Venüs Doğum HaritasıVENÜS Gezegeni

Astrolojide Venüs ilişkilerimizi, ilişki kurma biçimimizi, ilişkilere yaklaşımımızı, para konularıyla ilgi ve şansımızı gösterir. Âşık olduğumuz kişiler, sevdiğimiz konular hakkında bilgi verir. Doğum haritamızda Venüs 1. Evdeyse güzel bir görünüm, alımlı bir duruş verir, cazibe ve şans getirir. Venüs 2. Evde para, 3. Evde iyi komşu ve kardeşler, tatlı bir dil, 4. Evde destekleyici bir ev ve aile, 5. Evde güzel aşklar, 6. Evde iyi bir sağlık, 7. Evde güzel ilişkiler, 8. Evde eşten ve ortaktan kısmet ve para, 9. Evde uzaklardan sevgili, 10. Evde iyi bir kariyer, 11. Evde güzel dostluklar, 12. Evde ruhani ve uhrevi aşklar getirebilir.

 

Doğum haritamızda Venüs Boğa ve Terazi burcundaysa yönetici ve yücelen durumdadır. İlişki kurmakta zorlanmayabilir, sağlıklı, uzun vadeli, dengeli, mutlu birliktelikler, ortaklıklar kurabiliriz. Para dengesini de iyi oluşturabiliriz. Şanslı durumlar getirebilir, kısmetlerimiz yüksek ve açık olabilir. Venüs Koç burcundaysa ilişkilerde fazlasıyla atarlı giderli durumlar, bu tip kişilere aşık olma durumu getirebilir. Ancak lider, yönetici, dominant kişileri ve konuları da sevebiliriz. Venüs bu konumda iyi değildir, dolayısıyla kısa vadeli, hızla başlayıp biten ilişkiler söz konusu olabilir. Venüs İkizler burcundaysa yüzeysel ilişkiler ve aşklar getirebilir. Bu kişi ilişkilerde de böyle durumları tercih edebilir. Dost canlısı, fikirlerin, tatlı sohbetlerin ağırlıkta olduğu bir ilişki şekli söz konusu olabilir. Venüs Yengeç burcunda da şanslı bir durumdadır. Şefkat dolu ilişkiler, merhametli, koruyucu, kollayıcı birliktelikler getirebilir. Bu kişiler ev ve aileleri için çok para harcayabilir.  Venüs Aslan burcunda gösterişli aşklar getirir, aşkta ve ilişkilerde cömert, sevgi dolu birliktelikler yaratabilir. Egosu yüksek kişilere aşık olunabilir. Bu kişiler gösteriş için çok para harcayabilir. Venüs Başak burcunda saf, temiz, katıksız, pürüzsüz aşklar ve ilişkiler getirebilir. Bu kişiler için karşılarındaki kişinin saflığı ve temizliği ruhsal ve bedensel açıdan önemlidir. Temizlik yapmayı, arınmayı, detoksu, sağlıklı yaşamı severler. Titiz ve temiz insanlardan hoşlanırlar. Venüs Akrep burcunda tutkulu aşklar getirebilir. Hırslı ve iddialı kişilerden hoşlanma, onları beğenme durumu yaratabilir. Derin, saplantılı, gizemli beraberliklere işaret edebilir. Venüs Yay’da gezmeye, hareket etmeye, spora meraklı kişileri yaşamınıza çekebilir. Maceracı kişilere âşık olunabilir. Yabancı bir birliktelik veya aşk getirebilir. Venüs’ü Yay’da olan kişiler parayı biraz har vurup harman savurabilir. Venüs Oğlak’ta kişinin ciddi, sorumluluk sahibi, yaşça büyük veya olgun kimselerden hoşlandığına, bu tip beraberlikler kurmak istediğine işaret edebilir. İş insanlarına aşık olunabilir.  Venüs Kova’da sıra dışı, marjinal ve uçuk aşklar getirebilir. Aşkta ve ilişkilerde farklı kişilerden hoşlanma durumu yaratabilir. Venüs Balık’ta ilişkilerde fedakârlığı, feda olma durumunu vurgular. Karmaşık, belirsiz, anlaması, anlaşılması zor aşklar ve birliktelikler doğurabilir. Sevgililer geldikleri gibi gidebilir veya ortadan kaybolabilirler.

 

Venüs’ün Mars ile olumlu açısı uyumlu kadın erkek ilişkilerine, olumsuz açısı kavgalı, gürültülü ve bol aksiyonlu ilişkilere işaret edebilir. Evlilik ve ortaklık açısından haritada bu olumsuz açı pek iyi olmayabilir. Venüs’ün Jüpiter ile olumlu açısı çok şanslı kısmetler getirebilir, maddi açıdan bol bereket yaratabilir. Olumsuz açısı bu şans ve kısmetlerden yeterince yararlanamama durumu getirebilir. Venüs’ün Satürn ile olumlu açısı sorumluluk açısı, ciddi, uzun vadeli ve kalıcı ilişkilerin kurulabildiğine olumsuz açısı ise ilişkilerdeki noksanlık, eksiklik, kısıtlayıcı, sınırlayıcı durumlara işaret edebilir. Venüs’ün Neptün ile olumlu açısı ilişkilere ilham katabilir, masalsı aşklar yanında bolca aldanma, yanılma ancak buna karşı durmama getirebilir. Olumsuz açısı ilişkilerde ve maddiyatta kayıplara işaret edebilir. Venüs’ün Uranüs ile olumlu sürpriz, ani ve beklenmedik rastlantılar getirebilir, olumsuz açı ilişkilerde, evliliklerde ani kopuş ve ayrılıklara işaret edebilir. Venüs’ün Plüton ile olumlu açısı güçlü aşklara, sevgililere, birlikteliklere işaret edebilir, olumsuz açı ise aşkta ve ilişkilerde güç ve iktidar kavgası yaratabilir.Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.