Yengeç Burcunda Dolunayın Getirdikleri

Yılın son dolunayı ardımızda bıraktığımız yılı gözden geçirme fırsatı sunuyor.

Pınar Atmaca PINAR ATMACA 26 Aralık 2023
Yengeç Burcunda Dolunayın Getirdikleri Photo by Jonas Gustavsson for The Washington Post via Getty Images

2023’ün son günlerine yaklaşırken Ay’ın yönettiği Yengeç burcunda bir dolunay meydana geliyor. Her dolunay bir farkındalık ve uyarı zamanıdır. Güneş ve Ay karşı karşıya gelirken gökyüzünün en aydınlık cisimleri olan Güneş ve Ay geceyi aydınlatır, daha önce göremediklerimizi, farkına varamadıklarımızı anlamamızı sağlar. Üstelik bu kez Ay’ın yönettiği burç olan Yengeç’te daha da güçlü bir dolunay yaşayacağız. Dolunayın temalarında ev, aile, yurt temaları, anne ve kadınlarla ilgili konular var. Bu alanlarda algılarımız keskin olabilir, dikkatimizi çeken gelişmeler meydana gelebilir.

Dolunay sosyal gezegenler olan Jüpiter ve Satürn’den destek alıyor. Bu dönemde sosyal ve iş çevremizden destek görebilir. İşle, görev ve sorumluluklarla, sosyalleşmeyle bağlantılı konulara odaklı olabilir, bu alanlarda başarılı olabiliriz. Yengeç burcunda dolunay duygusal yönden çalkantılı olsa da bu görünümler kendimizi iş ve sosyal çevremizle toparlamamızı kolaylaştırabilir.

Dolunayda Merkür retrosu sürüyor ve Merkür Mars ile kavuşuyor. Yanlış anlama ve anlaşılmalara, dalgınlık ve sakarlıklara, aşırı duygusallığın getirebileceği akıl tutulmalarına ve sözlerimize dikkat etmemiz gereken bir dolunay süreci geçirebiliriz. Aşırı bir duygu yüklemesi içindeyken geçmiş, anılar, hayaller çok fazla yanılsamaya yol açacak gibi görünüyor. Kendimizi kolayca kandırabileceğimiz bu dolunayda gerçeklikle bağlarımızı koparmamaya özellikle dikkat etmemiz gerekebilir. Dolunayın ardından Venüs Yay burcuna ilerleyerek neşeli ve pozitif ilişkilerin kapısını aralayabilir.

Dolunayın burcunuza etkileri

KOÇ
Yılın son dolunayı ev ve aile yaşamınıza dikkat çekebilir ve bu noktada daha önce farkında olmadıklarınızı aniden fark etmenizi sağlayabilir. Ancak bir adım atmadan önce etraflıca düşünmeyi ihmal etmeyin ve duygularınızı iyi yönetmeye çalışın.

BOĞA
Bu dolunay yakın çevrenizdeki gelişmelere dikkatinizi çekebilir ve daha önce farkında olmadığınız bir bilgiyi fark etmenizi sağlayabilir. Bu dolunayda farkındalıklarınızı doğru yönde değerlendirmeyi unutmayın.

İKİZLER
Bu dolunay maddi durumunuza, iş ve para konularına dikkat çekebilir ve bu noktada bazı kararları gündeme getirebilir. Ancak hesabınızı doğru yaptığınızdan emin olmalısınız, bütçe pratiği açısından iyi bir farkındalık zamanı olabilir.

YENGEÇ
Burcunuzda gerçekleşen bu dolunayla kendinize odaklanabilir, kendi önceliklerinizin peşine düşebilirsiniz. Eksikliklerinizi, yanlışlarınızı fark edebilir, değerlendirmeler yapabilirsiniz. Yeni ve sıra dışı dostluklar geliştirebilirsiniz ve onlardan fikir alabilirsiniz.

ASLAN
Bu dolunay manevi dünyanıza işaret etmekte, yaşayacağınız farkındalıklar vazgeçmek zorunda olduklarınızı size duyumsatabilir. Uykusuzluğa, dalgınlığa, unutkanlığa dikkat etmeniz gereken bir süreç olabilir.

BAŞAK
Bu dolunay sosyal yaşamınızda, arkadaşlık ilişkilerinizde farkındalıklara işaret ediyor, bu noktada yeni kararlar gündeme gelebilir. Ancak herhangi bir yargıda veya kararda bulunmadan önce etraflıca düşündüğünüzden emin olmalısınız.

TERAZİ
Bu dolunay kariyerinize ve iş yaşamınıza işaret ediyor ve yeni kararları gündeme getirebilir. İmajınız, duruşunuz, statünüzle ilgili imaj ve kaygılar söz konusu olabilir ancak yanılsamaları göz ardı etmemeli, gerçekçi olmaya bakmalısınız.

AKREP
Bu dolunay uzaklarla ilgili bir konuya dikkat çekebilir, yabancı kişilerle görüşmeler, iş ziyaretleri gündeme gelebilir. Yolculuklarla ilgili planlarınıza sadık kalmaya çalışmalısınız.

YAY
Bu dolunay ortak maddi konulara dikkat çekiyor, eşinizin, ortağınızın iş durumlarındaki değişiklikleri fark edebilirsiniz ve bazı ortaklık kararları söz konusu olabilir. Hızlı ve aceleci karar ve adımlardan uzak durduğunuza emin olmalısınız.

OĞLAK
Bu dolunay karşıt burcunuzda, ilişkilerinize dikkat çekiyor ve birlikteliğinizle ilgili bir alarm ve uyarı zili teşkil edebilir. Kendinize odaklandığınız bir dönemden geçerken size karşınızdaki kişiyi ve onun beklentilerini hatırlatabilir.

KOVA
Bu dolunay gündelik yaşamınıza dikkat çekebilir. Çevrenizi düzenleyecek rahatlatacak bazı değişikliklere gidebilirsiniz. Sağlığınızla ilgili kararlar alabilirsiniz. Ancak uzmanlardan görüş ve bilgi almayı ihmal etmemelisiniz.

BALIK
Bu dolunay aşka ve sevdiklerinize dikkat çekebilir ve sosyal yaşamınıza odaklandığınız bir dönemden geçerken yüreğinizin sesini hatırlayabilirsiniz. Aşırı idealist tutum ve yaklaşımlardan uzak durduğunuza emin olun.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.