Kova Burcu Kadını Özellikleri

Kova Burcu Kadını Özellikleri:
A’dan Z’ye Kova Burcu KadınıYenilikçi, duyarlı, sıra dışı.. Astrolog Pınar Atmaca, Kova burcu kadınıyla ilgili tüm merak edilenleri kaleme aldı. Kova kadını nasıldır, olumlu olumsuz yönleri, kariyeri, aşk hayatı, ilişkileri… Karşınızda A’dan Z’ye Kova burcu kadını özellikleri


Satürn’ün sosyal ama mesafeli burcu Kova yine eril bir burçtur. Dolayısıyla kadında zaten sıra dışı olan bu burcun özellikleri daha da sıra dışı, uçuk kaçık şekilde kendini gösterebilir. Bu özel kadının birilerini beğenmesi, sevmesi zordur, çünkü hiç akla gelmeyebilecek kriterleri olabilir. Kova kadını bilgiyi adeta bir Kova’dan boşaltır gibi aktarmayı seven bir öğretmendir, tarzı çok farklı olsa da. Ondan çok şey öğrenebilirsiniz. Tüm bu bilgisiyle ve farklılığıyla karşısında durabilecek güçlü kişileri arar. Hayatını kolaylaştıran pratik çözümleri, fikirleri sever. Kova kadını soğuk ve mesafeli olabilir. Gerek yönetici gezegen Satürn gerek burcun eril özelliği onu biraz sert ve katı kılabilir, anlayışla karşılanmayı bekler. Ciddi ve kuralcı yapısına karşın maddi konularda dağınık olabilir, onun toparlanmasını sağlayan öneriler iyi gelecektir. İletişimde sözün kendisinde olmasını isteyebilir, bilgi konusunda liderdir çünkü. Son söz ona bırakılmalıdır. Kova kadını evine ve konfor alanına düşkündür, bu alanda rahatlık ve huzur arar. Kova kadını evcil hayvanlara bakmayı, beslemeyi sever, her ne kadar soğuk ve zaman zaman buz gibi olsa da tüm canlılara karşı duyarlıdır.

 

Fiziksel özellikler

O da bir Satürn burcu olarak kemikli bir yapısı olabilir. Çene ve elmacık kemikleri belirgin durabilir. Ancak hava enerjisinin getirdiği daha hafif bir duruşu ancak soğuk bir görüntüsü vardır, soğuk esen bir rüzgâr etkisi yaratabilir


Duygusal özellikler

Kova kadını soğuk ve zaman zaman buz dağlarını andıran görüntüsüyle pek de duygusal durmaz. Soğuk bakışları keskin ve delici olabilir. Ancak bu duruşun ardında anlaşılması ve anlatılması zor bir toplumsal duyarlılık ve hümanizma yatabilir. Akılcı ve realist bir duygusaldır. Duygusal bağı düşünceler üzerinden mantıkla kurabilir.


Olumlu yönleri

Kova kadını hayatınıza bolca sosyalleşme katar. Tanımadığı insan ve dahil olamayacağı grup yok gibidir. İnanılmaz bir vizyona ve sağduyuya sahip olabilir. Bu da sosyal yapısının ve bilgiye olan düşkünlüğünün doğal sonucudur. O astrolojinin doğal öğretmenidir.


Olumsuz yönleri

Mesafeli ve soğuk görünüşü zaman zaman insanı dondurabilir. Buzların içindeymişçesine üşütebilir. Aslında tek beklentisi onu ısıtacak bir kalp ve sevgidir ancak bunu sıra dışı şekillerde aktarır ve genelde de anlaşılmaz. 


Aşk ve ilişkileri

Aşkta ve ilişkilerinde akılcıdır. Aklının yatmadığı kişiye aşık dahi olamaz. Hava enerjisinin zekasını pratik bakış açısıyla birleştiren ve hafiflik taşıyan insanları sever. Aşkta ve ilişkilerinde konuşma ve iletişime dayalı paylaşım ve sohbetlerden hoşlanır.


Kariyeri

Kariyerinde hırslı, azimli ve mücadeleci olabilir. Yılmaz bir savaşçı olabilir ve son derece mükemmeliyetçidir. Yüzeyselle asla yetinmez. Dolayısıyla kariyerinde zorlu yolları doğal olarak tercih edebilir. Mücadele dolu işler ona göredir. Psikoloji, psikiyatri, gizemli konular, polislik, detektiflik gibi meslekleri olabilir.


