BU YAZ KATILABİLECEĞİNİZ 10 ONLINE FESTİVAL

Festival sezonu tam gaz devam ediyor!

Hayalini kurduğumuz yaz festivallerine bu sene (fiziksel olarak) katılamayacağız gibi gözüküyor. Ancak sanattan, yemeğe kadar birçok festival etkinliklerini dijital platformlara taşıma kararı aldı. Bu dönemde kültür ve sanattan geri kalmamak ile beraber evde geçirdiğimiz zamana eğlence katan festivaller hız kesmeden internet üzerinden gerçekleşiyor. 

Dünyanın en ünlü sanat fuarları Art Basel ve Frieze, internet siteleri üzerinden yüzlerce galeriyi bir araya getirirken dijital sergileri gezebilir ve en sevdiğiniz sanatçıların röportajlarını izleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra müzik festivalleri de Jonas Brothers ve Sam Smith gibi isimleri salonunuza taşıyor. Workshoplar, dersler, canlı yayın sohbetler ve röportajlar ile karantina sürecinize renk katmaya hazırlanan sanal festivaller ile bu yazı oldukça etkin bir şekilde geçirebileceksiniz. 

Ücretsiz ve erişimi kolay olan dijital festivaller dünyanın dört bir yanından isimleri evinizin konforuna taşıyor. COVID-19 mücadelesi için bağış toplayan bu etkinlikler ile hem keyifli bir vakit geçirip hem de ihtiyacı olan ailelere ve araştırmalara yardım edebilirsiniz. Giymeyi beklediğiniz festival kıyafetleriniz bir süre daha gardırobunuzda bekleyecek… Ancak aynı keyfi dijital olarak evden de yaşayabileceksiniz! Salonunuzda opera performansları, mutfağınızda yemek dersleri ve odanızda dans etmeye hazırsanız fotogaleride sanal festivalleri inceleyebilirsiniz…