ortaya çıktığı zamanlardır. Bu duygusallık içinde farkındalık ve sezgiler de iyice yükselir. Üstelik yöneticisi Ay olan Yengeç burcunda meydana gelen bu tutulma abartılı, coşkulu bir duygusallığı beraberinde getirebilir.

Aslında Oğlak burcunda gezegenlerin yan yana dizildiği, toprak enerjisinin bastırdığı, Satürn’ün gücünü hissettirdiği ve bu etkilerle daha sert, katı, zorlayıcı şartların hüküm sürdüğü bu dönem ister istemez bu duygusal boşalmayı tetikliyor. Adeta bu şartlara meydan okuyan duygular ve hassasiyetler tutulmayla birlikte ortaya çıkıyor. Özlem, hasret duyguları, aileye, anneye, babaya, çocuklara yönelik hassasiyetler, duygusal ve fiziksel beslenme ihtiyacı, şefkat, merhamet hissi Yengeç burcundaki Ay tutulmasıyla iyice yükselebilir.

Ay tutulmalarında tıpkı dolunaylarda olduğu gibi Güneş ve Ay karşı karşıya gelir. Bu zıtlık ve tezat aslında gerçeklerin de ortaya çıkmasını, akla karanın belli olmasını sağlar, farkındalığımızı yükseltir, bir yargıda bulunmamızı, karar vermemizi kolaylaştırır. Bu kararlar özellikle ilişkiler açısından önemlidir, zira bir ayrılık, birliktelik kararını beraberinde getirebilir. İki taraf birbirini daha yüksek bilinç ve farkındalıkla değerlendirebilir, objektif bir bakış açısıyla ilişkilerine bakabilir.

Öncü burçlarda meydana gelen bu tutulma elbette bu grubun burçları olan Yengeç, Oğlak, Koç ve Terazi için istisnai önem taşıyor. Tutulmanın yüksek farkındalık, bilinç ve duygusallık zamanı olduğunun ve bir girişimde bulunup adım atmaktan ziyade bir değerlendirme ve karar anı olduğunun altını bir kez daha çizerek burçlara özel yorumlarına geçelim:

Koç

Tutulma koruma, şefkat, merhamet ve annelik duygularınıza tavan yaptırabilir. Hatta daha önce hiç kullanmadığınız sevgi ve şefkat sözcüklerinin dökülmesine neden olabilir. Geçmişe dair pişmanlık, hasret, özlem duygularınızı abartmamaya çalışın.

Boğa

Sıkı sıkı bağlandığınız düşünceler, sabit fikirler Ay tutulmasının etkisiyle yumuşayabilir, esneyebilir ve hatta kırılıp dağılabilir. Tutulmanın getirdiği duygu seli zihninize bir nehir gibi akarken şefkat, merhamet, empati sözcüklerini esirgemeyeceksiniz.

İkizler

Ay tutulması güvenle ilgili duygusal ihtiyaçlarınıza, beklentilerinize tavan yaptırabilir. Ortak maddi konularda, eşinizin işleriyle veya iş yaptığınız, çalıştığınız kurumlarla ilgili sert ve baskıcı koşulların stresi büyük bir duygusal boşalmayı tetikleyebilir.

Yengeç

Burcunuzda meydana gelen Ay tutulması kendinizle, neler yaptığınız ve yapabileceğinizle ilgili bir farkındalık tutulması olabilir. İlişkilere, evlilik ve ortaklık konularına iyice gömüldüğünüz bu dönemde kendi ihtiyaç ve beklentilerinizin farkına varabilirsiniz.

Aslan

Bilinçaltınızı büyük bir uyanışa sürükleyebilecek bir tutulma sizi beklerken rüyalarınız, sezgileriniz, hayal gücünüz her zamankinden canlı ve diri olabilir. Etrafınızda olup biten hemen her şeyin farkında olup hissettiğiniz bu tutulmayla gündelik yaşamın stresini dengeleyebilirsiniz.

Başak

Aşıksanız, bir sevgiliniz varsa fırtınalı bir dönemden geçiyor olabilirsiniz. Sevdikleriniz ve varsa çocuklarınız söz konusuysa da aynı şekilde. Bu tutulma aksi yöne gitmeniz yani aşklarınızdan sıyrılıp sosyalleşmeniz, arkadaşlarınızla bir araya gelmeniz halinde çok daha iyi olabileceğinizin sinyallerini veriyor.

Terazi

Bu Ay tutulması size hedeflerinizi, planlarınızı, görev ve sorumluluklarınızı, iş hayatınızı ve kariyerinizi hatırlatan ve bu alanda yapmayı düşündükleriniz konusunda sizi uyaran, aydınlatan ve size yol gösteren bir tutulma olabilir. Ev, aile sarmalınızdan çıkmaya çalışın.

Akrep

Ay tutulması uzaklardan bir konuyu, bir yabancıyı, yurt dışı bağlantılı bir durumu, bir seyahati gündeminize düşürebilir. Size bulunduğunuz dar çevrenin dışına çıkmanız gerektiğini hatırlatan, macera duygularınızı tetikleyen bir farkındalığı, aydınlanmayı beraberinde getirebilir.

Yay

İşlerinize, maddi ve parasal durumunuza aşırı odaklanmış olabileceğiniz bir dönemde gerçekleşen bu tutulma size paylaşımcı tarafınızı hatırlatabilir. İş ortağınızın, eşinizin, sevgilinizin maddi beklentilerine duyarsız kalamayabilirsiniz. Tutulma ayrıca ruhsal bir detoks imkanı da sunuyor, değerlendirmelisiniz.

Oğlak

Karşıt burcunuzda meydana gelen tutulma hayatın ekseninizde döndüğü bir dönemde eşinizin, ortağınızın beklentilerini gündeminize taşıyabilir. Ortaklı bir durumu, işi de beraberinde getirebilir. Empati duygunuzu yükselten, size karşı tarafı gösteren bir tutulma sizi bekliyor.

Kova

Hassasiyetleri uyaran Ay tutulması kuruntu ve endişelerinizi de ortaya çıkarabilir. Gündelik yaşamınızda, çalışma ortamınızda kaçırmış olabileceğiniz irili ufaklı pek çok ayrıntının farkına varabilirsiniz. Bedensel, ruhsal şifa getiren, sağlığınızı ilgilendiren kararlar alabilirsiniz.

Balık

Sosyal çevrenize, arkadaşlık, dostluk ilişkilerinize iyice sarılmışken unutmuş olabileceğiniz bir aşkı, belki de biricik aşkınızı size hatırlatan son derece duygusal bir tutulma yaşayabilirsiniz. Gerçekten neyi sevip sevmediğinizin, ne isteyip istemediğinizin de farkına varabilirsiniz.