2021 SAG ÖDÜLLERİ ADAYLARI

Ödül töreni sezonu başlıyor!

Geçtiğimiz Perşembe Günü, 27. Screen Actors Guild (SAG) Ödülleri adayları açıklandı. Altın Küre adaylarından sonra gelen duyuru film ve dizi severleri heyecanlandırdı. Instagram canlı yayını üzerinden Lily Collins ve Daveed Diggs tarafından açıklanan adaylar arasında en çok heyecanlandıran ise ‘Bridgerton’ serisinden Regé-Jean Page’in ‘Dram Serisinde En İyi Erkek Oyuncu’ ödülü oldu diyebiliriz! 



Ağustos 2020’de hayatını kaybeden Chadwick Boseman ise dört farklı kategoride adaylık alan ilk isim olarak SAG Ödülleri tarihine geçti. ‘I May Destroy You’ yapımı ile olumlu eleştiriler alan Michaela Coel, SAG Ödüllerindeki ‘Televizyon Filminde veya Mini Seride En İyi Kadın Oyuncu’ ödül adaylığı ile hayranlarını sevindirdi. Birçok kategoride Netflix yapımlarının başarısını gördüğümüz SAG Ödülleri, 4 Nisan’da canlı olarak paylaşılacak.

Aşağıda 2021 SAG Ödülleri adaylarını görebilirsiniz…

TELEVİZYON ÖDÜLLERİ

TELEVİZYON FİLMİNDE VEYA MİNİ SERİDE EN İYİ ERKEK OYUNCU

  • Bill Camp, "The Queen's Gambit"
  • Daveed Diggs, "Hamilton"
  • Hugh Grant, "The Undoing"
  • Ethan Hawke, "The Good Lord Bird"
  • Mark Ruffalo, "I Know This Much Is True"


TELEVİZYON FİLMİNDE VEYA MİNİ SERİDE EN İYİ KADIN OYUNCU

  • Cate Blanchett, "Mrs. America"
  • Michaela Coel, "I May Destroy You"
  • Nicole Kidman, "The Undoing"
  • Anya Taylor-Joy, "The Queen's Gambit"
  • Kerry Washington, "Little Fires Everywhere"


DRAM SERİSİNDE EN İYİ ERKEK OYUNCU

  • Jason Bateman, "Ozark"
  • Sterling K. Brown, "This Is Us"
  • Josh O'Connor, "The Crown"
  • Bob Odenkirk, "Better Call Saul"
  • Regé-Jean Page, "Bridgerton"


DRAM SERİSİNDE EN İYİ KADIN OYUNCU

  • Gillian Anderson, "The Crown"
  • Olivia Colman, "The Crown"
  • Emma Corrin, "The Crown"
  • Julia Garner, "Ozark"
  • Laura Linney, "Ozark"


KOMEDİ SERİSİNDE EN İYİ ERKEK OYUNCU

  • Nicholas Hoult, "The Great"
  • Daniel Levy, "Schitt's Creek"
  • Eugene Levy, "Schitt's Creek"
  • Jason Sudeikis, "Ted Lasso"
  • Ramy Youssef, "Ramy"


KOMEDİ SERİSİNDE EN İYİ KADIN OYUNCU

  • Christina Applegate, "Dead to Me"
  • Linda Cardellini, "Dead to Me"
  • Kaley Cuoco, "The Flight Attendant"
  • Annie Murphy, "Schitt's Creek"
  • Catherine O'Hara, "Schitt's Creek"


DRAM SERİSİNDE EN İYİ KADRO PERFORMANSI

  • "Better Call Saul"
  • "Bridgerton"
  • "The Crown"
  • "Lovecraft Country"
  • "Ozark"


KOMEDİ SERİSİNDE EN İYİ KADRO PERFORMANSI

  • "Dead to Me"
  • "The Flight Attendant"
  • "The Great"
  • "Schitt's Creek"
  • "Ted Lasso"


KOMEDİ VEYA DRAM SERİSİNDE DUBLÖR EKİBİ TARAFINDAN EN İYİ AKSİYON PERFORMANSI

  • "The Boys"
  • "Cobra Kai"
  • "Lovecraft Country"
  • "The Mandalorian"
  • "Westworld"


FİLM ÖDÜLLERİ

EN İYİ BAŞROL ERKEK OYUNCU

  • Riz Ahmed, "Sound of Metal"
  • Chadwick Boseman, "Ma Rainey's Black Bottom"
  • Anthony Hopkins, "The Father"
  • Gary Oldman, "Mank"
  • Steven Yeun, "Minari"


EN İYİ BAŞROL KADIN OYUNCU

  • Amy Adams, "Hillbilly Elegy"
  • Viola Davis, "Ma Rainey's Black Bottom"
  • Vanessa Kirby, "Pieces of a Woman"
  • Frances McDormand, "Nomadland"
  • Carey Mulligan, "Promising Young Woman"


EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU

  • Sacha Baron Cohen, "The Trial of the Chicago 7"
  • Chadwick Boseman, "Da 5 Bloods"
  • Daniel Kaluuya, "Judas and the Black Messiah"
  • Jared Leto, "The Little Things"
  • Leslie Odom Jr., "One Night in Miami"


EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU

  • Maria Bakalova, "Borat Subsequent Moviefilm"
  • Glenn Close, "Hillbilly Elegy"
  • Olivia Colman, "The Father"
  • Youn Yuh-Jung, "Minari"
  • Helena Zengel, "News of the World"


BİR FİLMDE EN İYİ KADRO PERFORMANSI

  • "Da 5 Bloods"
  • "Ma Rainey's Black Bottom"
  • "Minari"
  • "One Night in Miami"
  • "The Trial of the Chicago 7"


BİR FİLMDE DUBLÖR EKİBİ TARAFINDAN EN İYİ AKSİYON PERFORMANSI

  • "Da 5 Bloods"
  • "Mulan"
  • "News of the World"
  • "The Trial of the Chicago 7"
  • "Wonder Woman 1984"