2021’DE VİZYONA GİRECEK 25 FİLM

Patlamış mısırları stoklayın!

2020’ye girerken bu yılın böyle geçeceğiniz düşünür müydünüz? Düğünler ertelenirken, tatil planları iptal olurken ve herkes evde kalırken, film sektörü de pandemiden etkilendi. Ertelenen film prömiyerleri ve iptal olan prodüksiyonlar da eklenince “Yeni filmleri nasıl izleyeceğiz?” diye kara kara düşündük. Belki sinema keyfine bir süre daha doyamayacağız ancak 2021’de düşündüğünüz gibi yeni film eksikliği yok! Dijital platformlara taşınan filmler, sinemalar açılana kadar yeni hikayeleri ev konforundan keşfetmemizi sağlıyor. 

Yavaş yavaş sete geri dönen film ekipleri, heyecanla beklenen filmleri tamamladı ve 2021 için vizyon tarihi belirlediler. Bununla beraber pandemi sebebiyle ertelenen film gösterimleri de yeni yıla taşındı. Kısacası önümüzdeki sene, film seçkimiz oldukça geniş olacak! Tüm dünya olarak izleyecek tüm dizileri ve filmleri tükettik diye düşünüyoruz. Bu nedenle gerçekten yeni opsiyonlara ihtiyacımız var. 

İzlenecekler listenizi güncellemek için 2021’de vizyona girecek filmleri aşağıda görebilirsiniz…

THE FATHER


Anthony Hopkins ve Olivia Colman’ın başrolde oynadığı ‘The Father’ filminde aynı zamanda Rufus Sewell de var. Yaşlılığı ile başa çıkmaya çalışan bir adamın hikayesini anlatan filmde, kızını canlandıran Olivia Colman, tüm bu süreçte babasının yanında olmaya çalışır. 


ONE NIGHT IN MIAMI


Kingsley Ben-Adir, Aldis Hodge, Eli Goore ve Leslie Odom Jnr.’ın oynadığı ‘One Night In Miami’ filmi aynı zamanda Regina King’in ilk yönetmenlik deneyimi. Muhammad Ali’nin Sonny Liston’u yendikten sonra Miami’de bir geceyi anlatan filmde, üç arkadaş bu zaferi kutluyor. Hikaye kurgu olsa da bu gece Malcolm X, Sam Cooke ve Jim Brown’un 1964’te Miami’de geçirdikleri zamandan ilham alıyor. 


THE DIG


Carey Mulligan, Ralph Fiennes ve Lily James’in oynadığı ‘The Dig’ filmi, II. Dünya Savaşı öncesinde İngiltere’de geçiyor. Zengin bir dul (Mulligan), arazisindeki mezar höyüklerini kazması için amatör bir arkeolog tutar. Büyük bir keşif yaptıklarında, İngiltere’nin geçmişinin yankıları belirsiz gelecekleri ile karşılaşır. 


THE WHITE TIGER


Priyanka Chopra, Adarsh Gourav ve Rajkummer Rao’nun oynadığı ‘The White Tiger’ filmi New York Times’ın ‘En Çok Satanlar’ listesinde yer alan ve Balram Halwai’nin anılarına dayanan kitabından uyarlandı. Yoksul bir köyde büyüdüğünden beri sadece hizmetçi olmak için eğitilmiş olan Halwai, zengin bir çiftin şoförü olarak çalışırken, kendilerini kurtarmak için ne kadar çaba sarf ettiklerini görür ve bu yüzden her zaman takip ettiği sisteme karşı gelmeye başlar.


SOUND OF METAL


‘Sound of Metal’ filminde Riz Ahmed ve Olivia Cooke başrolleri paylaşıyor. Bir müzik grubu ile seyahat eden Ruben ve Lou, Ruben’in kulak çınlamalarının ardından sağır olması ile hiç beklemedikleri olaylar ile mücadele ederler. Birden anksiyete, depresyon ve öfke ile sarılan Ruben, kendini eksantrik bir gazi olan Joe’nun yönettiği bir sağır bakım evine yatırır. Joe’nun sıkı ve dikkatli bakımı altında olan sessizlik dünyasında Ruben’in kendisine hiç olmadığı kadar dürüst olması gerekir. 


TWIST


Rafferty Law, Lena Heady, Rita Ora, Michael Cane ve Noel Clarke’ın oynadığı ‘Twist’ filmi, Charles Dickens’ın ikonik ‘Oliver Twist’ eserinin 2021’de modern Londra’ya uyarlaması. 


