YILIN İLK DOLUNAYI GERÇEKLEŞİYOR

2022’nin ilk dolunayı 18 Ocak sabaha karşı Yengeç burcunda gerçekleşiyor.

Yılın ilk dolunayı astrolojide aile, anne, ev, yuva ve yurt kavramlarını temsil eden ve Ay’ın yönettiği Yengeç burcunda meydana geliyor. Güneş ve Ay’ı yani astrolojinin ve gökyüzünün ışıklarını karşı karşıya getiren dolunaylar yüksek farkındalık zamanlarıdır. Dolunaylar bu yönüyle önemli karar zamanları olabilir. Bu dolunayda su elementinin yoğunluğu duygusallığı daha da yükseltebilir. Üzerimizde ağır bir duygusal yük hissedebilir, Ay’ın temsil ettiği konular olan annelik, çocukluk, geçmiş, aile konuları üzerinden üzerimize biraz da ağır gelebilecek duyarlılıklar, farkındalıklar hissedebiliriz. Zira dolunay Güneş ile birleşen Plüton’u karşısına alıyor. Ailemizle, annemizle, anne gibi kendimize yakın gördüğümüz bize bakan, bizi besleyip büyüten kişilerle ve bizi onlara bağlayan duygularımızla biraz daha derin bağlar kurabiliriz, içimize dönüp oradaki sorunları, yaraları görebilir, fark edebiliriz. Kendimizi bu Yengeç kabuğuna alırken koruyucu, kollayıcı olabiliriz. Dolunay haritasındaki Merkür retrosu aklı biraz daha geri plana alırken, Venüs retrosu da ilişkileri bir miktar pasifize edebilir. Bu dolunay kendi iç dünyamıza bir yolculuk gibi görünüyor. Bu yolculuğun sonunda ev, yuva veya aile konularında bazı kararlar verebiliriz.

Dolunayın en çok etkileyeceği burç şüphesiz Yengeç burcu, ardından öncü gruptaki diğer burçlar, Oğlak, Koç ve Terazi geliyor. Özellikle bu burçların son günlerinde doğduysanız daha da çok etkilenebilirsiniz bu dolunaydan.

KOÇ

Dolunay ev ve aile ilişkilerinize dair önemli farkındalıkları, geçmişe, anılarınıza dair duygularınızı ortaya çıkarabilir. Ailenize veya evinize ilişkin kararlar gündeminize gelebilir.

BOĞA

Dolunay yakın çevrenizde, komşu ve kardeş ilişkilerinizde gelişen olayları su yüzüne çıkarabilir. Düşüncelerinizi sorgulatabilir. Duygularınızın coşkusu zihninizi baskılayıp bulanıklaştırabilir.

İKİZLER

Dolunay kendi değerinize, yeteneklerinize ve özgüveninize ilişkin hislerinizi sorgulamanızı sağlayabilir. Sahip olduklarınızı daha iyi değerlendirmeye yönelik kararlar alabilirsiniz.

YENGEÇ

Burcunuzdaki dolunay getirdiği farkındalıkla yaşamınızda bazı önemli kararlar almaya itebilir. İlişkilerin getirdiği baskıyı hissederken yaşam koşullarınıza daha derin bir bakış atabilirsiniz.

ASLAN

Bu dolunayla sezgilerinizin gücünü keşfedebilirsiniz. Gizli, saklı veya derin konuların üzerine gitme cesaretiniz olabilir. Ancak kontrol dışı durumları dikkate almayı unutmayın.

BAŞAK

Bu dolunay sizi sosyal yaşamınızda öne çıkarabilir. Sosyal çevrenizde, arkadaş ilişkilerinizde olup bitenleri fark edebilir ve bazı kararlar alabilirsiniz.

TERAZİ

Bu dolunay görev ve sorumluluklarınıza, hedeflerinize, planlarınıza yönelik bir farkındalığı ve kararları gündeme getirebilir. Ailenizdeki güçlü ve otoriter kişilerin izleri bu karar üzerinde etkili olabilir.

AKREP

Bu dolunay keşif ve macera duygularınızı artıran bir dolunay olabilir. Bulunduğunuz ortamın dışına çıkarak seyahatlere, yurt dışı ve yabancılarla bağlantılara hız verebilecek kararlar alabilirsiniz.

YAY

Bu dolunay ortak maddi konularda, iş ve para konularında bazı kararları gündeme getirebilir. Vergi ve miras işleriniz varsa, bunlarla ilgili de gelişmeler ortaya çıkabilir. Sezgilerinizi konuşturan bir dolunay olabilir.

OĞLAK

Bu dolunayla birlikte ilişkinizde daha önce farkında olmadığınız bir durumun ayırdına varabilirsiniz. Bu farkındalık ilişkilerinizle ilgili alacağınız yeni kararları gündeme getirebilir.

KOVA

Bu dolunay sağlığınız, beslenmeniz, günlük rutininizle ilgili farkındalıkları beraberinde getirebilir. Bununla birlikte gündelik yaşamınız veya çalışma düzeninizle ilgili alacağınız bazı kararlar söz konusu olabilir.

BALIK

Bu dolunay aşka bakış açınızı etkileyen, değişiklikler getiren bir dolunay olabilir. Yepyeni bir aşkın veya tutkunun da farkına vardıran bir dolunay yaşayabilirsiniz.