Mars Doğum HaritasıMARS Gezegeni

Astrolojide Mars enerjimizi nereden aldığımızı ve nasıl ortaya koyup harcadığımızı gösterir. Mars uğraş, iş ve mücadele alanımızdır. Çabalarımızın kaynağını ve karşılığını gösterir. Mars çevremizdeki eril güçtür, karşılaştığımız erkekleri ve onların mücadele şekillerini de gösterir. Bir haritada Mars’ın bulunduğu ev ve alan en çok çaba gösterip uğraştığımız alandır. Mars yükselen burçtaysa dışarıdaki algımız bir miktar agresif olabilir. Ayrıca yükselen burç görünümümüzü de gösterdiğinden yüz ve kafa bölgesinde bir iz getirebilir. Mars 2. Evdeyse para konularında, 3.’de iletişim konularında, 4.’de ev ve aile konularında, 5’de aşka ve çocuklarla ilgili, 6’da sağlıkla ilgili, 7’de ilişkilerde, 8’de ortak paylaşımlarda, 9’da uzaklar ve yabancılarla ilgili, 10’da kariyer ve sorumluluklarda, 11’de arkadaşlıklarda, 12’de bilinçaltı ve ruhsal alanda uğraştırıcı olup enerjimizi tüketebilir.

 

Doğum haritamızda Mars, Koç ve Akrep burcundaysa yönetici ve yücelen durumdadır. Mücadele gücümüz, arzumuz, isteğimiz yerindedir, var gücümüzle girişken, korkusuz, hırslı ve yılmaz olabiliriz. Mars Boğa burcundaysa biraz ağırkanlı, harekete geçmekte zorlanan, atıl bir durum verebilir, güvenle, parayla ilgili sorunlar getirebilir. Mars İkizler’de iletişim problemleri yaratabilir. Mars Yengeç’te aileyle sürekli uğraş getirebilir, sürekli aileye ağlayan veya şikâyet eden tutumlar yaratabilir. Mars Aslan’da ego problemlerini kolay tetikleyebilir. Mars Başak’ta sağlık konularında uğraş getirebilir. Mars Terazi’de ilişkiler oldukça bozuk olabilir. Mars Yay’da yurtdışı ve uzaklarla ilgili konular uğraştırıcı olabilir. Mars Oğlak’ta iyi bir konumdadır kariyer ve görev ve sorumluluklar için güçlü bir mücadele getirebilir. Mars Kova’da değişik, farklı, sıra dışı uğraşlar getirebilir. Mars Balık’ta enerjiyi toparlamak, güçlü kılmak, konsantre etmek zor olabilir.

 

Mars’ın Jüpiter ile olumlu açısı iyicil etkiler yaratabilir, bilgiyi yayma konusunda teşvik edici olabilir. Enerjiyi güçlendirebilir. Olumsuz açısı Mars’ın verimli, bereketli kullanımını engelleyebilir. Mars’ın Satürn ile olumlu açısı sorumluluk, ciddiyet, kararlılık ve metaneti yükseltirken zor iş ve görevlerin üstesinden gelme gücü verebilir. Olumsuz açısı otorite konumunda veya yaşlı kişilerle çatışma durumu yaratabilir. Mars’ın Neptün ile olumlu açısı enerjinin kolayca dağılmasına neden olurken, kişi bunun farkında olmayabilir. Olumsuz açısı çaresizce dağılma anlamına gelebilir. Mars’ın Uranüs ile olumlu açısı ani çıkışları, öfkeyi kolayca tetikleyebilir. Olumsuz açısı bu durumun kötü ve istenmeyen sonuçlarına işaret edebilir. Mars’ın Plüton ile olumlu açısı güçlü kişi ve durumlardan beslenen bir enerjiye işaret ederken olumsuz açısı güç karşısında çok çaba sarf edip yol kat edememeye işaret edebilir.Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.