Cinsel yaşamı

Cinsel yaşamında ağır bir tenselliğin aksine hafiflikten, kolaylıktan, çabukluktan hoşlanabilir. Ancak uzun vadede birlikte olduğu kişi onun kalbini ısıtmalı ve sevecen olmalıdır.


Aile yaşamı

Aile yaşamında sabit bir duruşu olabilir. Bir kez aile kurdu mu ondan kolayca vazgeçmez, inatçıdır, sabırlıdır, dirayetlidir. Ailesi onun konfor, lüks ve rahatlık alanıdır ve bu alanda keyif yapmayı, oturduğu yerden kalkmamayı sever.


Neleri sever?

Kitapları, cilt cilt eserleri, okumayı, yazmayı, kendini anlatmayı sever. Kararlılıkla uzun mektuplar, yazılar, mesajlar yazabilir. Ayrıca seyahat en çok sevdiği şeylerden biridir. Kısa uzun tüm yolculuklardan, hareketli insanlardan hoşlanır.


Neden nefret eder?

Maceraperestlik her ne kadar seyahatlerden hoşlansa da pek de ona göre değildir. Yaptığı tüm iş ve eylemlerin ardında bir fikir arar. Bu fikir, vizyon ve düşünce yoksa her işten nefret edebilir.


Hangi erkeklerden hoşlanır?

Gösterişli erkekleri sever. Bu erkek korumayı, kollamayı sevmeli ve sıcak ve babacan olmalıdır. Egolu erkekler onu çok da rahatsız etmeyebilir. Bilakis bu tip erkekler anlı şanlı duruşları onu cezbeder. 


Hangi erkeklerden hoşlanmaz?

İnce eleyip sık dokuyan, fazla eleştirici ve mükemmeliyetçi erkekler onu krize sokabilir. Düşünmeden sürekli bir şeyler yapan, fazla sorgulamadan ya da bir vizyonu ya da fikri olmadan çalışan erkekler onu rahatsız edebilir.


Nasıl barışır?

Küsünce daha da buz kesilen Kova kadınını ısıtmak pek kolay olmayabilir. Ancak kalbe, sevgiye ve onun gücüne inanır. Ona kalpten inanırsanız gönlünü de yeniden kazanabilirsiniz.


Kova kadını nasıl bir sevgili olur?

Sempatik, sosyal bir sevgili olabilir Kova kadını. Düşünce ve fikir dolu konuşmalarıyla sizi etkileyebilir. Soğuk görünümüyle bütünleştirdiği keskin ve zekâ dolu bakışları etkileyicidir. Kova kadını bir karlar kraliçesidir.


Kova kadını nasıl bir anne olur?

Öğretici bir annedir. Çocuğuna da sonsuz bir öğretmen olabilir. Adil, dürüst, düzgün ve disiplinli bir yaklaşımı vardır. Kurallardan, planlardan, programlardan hoşlanır ve çocuklarının bunlara uymasını bekler.


Kova kadını nasıl mutlu olur?

Sulara, denizlere, okyanuslara yakın yerler onu mutlu edebilir. Ayrıca kalbini ısıtan romantizmden ve şiirsellikten hoşlanır. Her tür sanatsal aktivite ilgi alanına giren ve onunla bu tür aktivitelere dahil olarak onu mutlu edebilirsiniz.


Kova kadını hangi hediyeleri sever?

Kova kadını teknolojik bir yönü olan, iyi düşünülmüş hediyeleri sever. Akıllı telefon ve tabletler, teknolojik ve elektronik cihazlar, yenilikçi, modern ev eşyaları olabilir.


Kova kadını nasıl ikna edilir?

Kova kadınını ikna etmek için sempatik ve cana yakın olmalı, sözleriniz ve konuşmalarınızla onu etkilemelisiniz.


Kova kadını nasıl cezbedilir?

Kova kadınını cezbetmek için onun kalbini ısıtmanın yollarını bilmelisiniz. Sıcak bir yuva ve ortamlar ona iyi gelebilir, buzlarını eritebilir ve size yakınlaşmasını sağlayabilir. Deniz, plaj ve kum tatilleri ona göredir.


Kova kadını nasıl giyinir?

Kova kadını fütüristik ve vizyonerdir. Teknolojiyi andıran eril yanı olan giysiler ona göre olabilir.


Kova kadını hangi renkleri sever?

Kova kadını gümüşi renklerden hoşlanır. Metalik gri ve siyahların tonlarını üzerlerinde taşımayı severler.Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.