YENGEÇ BURCUNUN EN İYİ ANLAŞTIĞI VE ANLAŞAMADIĞI BURÇLAR

Astrolojiye ilgi duyanlar hangi burcun hangi burçla anlaştığı ya da anlaşmadığı da merak ediyor. Bu makalede Yengeç burcunun anlaştığı ve anlaşamadığı burçlara bakıyoruz...

ÖZGE ÇOLAK 16 Kasım 2022
YENGEÇ BURCUNUN EN İYİ ANLAŞTIĞI VE ANLAŞAMADIĞI BURÇLAR iStock

Yengeç Burcu Koç hangi burçlarla anlaşır ya da hangi burçlarla anlaşamaz? Bu soruyu astrolog Pınar Atmaca'ya sorduk... İşte Pınar Atmaca'nın kaleminden Yengeç burcunun anlaştığı ve anlaşamadığı 3'er burç. Hazırsanız başlayalım...

YENGEÇ BURCUNUN ANLAŞTIĞI BURÇLAR

Burçlar kuşağının duyusal ve duygusal duayeni, hislerin, sezgilerin öncüsü, empatinin, şefkatin kitabını yazabilecek Yengeç burçları ilk bakışta aslında her burca uygun ve uyumlu gelir. Ancak bu burç Ay’ın yönetimindedir ve Ay’ın da yol açtığı gelgitler, dengesizlikler, çalkantılar göz ardı edilecek gibi değildir. Her ne kadar yumuşak karnı onu zayıf gibi gösterse de üzerine kalın bir kabuk geçirmeyi ve gereğinde dolaylı ilerlemeyi çok iyi bilir. Zodyağın öncü karakterde burcudur ve bunun getirdiği hâkim karaktere de sahiptir.

1. OĞLAK BURCU

Yengeç astrolojide kökleri, geçmişi temsil eder, dolayısıyla bu köklü burcu idare etmek sanıldığından ve göründüğünden çok daha zordur ve sabırlı, temkinli yaklaşım gerektirir. Bunu da en iyi yerine getirebilecek ve dolayısıyla en iyi anlaştığı burç da doğal idareci, organizatör Oğlak burcundan başkası değildir.

2. AKREP BURCU

En iyi anlaştığı burçlar sıralamasında ikinciliğe yine Marsiyen yani mücadeleci, savaşçı güce sahip, tutkularıyla, derinliğiyle ve mükemmeliyetçi yapısıyla Akrep’i koyabiliriz. Yengeç burcu Akrep’in derin, gizemli, tutkulu, arzulu su enerjisini çok sevebilir.

3. BAŞAK BURCU

Üçüncülüğe ise pragmatik yapısı, çalışkan yönleri, hizmet dolu yaklaşımıyla Başak burcunu koymak yanlış olmayabilir. Bu üç burç da Yengeç’in içe dönük, geçmişe bağlı yapısını iyi dengeler.

YENGEÇ BURCUNUN ANLAŞAMADIĞI BURÇLAR

1. İKİZLER BURCU

Değişken, uçarı, bir anı diğerine uymayan, Yengeç’in sessizliğinin aksine konuşmaktan bıkıp usanmayan İkizler burcunu anlaşamadıkları listesinin başına koyabiliriz.

2. KOVA BURCU

Köklerin ve geçmişin burcu olmasından dolayı tutucu özelliklere de sahip Yengeç burcu Kova’nın marjinal, sıra dışı özellikleriyle de pek uyum sağlamayabilir ve Kova burcunun aşırı dışa dönük sosyal yapısı Yengeç’in içe dönüklüğüyle garip bir tezat oluşturabilir. Dolayısıyla Kova burcunu da anlaşamadıkları sırasında ikinciliğe koyabiliriz.

3. KOÇ BURCU

 Aşırı hareketli, rekabetçi, hızlı, dinamik, agresif Koç burçları ise bu yönleriyle Yengeç’lere oldukça zorlayıcı gelebilir.Elle astroloji sayfalarında ayrıca burç yorumları, tarot falı, yükselen burç hesaplama, burç uyumu, burçlara göre hediye önerileri, burç özellikleri ve doğum haritası konularını da bulabilirsiniz.SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.