Merkür Doğum HaritasıMERKÜR Gezegeni

Astrolojide Merkür iletişim ve eğitim şeklimizi, durumumuzu, yaklaşımımızı gösterir. Ayrıca kardeşlerimiz ve komşularımıza dair bilgiler içerir.

 

Doğum haritamızda Merkür 1. Evdeyse iletişim becerisi, 2. Evde ticari bir kafa, 3. Evde bolca sohbet, muhabbet, 4. Evde aileyle sıkı iletişim, 5. Evde dilbaz aşklar, 6. Evde sağlık konularına merak ve ilgi, 7. Evde ilişkilerde bolca iletişim, 8. Evde ortak işler, 9. Evde akademik eğitim, sosyal paylaşım, 10. Evde sunum yetenekleri, 11. Evde sosyal ağlar, 12. Evde ruhani, spiritüel konulara ilgi ve merak getirebilir.

 

Doğum haritamızda Merkür İkizler veya Başak burcundaysa yönetici ve yücelen durumdadır. İletişimde kuvvetli, yazı ve anlatım dili iyi, yakın çevre ve kardeş ilişkileri sağlıklı, eğitimde başarılı, az zamanda çok iş kotarabilen, aynı anda pek çok işi halledebilen becerikli ve marifetli bir yapı verebilir. Merkür Koç burcundaysa iletişim dili sert, dolaysız ve biraz da kaba olabilir. Lider ve yönetici kardeşler söz konusu olabilir. Merkür Boğa burcundaysa daha ağır, yavaş, temkinli, risksiz, güvenilir bir iletişim, ifade ve anlatım dili getirebilir. Rahatına düşkün kardeş veya komşular olabilir. Merkür Yengeç burcunda anne dili verir, şefkatli bir anlatım ve üslup getirebilir. Kardeşler koruyucu ve anaç karakterde olabilir. Merkür Aslan burcunda gösterişli bir iletişim tarzı, abartılı konuşma ve ifadeler getirebilir. Çocuklarla iyi anlaşma olabilir. Kardeşler biraz egolu olabilir. Merkür Terazi burcunda oldukça diplomatik, politik bir anlatım ve ifade tonu getirebilir. Kibar, nazik, anlayışlı kardeşler, komşular söz konusu olabilir. Merkür Terazi gibi hava burçlarında rahattır, kolay iletişim kurdurabilir. Merkür Akrep burcunda gereksiz, saplantılı, korkulu düşünceler getirebilir. Dedektif gibi sorgulayıcı bir düşünme tarzı olabilir. Derin, kapsamlı ve eksiksiz düşünceler söz konusudur. Şüpheci, hırslı, azimli kardeş ve komşu çevresi getirebilir. Merkür Yay’da gezmeye, hareket etmeye oldukça açık ve meraklı bir yapı getirebilir. Ancak bu burçta fazla dağınıklık ve konsantrasyon eksikliği biraz da sakarlık getirebilir. Merkür Oğlak’ta biraz daha kısıtlı, zaman zaman dar görüşlü bir düşünme yapısını tetikleyebilir. İş düşünme şeklidir, planlı, programlı, disipline edilmiş bir zihin yapısı getirir. Komşu ve kardeşler ciddi, resmi, iş insanları olabilir. Merkür Kova’da yine hava burcu olduğundan oldukça rahattır. Sıra dışı ve yenilikçi düşünme şekli çok farklı bir zeka getirebilir. Etrafındaki kişiler, komşular aşırı zeki ve farklı hatta marjinal kişiler olabilir. Merkür Balık’ta yine dağınık, belirsiz ve karmaşık bir düşünme şekli getirebilir. Konsantrasyon eksikliği, kolay dağılabilme, toparlanamama getirse de çok boyutlu bir düşünme tarzını da beraberinde getirebilir. Komşu ve kardeşler aşırı fedakâr, özverili olabilir.

 

Merkür’ün Venüs ile olumlu açıları pozitif düşünce şekli ve iletişimde keyifli, dost canlısı yaklaşımlar getirebilir. Olumsuz açılar ise iletişime anlaşmazlık ve uyumsuzluk katabilir. Merkür’ün Mars ile olumlu açısı sert sözler, fazlasıyla direkt bir iletişim şeklini kolayca tetikleyebilir, olumsuz açı ise iletişimde kabalık ve agresiflik yaratabilir. Merkür’ün Satürn ile olumlu açısı iletişimin, ifadelerin, sözlerin disipline edilebildiğini gösterir, iş kafası ve ciddi düşünme şekli getirebilir, olumsuz açısı dar görüşlülüğe neden olabilir. Merkür’ün Jüpiter ile olumlu açısı iletişimde bolluk, enerji, sinerjiyi artırırken şans getiren kardeşler verebilir. Olumsuz açısı ise yakın çevreyle iletişime hapsolma ve uzaklaşamama durumu getirebilir. Merkür’ün Neptün ile olumlu açısı düşünceler açısından ilham verici olabilir, olumsuz açılarda düşünceler kolayca dağılabilir, sağlıklı düşünme zorlaşabilir. Merkür’ün Uranüs ile olumlu açısı tuhaf, sıra dışı, marjinal ve uçuk düşüncelere neden olabilir, olumsuz açısı bu tuhaflıkların getirdiği ani ve beklenmedik iletişim sorunlarına, ani çıkışlara, hızla kırıcı söz ve dile işaret edebilir. Plüton’un Merkür ile olumlu açısı çok güçlü düşünce ve fikirlere, güçlü fikirlere sahip kişilerle iletişime, olumsuz açısı saplantılı, takıntılı olabilecek düşüncelere işaret edebilir.Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.