2021’İN İLK GÜNLERİ İÇİN 21 ÖNERİ

Yeni yılın ilk günlerinde daha önce denemediklerinizi deneyin!

Karantinada bilmem kaçıncı hafta… Normal zamanlarda bile evde kalma zorunluluğu saatler süren can sıkıntısına dönüşürken, bunu yılın en önemli anı olan yılbaşı ve yeni yılın ilk günlerinde nasıl yapacağız diye düşünüyorsanız yalnız değilsiniz! Şöyle düşünün, neredeyse dünyadaki herkes yılbaşı akşamı evde olacak ve yeni yılın ilk günlerini karantinada geçirecek. Ruh sağlığınızda dengesizlikler hissediyor ve içinizde ufak bir çıldırma isteği varsa, bu da hiç problem değil çünkü yine yalnız değilsiniz. Peki 2020’i bitirirken ve 2021’e başlarken evde ne yapacağız? Çok fazla şey! Evde yapabileceklerinizin, düşündüğünüz gibi, sınırı yok. Dört duvar arasında kalma düşüncesi üzerinize geliyor olabilir ancak bu dört duvarın içine dünyalar sığdırabilirsiniz. Nasıl olduğunu da bu yazımızda kanıtlayacağız!

İlk karantina döneminde gardıroplarımızı düzenledik, bir fırın dolusu ekmek yaptık, internetten boyalar isteyip evimizi bir sanat galerisine dönüştürdük, puzzle yaptık, dizi veya film ne varsa izledik… Yapacak bir şey kalmadı diye düşünüyorsanız, çok yanılıyorsunuz! Daha yapacak, keşfedecek ve deneyecek çok ama çok şey var. Klasik ve artık ‘sıkıcı’ kategorisine giren önerilerimiz yok. Bu sefer gerçekten hiç denemediğimiz şeylere yöneliyoruz. 

Bir şeye zorunlu olmak her zaman insan psikolojisinde ters etki yaratıyor. Ama evde kaldığınız zamanı bir ‘ben zamanı’ olarak görürseniz, yeni yılın ilk günlerini çok daha pozitif geçirebilirsiniz. Hayatın telaşı ile çoğu zaman kendimizi geliştirmeyi, yeni hobiler denemeyi ve mental sağlığımıza vakit ayırmayı unutabiliyoruz. 2021’in ilk günlerinde evde kalmak, benliğiniz için büyük bir lüks! Eskiden hayal ettiğimiz ‘zamanı durdurmak’, 2021’in ilk günlerinde gerçek oluyor. Zaman duruyor ve dört gün boyunca geçmişte yapmayı hayal ettiğiniz birçok şey yapabiliyorsunuz. Geçmiş yıllarda ‘yeni yıl hedefleri’ altına listelediğiniz ve asla yapmadığınız şeylerin yanı sıra, el becerilerinizi, ruhunuzu ve zekanızı geliştiren birçok aktiviteye başlayabilirsiniz. Kısıtlama olarak gördüğünüz eviniz, sınır tanımayan bir hayal dünyasına dönüşebilir. 

Fotogaleride 2021’in ilk günleri için eğlenceli ve eşsiz 21 öneri görebilirsiniz…