Satürn Doğum HaritasıSATÜRN Gezegeni

Astrolojide Satürn yaşamımız boyunca yapılandırdığımız konuları, bu yapıyı oluşturma şeklimizi, tarzımızı, yol ve araçlarımızı gösterir. Meslek ve kariyer hakkında bilgiler verir. Satürn’ün bulunduğu ev ve alan en zorlandığımız konuları teşkil edebilir. Çünkü Satürn taştan bir duvar gibi engelleyici ve bu engelleri aşma yolumuzda olgunlaştırıcı ve öğretici olabilir. Satürn’ün olduğu alanda sabırlı ve zaman tanımaya hazır olmalıyız.

 

Doğum haritalarımızda Satürn 1. Evdeyse yaşamımızın ilk yılları ve çocukluk dönemi zorluklarla geçmiş olabilir. 2. Evde Satürn maddi problemlere işaret edebilir. 3. Evde iletişim sorunlarını ve ilk öğrenim çağı güçlüklerini gösterebilir. 4. Ev ailede problemler, uzak ve kopuk bir aile olabilir. 5. Evde Satürn aşkta engellere neden olabilir. 6. Evde Satürn sağlık problemlerine işaret edebilir. Gündelik yaşamda ve çalışma hayatında zorluk göstergesi olabilir. 7. Evde Satürn ilişkilerde ayrılık ve yalnızlaşma getirebilir. 8. Evde uzun ömür verebilir. 9. Evde macera ve keşifleri, uzaklarla bağlantı ve yolculukları zorlu kılabilir. 10. Evde geç bir kariyere, kariyer yolunda zorlu zahmetli bir yola işaret edebilir. 11. Evde arkadaşlık ilişkilerinde zorluk getirebilir. 12. Evde ise manevi güçlüklerin, bilinçaltına itilmiş çokça sorunun göstergesi olabilir.

 

Doğum haritamızda Satürn İkizler, Kova ve Terazi’deyse kariyer, görev, sorumluluk ve iş disiplini açısından destekleyici olabilir. Satürn ayrıca Oğlak burcunda yönetici durumdadır, sebat, sabır ve kararlılık getirir. Satürn Koç’ta benliğini, kişiliğini yeterince sergileyememe, lider olamama durumları yaratabilir. Satürn Boğa’da güven eksikliği, güven problemleri, maddi sorunlar yaratabilir. Satürn Yengeç aile sorunları, evle ilgili engelleyici durumlar yaratabilir. İş için taşınmayı zorlaştırabilir. Aslan’da ego ve özgüven sağlıksızlığı baltalayıcı olabilir. Başak’ta detaylar, ince işler problem çıkarabilir. Akrep’te korku ve kaygıları tetikleyebilir. Yay’da uzaklar, yurt dışı ve yabancılarla ilgili konularda sorunlu olabilir. Balık’ta ise kurulmaya çalışılan yapıların tutmaması, dağılması gibi durumlar söz konusu olabilir. Meslek olarak Satürn Koç yönetici konumlarına, Boğa finans, bankacılık, satış işlerine, Satürn İkizler yazarlık, çevirmenlik, ticaret işlerine, Satürn Yengeç kadınlar ve annelikle ilgili işlere, Satürn Aslan sahne sanatlarına, oyunculuğa, sanatçılığa, Satürn Başak sağlık ve şifa işlerine, Satürn Terazi avukatlık, hukuk, danışmanlık işlerine, Satürn Akrep güç ve mücadele gerektiren işlere, Satürn Yay turizm, gezi, yabancılarla bağlantılı işlere, Satürn Oğlak mimarlık, inşaat işlerine, Satürn Kova öğretmenlik gibi sosyal toplumsal işlere, Satürn Balık büyük kalabalıkların olduğu işlere işaret edebilir.

 

Satürn’ün Jüpiter ile olumlu açısı görev ve sorumlulukların kolay kotarılması açısından destekleyici olabilir. Olumsuz açısı inanç ve düşünce sistemini zorlayabilir. Satürn’ün Neptün ile kurulan yapıların kolayca bozulmasına olumsuz açısı bu durumla çok fazla uğraşmaya işaret edebilir. Satürn’ün Uranüs ile iş hayatı ve kariyerde ani ve beklenmedik iniş çıkışlara, durumlara işaret edebilir. Olumsuz açı bu durumların getirebileceği ani engelleri gösterebilir. Satürn’ün Plüton ile olumlu açısı iş hayatında karşılaşılan güçlü kişileri gösterebilir, bu kişilerden alınan desteğe işaret edebilir. Olumsuz açı ise bu kişilerle mücadeleye işaret edebilir.Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.