PROMISING YOUNG WOMAN


Carey Mulligan, Adam Brody ve Laverne Cox’un oynadığı ‘Promising Young Woman’ filmi, Emerald Fennell’in ilk yönetmenlik deneyimi. Pandemi sebebiyle ertlenen film, 2021’de izleyiciler ile buluşuyor. #MeToo dönemine gönderme yapan film, Mulligan’ın etkileyici performansı ile daha da ilgi çekici hale geliyor. 


NOMADLAND


Frances McDormand’ın başrolde oynadığı ‘Nomadland’ filminin ödül töreni sezonunda gündem olacağına eminiz! Şimdiden Toronto Film Festivalinde ‘Seyirci Seçimi’ ve Golden Lion’da ‘En İyi Film’ ödüllerini alan ‘Nomadland’ filmi, ekonomik krizden sonra Nevada’nın kırsal kesimini anlatıyor. Toplumundan çıkarak farklı yerleri keşfe çıkan Fern karakterini anlatan film, birçok temaya değiniyor. 


RARE BEASTS

Billie Piper ve Lily James’in oynadığı ‘Rare Beasts’ filmi aynı zamanda Billie Piper’ın ilk yönetmenlik deneyimi. Kariyerine odaklanan bekar bir annenin hikayesini anlatan filmde, Mandy (Billie Piper) karakteri sorunlu bir adam ile tanışıyor. 


THE MAURITANIAN


Tahar Rahim, Shailene Woodley, Jodie Foster ve Benedict Cumberbatch’in yer aldığı ‘The Mauritanian’ filmi, Mohamedou Ould Slahi’nin New York Times’da ‘En Çok Satanlar’ listesinde yer alan anı kitabından uyarlandı. Film, Moritanyalı Slahi’nin Amerika hükümeti tarafından yakalanıp Guantanamo Bay’de dava veya suçlama olmadan 14 sene boyunca hapis tutulması hikayesini anlatıyor.


EVERYBODY’S TALKING ABOUT JAMIE


Max Harwood,  Sharon Horgan ve Richard E. Grant’in yer aldığı ‘Everybody’s Talking About Jamie,’ filmi, ödüllü West End müzikalinden uyarlandı. Jamie Campbell’ın hayat hikayesini anlatan filmde, 16 yaşındaki Jamie’nin gençliğini ve daha sonra bir drag queen olma yolculuğunu göreceğiz.


TO OLIVIA

Keeley Hawes ve Hugh Bonneville’in yer aldığı ‘To Olivia’ filmi, Roald Dahl ve eşi Patricia Neal’in İngiliz bir kasabaya taşınmasını anlatıyor. Kızları Olivia’nın ölümünün ardından büyük bir yasa boğulan çiftin paylaştıkları keder bir güce dönüşüyor. 


THE UNITED STATES VS. BILLIE HOLIDAY

Andra Day, Trevante Rhodes ve Natasha Lyonne’un oynadığı ‘The United States vs. Billie Holliday’ filminde jazz ikonu Billie Holiday’in gerçek hikayesi anlatılıyor. Lee Daniels’ın yönettiği filmde Holiday’in narkotik departmanından bir ajan ile yaşadığı gizli ilişki anlatılıyor. 


COMING 2 AMERICA


Eddie Murphy, Leslie Jones, Tracy Morgan, Teyana Taylor ve James Earl Jones’un yer aldığı ‘Coming 2 America,’ filmi bu yılın en çok beklenen filmleri arasında oldu diyebiliriz. Murphy’nin 1998’de yayınlanan ‘Coming to America’ filmi hayali Afrika ülkesi Zamunda’dan Prens Akeem’in Amerika’ya seyahat ederek kendine bir eş aramasını anlatmıştı. Şimdi ise ikinci filmde 20 sene ileri gidiyoruz ve Prens artık Kral oluyor. Kendini Amerika’ya yeni bir seyahatte bulan Kral Akeem, New York’a gidiyor. 

PALM SPRINGS


Andy Samberg, Cristin Milioti ve JK Simmons’un yer aldığı ‘Palm Springs’ filmi geçtiğimiz sene Hulu’da yayınlandıktan sonra oldukça iyi eleştiriler almıştı. 2021’de daha çok online platforma taşınacak olan ‘Palm Springs’ filmi iki kişinin bir düğünde tanışmasını ve bu mekandan çıkamamalarını anlatıyor. Bir durum komedisi olan ‘Palm Springs’ filmini izlerken çok eğleneceksiniz!

