YILIN SON GÜNEŞ TUTULMASI YAY BURCUNDA

4 Aralık'ta Yay burcunda gerçekleşen Güneş tutulması yaşamımıza daha fazla hareket ve dinamizm getirebilir.

Yılın son tutulması ateş elementinden Yay burcunda gerçekleşiyor. Bu tutulma özellikle doğum haritalarında ateş elementi olmayan yani Koç, Aslan ve Yay burçlarında Güneş, Ay ve gezegenleri bulunmayanları etkileyebilir ve tüm burçları harekete geçirebilir. Sportif faaliyetleri, fiziksel aktiviteleri hızlandırabiliriz. Yeni seyahatler, yolculuklar kapımızı çalabilir. Keşif ve maceralar için heyecan duyabiliriz.

Ayrıca 4 Aralık’ta gerçekleşen Güneş tutulması, Merkür ile birleşirken zihinleri de aktif kılıyor. Aslında Yay burcundaki Merkür bu dönemde akıl karışıklığına neden olurken, tutulma sayesinde aklımızı daha iyi kullanma fırsatı bulabiliriz. Yay enerjili tutulmayla buluşan Merkür görüşmeleri, ziyaretleri, diyalogları, yolculukları artırabilir, kendimizi daha fazla ifade etme, anlatma, düşünce ve fikirlerimizi yayma isteği yükselebilir. Sosyal medyaya yaklaşımda değişiklikler söz konusu olabilir. Ticari alanda yeni gelişmeler söz konusu olabilir. Yüksek eğitim ve öğrenim alanında yeni başlangıçlar gündeme gelebilir. Bu dönemde zihinler de çok aktif olacağından sözlü iletişimi iyice hızlandırabilir, yazar yanımızı da daha fazla ortaya koyabiliriz. 

Bu tutulmanın etkileri bir sonraki Güneş tutulmasının gerçekleşeceği 30 Nisan'a kadar sürüyor. Ayrıca bu tutulma İkizler-Yay ekseninde gerçekleşen son tutulma olacak, yani öğrenme ve bilgelik ekseninde son bir farkındalık zamanı. Önümüzdeki yıl burç değiştiren Ay düğümleri Boğa-Akrep ekseninde tutulmaları beraberinde getirirken farkındalıklar güven ekseninde yükselecek gibi görünüyor.

Burcunuza göre tutulmanın etkilerine gelecek olursak:

KOÇ

Bu tutulma uzaklar, yurt dışı ve yabancılarla ilgili konularda yeni pencereler ve yollar açabilir. Haberleşme ve seyahatleri hızlandırabilir, ticari anlamda da girişimler, atılımlar getirebilir.

BOĞA

Bu tutuma ortak maddi konularda, iş ve para konularında yeni gelişmeleri beraberinde getirebilir, yeni bir iş ortaklığı, ortak girişim ya da eşinizin, ortağınızın işlerinde yeni gelişmeler, bolca görüşme, konuşma ve paylaşım gündeme gelebilir.

İKİZLER

Bu tutulma ilişkilerinizde yeni bir bakış açısı getirebilir ve görüşme ve diyaloğu artırabilirsiniz. Bir ilişkiniz yoksa yeni bir ilişkinin başlangıcını yapabilir, mevcut ilişkinizde de yeni bir döneme geçebilirsiniz.

YENGEÇ

Bu tutulma ile gündelik yaşamınızı yeniden düzenlemeniz ve yeni rutinler geliştirmeniz gerekebilir. Gündelik yaşamınızda ve çalışma hayatınızda daha fazla konuşkan ve iletişim halinde olabilirsiniz.

ASLAN

Bu tutulma aşk evinizde gerçekleşirken kalbinizin heyecan çarpmasına yol açabilir. Sürpriz bir aşkı normal ritminizin dışında bir hızla getirebilir. Tutkunuzu bir işe dönüştürebilirsiniz.

BAŞAK

Bu tutulma ev ve aile yaşamınıza yeni bir pencere açabilir, yeni bir ev ya da taşınma söz konusu olabilir. Ailenize yeni bir üye katabilir. Aile bireylerinizle daha fazla iletişim içinde olabilir, birlikte yolculuk yapabilirsiniz.

TERAZİ

Bu tutulma sizi yeni bir iletişim çevresine dahil edebilir, ağınızı genişletebilir, yeni insanlarla tanışabilir, görüşme ve ziyaretleri çoğaltabilirsiniz.

AKREP

Bu tutulma yeni bir iş yaşamı, gelir gider düzeni, yeni harcamalar, alışverişler getirebilir. Sahip olduklarınızı daha iyi değerlendirmeye kafa yorabilirsiniz.

YAY

Burcunuzda gerçekleşen bu tutulma yaşamınıza yepyeni bir bakış açısıyla birlikte değişen çevresel koşullar getirebilir, fikrinizi değiştireceğiniz durumlar olabilir.

OĞLAK

Bu tutulma ruhunuzu aydınlatan bir pencere açabilir, güçlü sezgileriniz size yeni yollar açabilir. Rüyalarınız anlam kazanırken bazı şeyler çok daha iyi görebilirsiniz.

KOVA

Bu tutulma sosyal yaşamınızda yeni bir pencere açabilir, yeni dostluklar ve arkadaşlıklar kazandırabilir, yenilikçi fikirlerinizi paylaşma fırsatı yaratabilir ancak abartılı tutumlardan kaçınmalısınız.

BALIK

Bu tutulma bolca iş ve kariyer görüşmesi yanında size yeni hedefler, planlar kazandırabilir, yeni bir iş ve kariyer yolunda adımlar atabilirsiniz. Üstlerinizle, otorite konumundaki kişilerle daha fazla iletişime geçebilirsiniz.