YILIN İLK DOLUNAYI YENGEÇ BURCUNDA MERKÜR EŞLİĞİNDE GERÇEKLEŞİYOR

7 Ocak’ta gerçekleşecek dolunay ev ve aile yaşamımıza ışık tutuyor. Yeni yıl hedeflerimize ilerlemeden önce ardımıza bakmamıza ve geçmişi düşünmemize yardımcı olabilir.

Pınar Atmaca PINAR ATMACA 06 Ocak 2023
YILIN İLK DOLUNAYI YENGEÇ BURCUNDA MERKÜR EŞLİĞİNDE GERÇEKLEŞİYOR

Yengeç burcunda gerçekleşen bu dolunay ev ve aile konularını, şefkat, merhamet duygularını ön plana çıkarabilir. Yeni yılla ilgili hedeflerimize ilerlemeden hemen önce gerçekleşen bu dolunay yeni rotamızı çizmeden arkamıza ve geçmişime bir bakmamız konusunda uyarıcı, yol gösterici olabilir. 

Dolunay Merkür eşliğinde ve dolayısıyla Merkür retrosunun etkisinde gerçekleşirken eski iş arkadaşlıkları ve dostluklar, görüşmeler, etkileşimler yeniden gündeme gelebilir. Ancak Merkür’ün retro olduğunu unutmamak gerekiyor, zira düşüncelerimizde gereğinden fazla dar görüşlü olabilir, zihnimizle kısıtlanmış hissedebiliriz. 

Dolunayın ayrıca Uranüs ile uyumlu açıları var ve bu görünümler sürpriz değişikliklere yol açabilir. Maddi konularda ani yol ve yön değişiklikleri ayrıca iş ve kariyer alanında yeni kararlar gündeme gelebilir. Bu kararları alırken de Merkür retrosunu göz önünde bulundururken çifte düşünmek gerekiyor. Yengeç burcundaki Ay zira duygusal baskı yaratırken gerçekçi düşünmenin önünü kesebilir. 

Ayrıca dolunay haritasında Mars da halen bir Merkür burcu olan İkizler’deki retrosunu sürdürüyor. Dolayısıyla bu dolunayı yalnızca farkındalık zamanı olarak değerlendirmek, düşünmek, zihinsel pratiğimizi dengelemek amaçlı geçirebiliriz. Aksi halde Mars retrosu altında atacağımız adımlara pek de güvenmememiz, geri dönüşünün olabileceğini göz önünde bulundurmamamız gerekebilir.

Dolunayın burcunuza etkilerine gelecek olursak:

KOÇ

Yılın ilk dolunayı ev ve aile yaşamınıza dikkat çekebilir ve bu noktada daha önce farkında olmadıklarınızı aniden fark etmenizi sağlayabilir. Ancak bir adım atmadan önce etraflıca düşünmeyi ihmal etmeyin ve duygularınızı iyi yönetmeye çalışın.

BOĞA
Bu dolunay yakın çevrenizdeki gelişmelere dikkatinizi çekebilir ve daha önce farkında olmadığınız bir bilgiyi fark etmenizi sağlayabilir. Bu dolunayda farkındalıklarınızı doğru yönde değerlendirmeyi unutmayın.

İKİZLER
Bu dolunay maddi durumunuza, iş ve para konularına dikkat çekebilir ve bu noktada bazı kararları gündeme getirebilir. Ancak hesabınızı doğru yaptığınızdan emin olmalısınız, bütçe pratiği açısından iyi bir farkındalık zamanı olabilir.

YENGEÇ
Burcunuzda gerçekleşen bu dolunayla kendinize odaklanabilir, kendi önceliklerinizin peşine düşebilirsiniz. Eksikliklerinizi, yanlışlarınızı fark edebilir, değerlendirmeler yapabilirsiniz. Yeni ve sıra dışı dostluklar geliştirebilirsiniz ve onlardan fikir alabilirsiniz.

ASLAN
Bu dolunay manevi dünyanıza işaret etmekte, yaşayacağınız farkındalıklar vazgeçmek zorunda olduklarınızı size duyumsatabilir. Uykusuzluğa, dalgınlığa, unutkanlığa dikkat etmeniz gereken bir süreç olabilir.

BAŞAK
Bu dolunay sosyal yaşamınızda, arkadaşlık ilişkilerinizde farkındalıklara işaret ediyor, bu noktada yeni kararlar gündeme gelebilir. Ancak herhangi bir yargıda veya kararda bulunmadan önce etraflıca düşündüğünüzden emin olmalısınız.

TERAZİ
Bu dolunay kariyerinize ve iş yaşamınıza işaret ediyor ve yeni kararları gündeme getirebilir. İmajınız, duruşunuz, statünüzle ilgili imaj ve kaygılar söz konusu olabilir ancak yanılsamaları göz ardı etmemeli, gerçekçi olmaya bakmalısınız.

AKREP
Bu dolunay uzaklarla ilgili bir konuya dikkat çekebilir, yabancı kişilerle görüşmeler, iş ziyaretleri gündeme gelebilir. Yolculuklarla ilgili planlarınıza sadık kalmaya çalışmalısınız.

YAY
Bu dolunay ortak maddi konulara dikkat çekiyor, eşinizin, ortağınızın iş durumlarındaki değişiklikleri fark edebilirsiniz ve bazı ortaklık kararları söz konusu olabilir. Hızlı ve aceleci karar ve adımlardan uzak durduğunuza emin olmalısınız.

OĞLAK
Bu dolunay karşıt burcunuzda, ilişkilerinize dikkat çekiyor ve birlikteliğinizle ilgili bir alarm ve uyarı zili teşkil edebilir. Kendinize odaklandığınız bir dönemden geçerken size karşınızdaki kişiyi ve onun beklentilerini hatırlatabilir.

KOVA
Bu dolunay gündelik yaşamınıza dikkat çekebilir. Çevrenizi düzenleyecek rahatlatacak bazı değişikliklere gidebilirsiniz. Sağlığınızla ilgili kararlar alabilirsiniz. Ancak uzmanlardan görüş ve bilgi almayı ihmal etmemelisiniz.

BALIK


Bu dolunay aşka ve sevdiklerinize dikkat çekebilir ve sosyal yaşamınıza odaklandığınız bir dönemden geçerken yüreğinizin sesini hatırlayabilirsiniz. Aşırı idealist tutum ve yaklaşımlardan uzak durduğunuza emin olun.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.