YILIN SON DOLUNAYI YENGEÇ BURCUNDA GERÇEKLEŞİYOR

Yılın son dolunayı 30 Aralık sabahı gerçekleşiyor. Dolunayda aileyle ilgili konular ve duygusal ihtiyaçlar ön planda görünüyor.

Yıl ortasında burç değiştiren Ay düğümleriyle birlikte tutulmaları İkizler-Yay yani bilgi-bilgelik ekseninde geçireceğimiz yepyeni bir yıla ilerliyoruz. Ancak son dakikada yani yılı bitirmeden artık geride bıraktığımız klasik yapılara yani Oğlak-Yengeç eksenine son bir bakış atmamız gerekiyor. İşte bu son dolunay Kova burcunun hâkim olduğu ve İkizler-Yay eksenindeki tutulmaların eşlik ettiği teknoloji ve bilgi odaklı yılın öncesinde geriye bir bakış atmamızı ve özellikle de aile ve köklerimiz temelinde bazı farkındalıklar yaşamamızı sağlayabilir.

Astrolojide Yengeç yuva ve aileyi temsil eder, Yengeç burcu zodyağın en dip burcudur ve köklerimizi, geçmişimizi ifade eder. Yengeç burcundaki dolunay yönümüzü belirlemeden önce geçmişe son bir kez göz atmamızı sağlayabilir.

Uranüs’ten olumlu açılar alan dolunay sürpriz farkındalıkları beraberinde getirebilir. Bunlar yeni hedefler, planlarla ilgili olabilir. Görev ve sorumluluklardaki, iş ve kariyerdeki ani değişimler bu farkındalığa eşlik edebilir. Maddi konularda daha yapıcı, sağlam ve realist düşünmemizi sağlayabilir. Üst bir zekâ, anlayış ve kavrayış da sergileyebiliriz, özellikle yaşamımızın maddi boyutunda bu kavrayışla kendimizi bile şaşırtabiliriz.

Dolunayın burcunuza etkilerini aşağıda görebilirsiniz:

KOÇ

Dolunay aile içinde sürpriz gelişmeleri beraberinde getirebilir. Uranüs yarattığı ani farkındalıkla hedef ve planlarınızı bir anda değiştirmenize yardımcı olabilir.

BOĞA

Dolunay yakın çevrenizde, komşu ve kardeşlerinizle ilgili gelişen bir konuya dikkatinizi çekerken sürpriz haberler alabilir, bu haberler üzerine ani ve hızlı bir şekilde harekete geçebilirsiniz.

İKİZLER
Dolunay maddi konularda ani gelişen olaylara işaret ederken hesabınızı, harcamalarınızı kontrollü yapmayı ihmal etmeyin. Olumlu şekilde ani gelişen bir iş fırsatı yakalayabilirsiniz.

YENGEÇ
Burcunuzda gerçekleşen dolunay geçtiğimiz yılın bir muhasebesini yapmanızı sağlayabilir. Yaptıklarınızı ve yapacaklarınızı değerlendirerek kendinize bir yol belirleyebilirsiniz.

ASLAN
Dolunay geride bırakmanız gerekenlere dikkatinizi çekebilir. Bir alışkanlığınızdan vazgeçme kararı ya da tutunduğunuz bir şeyi, bir kişiyi bırakma ihtimali sürpriz bir biçimde doğabilir.

BAŞAK
Sosyal yaşamınızdaki olaylara dikkat çeken dolunay sürpriz bir arkadaşlık veya dostluğu beraberinde getirebilir ve geleceğe umutla bakmanıza yardımcı olabilir.

TERAZİ
Dolunay iş yaşamınıza, kariyerinize, hedef ve planlarınıza dikkat çekiyor. Görev ve sorumluluklar artan şekilde aniden gelişebilir, ev yaşamından çıkıp işlere odaklanmanız gerekebilir.

AKREP
Dolunay uzaklardaki bir konuyu yanınıza, yakınınıza getirebilir. Yurt dışı veya yabancılarla ilgili aniden gelişen konu ve haberlere odaklanabilirsiniz ve unuttuğunuz bir şeyi hatırlayabilirsiniz.

YAY
Dolunay ortak maddi konulara ve mücadele gerektiren durumlara dikkat çekiyor. Hırslı yönlerinizin farkına varabilir, güçlü kimselerden de çok şey öğrenebilirsiniz.

OĞLAK
Dolunay ilişkilerinize dikkat çekerken karşınızdaki kişiden öğrenebilecekleriniz olabilir. Bu bir sır veya daha önce farkına varamadığınız bir durum olabilir. Bunun üzerine alacağınız sürpriz kararlarla şaşırtabilirsiniz.

KOVA
Dolunay gündelik yaşamınıza, iş ve çalışma ortamınıza ışık tutuyor. Bu alandaki ani değişim ve sürpriz olaylar sizin de şaşırtıcı olabilecek kararlar almanızı sağlayabilir.

BALIK
Dolunay aşk yaşamınıza ışık tutuyor. Yeni bir yıla girerken eski yılda bıraktığınız aşkınızı anımsayabilirsiniz. Sürpriz çıkış ve gelişmelere kendinizi hazırlayın, sürpriz bir aşk doğabilir.