YILIN İLK DOLUNAYI ASLAN BURCUNDA GERÇEKLEŞİYOR

Ay ve Güneş’in karşı karşıya geldiği dolunaylar önemli farkındalık anlarıdır. 28 Ocak dolunayı bu farkındalıkların Aslan temasında oldukça dramatik, teatral, sinematografik olmasına neden olabilir.

Gökyüzündeki sabit enerjilerin giderek arttığı bir dönemden geçerken bu durumun getirdiği hareket edememe, kıpırdayamama, tepki verememe ve bir tür kilitlenip kalma hissini özellikle bu dolunayda güçlü bir şekilde hissedebiliriz. Zira bir yanda Kova burcundaki Jüpiter, Satürn, Merkür ve Güneş, diğer yanda Boğa burcundaki Mars ve Uranüs ve bu dolunayda onlara sert açılar kuran Ay gökyüzünü iyice sabitleyip kilitliyor gibi. Üstelik Jüpiter Güneş ile yan yana gelerek egoları iyice güçlendiriyor ve bir nevi dediğim dedik karakterler yaratıyor. Tam karşısındaki Aslan burcundaki Ay, duygusal inatlaşmayı körüklüyor. Uranüs ile yan yana gezinen Mars ise her an patlak verebilecek güven kaynaklı tepkilere ve kızgınlıklara işaret ediyor. Sakinliği korumak, sinirleri germemek için epeyce sabır ve gayret sergilemeliyiz bu dolunayda. Özellikle öfke patlamaları aniden ortaya çıktığında serinkanlılık için dönemin hâkim Kova enerjisinin getirdiği sıra dışı, farklı ve yenilikçi yaklaşımları göstermek zorundayız gibi görünüyor.

Dolunay haritasında kavuşan bir çift gezegen daha var ki, onlar da Venüs ve Plüton. Bu kavuşum derin ve güçlü bir sevgiye işaret ettiği gibi, ilişkilerde önemli dönüşümleri tetikleyebilir. Merkür son derecelerinde gerilemeye hazırlanırken düşünceler savruk gibi görünse de Kova enerjisinin getirdiği akılcı, mantıklı, rasyonel yaklaşımlar dönemin kazandıranı olacak gibi görünmekte.

Burcunuza göre dolunayın etkilerine gelecek olursak:

KOÇ

Sevdiklerinize ışık tutan dolunay ilgi ve konsantrasyonunuzu dostluk, arkadaşlık ve sosyal çevreden biraz kopararak canlarınıza, en sevdiklerinize, onların ihtiyaçlarına, hassasiyetlerine çekebilir. Güçlü duruşunuzla onlara bekledikleri desteği sağlayabilirsiniz.

BOĞA

Son derece hareketli bir dönemden geçerken özellikle iş yaşamı, kariyeriniz, hedefleriniz ve planlarınıza iyice odaklanmış durumdasınız. Ancak bu dolunay size geçmişinizi, ailenizi, onların ihtiyaç ve beklentilerini hatırlatan bir uyarı hatta alarm zili olabilir.

İKİZLER

Ruhsal anlamda yaşadığınız çalkantının büyüklüğü oldukça baskın. Ancak buna rağmen ilginizi dışarıda olanlardan koparmıyorsunuz ve uzaklarla bağlantıdasınız. Ancak dolunay ilginizi yakın çevrenize, komşu ve kardeşlerinize, onların ihtiyaç ve beklentilerine çekebilir.

YENGEÇ

Sosyal çevrenizde yaşananlar, ani gelişen olaylar, sizi umut ve beklentilerinizden biraz koparsa da aslında mücadele gücünüz bu dönemde çok yüksek olabilir. Bu dolunay bu yolda size kendi değerlerinizi, sahip olduklarınızı hatırlatan bir etki yaratabilir.

ASLAN

Burcunuzda gerçekleşen dolunay ilişkilere iyice odaklanmış olduğunuz bu dönemde size kendi istek, ihtiyaç ve beklentilerinizi hatırlatan oldukça uyarıcı bir etki yaratabilir. Bu gergin dönemde gündelik yaşamınızda, çalışma hayatınızda güçlü kişilerden destek alabileceğinizi unutmayın.

BAŞAK

Yaşamın küçük ama sizi mutlu eden ve besleyen detaylarına, inceliklerine iyiden iyiye odaklandığınız bir dönemden geçerken dolunay bir yandan uzaklarda olup biten karmaşanın gerginliğini hissettirebilir, öte yandan da ruhsal ihtiyaçlarınızın altını çizebilir. Sizi derinden seven insanlar olduğunu unutmayın.

TERAZİ

Belki de şimdiye dek hiç olmadığı kadar kendinize odaklandığınız, kendi istek, heyecan ve beklentilerinizi önceliklendirdiğiniz bir dönemden geçerken dolunay size sosyal yaşantınızı, arkadaş ve dostluklarınızı, onların ihtiyaçlarını hatırlatan etkiler getirebilir.

AKREP

Gökyüzündeki sabit etkiler, yine bir sabit burç olan burcunuzu çepeçevre sarmış durumda. Özellikle ilişki ve ortaklıkların getirdiği ani ve beklenmedik hareketlilik, ev ve aile konularının iyice bastırması sizi hedef ve planlarınızdan ayırmış gibi görünse de bu dolunay onları hatırlatan, sizi kariyerinize, görev ve sorumluluklarınıza çeken etkiler yaratabilir.

YAY

Düşüncelerinizin basıp taştığı bir dönemden geçerken bunları organize edip planlamayı ihmal etmeyin. Mars ve Uranüs birlikteliği aksi halde sizi fena halde yorup bitkin düşürebilir. Bu dolunayda fikirleriniz ve zihninizden sıyrılıp biraz daha uzağa bakmaya ihtiyacınız var.

OĞLAK

Maddi konulara ve imkânlarınıza iyice odaklandığınız bir dönemden geçerken bu dolunay size eşinizin, ortağınızın işlerine, maddi durumuna, işyerinizde olup bitenlere ışık tutabilir, ortak kazançlarınıza dikkatinizi çekebilir. Burcunuzdaki Venüs Plüton kavuşumunun ilişkilerde sizi oldukça güçlü ve söz sahibi kıldığını unutmayın. Güçlü kişilerden destek gelebilir.

KOVA

Neredeyse tamamen kendinize odaklandığınız bir dönemden geçerken bu dolunay size karşınızdaki kişiyi, onun ihtiyaç ve beklentilerini hatırlatan ve bunu oldukça dramatik bir şekilde yapan bir dolunay olabilir. İlişkinizle ilgili önemli bir karar anı getirebilir ve bunda geçmiş ve aileyle ilgili gelişmeler rol oynayabilir.

 BALIK

Hayatı neredeyse tamamıyla akışına bıraktığınız bir dönemden geçerken arka planda belki çok çalışıyor ancak fark edilmiyor olabilirsiniz. Bu durumun getirebileceği zihinsel karmaşayı yönetmek de oldukça çaba gerektirebilir. Dolunay size hem fiziksel hem ruhsal sağlığınızı ve zindeliğinizi korumanızı hatırlatabilir.