JAMES BOND: NO TIME TO DIE


2020’nin en çok konuşulan filmleri arasında yeni James Bond filmi yer almıştı. Daniel Craig, Rami Malek, Lashana Lynch ve Naomie Harris’in oynadığı film, Craig’in son James Bond filmi. Billie Eilish’in yazdığı şarkıların eşlik ettiği ‘James Bond: No Time To Die’ filminde aynı zamanda ilk kadın Bond ajanı olarak Lashana Lynch’i izleyeceğiz. 

RESPECT


Jennifer Hudson, Forest Whitaker, Marlon Wayans ve Mary J Blige’ın oynadığı ‘Respect’ filmi ikonik şarkıcı Aretha Franklin’in hayat hikayesini anlatıyor. 


BLACK WIDOW


Scarlett Johansson, Florence Pugh ve David Harbour’un oynadığı ‘Black Widow’ filmi aslında 2020’de vizyona girecekti. Pandemi sebebiyle ertelenen filmler arasında yer alan bu Marvel filminde Black Widow karakterinin kız kardeşi ile kötülüklere karşı mücadelesini izleyeceğiz. 


MARRY ME

Jennifer Lopez ve Owen Wilson’un başrollerde yer aldığı ‘Marry Me’ filmi, Bobby Crosby’nin aynı isimdeki romanından uyarlandı. İki yabancının birbirlerini tanımadan evlenmelerini anlatan bu romantik komedi, önümüzdeki sene için heyecanlandığımız filmler arasında!

ROMEO & JULIET

Josh O’Connor ve Jessie Buckley’nin yer aldığı ‘Romeo & Juliet’ filmi hepimizin bildiği bir hikayenin modern versiyonunu anlatıyor. 


WITHOUT REMORSE

Michael B Jordan, Jodie Turner-Smith ve Jamie Bell’in yer aldığı ‘Without Remorse’ filmi Tom Clansy’nin aynı isimdeki romanından uyarlandı. 70’lerde John Kelly isimli bir Amerikan komandosunun Mr. Clark isimli bir CIA ajanı olma hikayesini anlatan film, aksiyon severleri mutlu edecek. 


NEWS OF THE WORLD


Tom Hanks ve Elizabeth Marvel’ın oynadığı ‘News of the World’ filmi, Amerika Birleşik Devletleri iç savaşından beş sene sonra Teksas’ta geçiyor. Bir hikaye anlatıcısı olarak dolaşan Yüzbaşı Jefferson Kyle Kidd (Hanks), Yerli Amerikalı Kiowa halkı tarafından yetim kalan bir Alman göçmen olan Johanna ile karşılaşır. Biyolojik teyzesi ve amcasıyla birlikte yaşamaya zorlanan Johanna’yı gören Kidd, çocuğu korumayı kabul eder ve birlikte çalkantılı bir yolculuğa çıkarlar.


THE LAST LETTER FROM YOUR LOVER

StudioCanal

Felicity Jones, Shailene Woodley, Joe Alwyn ve Ncuti Gatwa’nın yer aldığı ‘The Last Letter From Your Lover’ filmi, Jojo Mayes’in romanından uyarlandı. Modern Londra’da seyahat eden gazeteci Ellie, 60’larda yazılan mektuplar keşfeder. Ellie’nin kısa süre içinde mektuplardaki aşıklara merak duymasını anlatan film, klişe bir romantik komedi değil!

ETERNALS

Gemma Chan, Angelina Jolie, Richard Madden, Salma Hayek ve Kit Harington’dan oluşan yıldız dolu kadrosu ile dikkat çeken ‘Eternals’ filmi, ölümsüz süper kahramanların hikayesini anlatıyor. 

A BOY CALLED CHRISTMAS


Dame Maggie Smith, Stephen Merchant, Kristin Wiig ve Jim Broadbent’in yer aldığı ‘A Boy Called Christmas,’ 2021 yılı için Noel film önerilerimiz arasında yer alacak gibi görünüyor! Matt Haig’in ‘En Çok Satanlar’ listelerinde yer alan çocuk kitabından uyarlanan bu film, Nikolas adlı bir çocuğun olağanüstü ve büyülü macerasını anlatıyor.