31.KOZA GENÇ MODA TASARIMCILARI YARILMASI FİNALİSTLERİ'NİN MOODBOARD'LARI GÖRÜCÜYE ÇIKTI

İHKİB tarafından bu yıl 31.’si düzenlenecek Koza Genç Moda Tasarımcıları yarışmasının finalistlerinin moodboard’ları Swissôtel Chalet Garden’da düzenlenen davetle tanıtıldı.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 07 Temmuz 2023
31.KOZA GENÇ MODA TASARIMCILARI YARILMASI FİNALİSTLERİ'NİN MOODBOARD'LARI GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması bu yıl da moda tasarımı alanında ilerlemek isteyen genç tasarımcıları sektör ile buluşturmaya devam ediyor. Heyecanlı geçen ve genç tasarımcıların başvurularını tamamladığı sürecin sona ermesinin ardından finalistler özel bir buluşmayla basın, içerik editörleri ve moda tasarımcılarıyla bir araya geldi.

Jüri Başkanlığını İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçılar Birliği (İHKİB) Yönetim Kurulu üyesi Nejdet Ayaydın’ın yaptığı ve Özlem Kaya ve Nihan Peker mentorluğunda devam eden yarışma için düzenlenen kahvaltıda açılış konuşmasını İHKİB YK Başkan Yardımcısı Mustafa Paşahan ve ardından mentorlar Özlem Kaya ve Nihan Peker gerçekleştirdi. 

Finale kalan Bahadır Esmer, Damla Çarkcı, Elara Esmer, Mahmut Danışan, Muhammed İloğlu, Onur Gerçekçi, Reyhan Eroğlu, Sevda Kanalcı, Sude Sakız ve Zeynep Sude Kuriş 29 Eylül’de gerçekleşecek Gala Gecesi için yarışacak.

Özlem Kaya ve Nihan Peker’in mentorluğunda devam eden yarışmada finale kalan 10 yarışmacı ise atölye ve danışmanlık desteği, koleksiyon hazırlama ve malzeme bedeli, İstanbul Moda Akademisi eğitim ödülü, uluslararası bir fuar ziyareti hakkı, PR ve tanıtım ödülleri ve Moda Tasarımcıları Derneği’ne bir yıllık üyeliğe sahip olacak.


Eylül’de düzenlenecek gala gecesiyle açıklanacak Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması’nın birincisi 100.000 TL, ikincisi 75.000 TL ve üçüncüsü 50.000 TL para ödülünün sahibi olacak. Ödüllere ek olarak, bir yıllık yurt içi İngilizce eğitim desteği verilecek. 

Türk moda dünyasına Bahar Korçan, Hakan Yıldırım, Zeynep Tosun, Özgür Masur, Özlem Kaya gibi Türkiye’nin en tanınmış moda tasarımcılarını kazandıran Koza Genç Moda tasarımcıları Yarışması moda sektörünün güçlenmesine katkı sağlayarak moda endüstrisinin gelişimini ve tarihini de temsil ediyor. Koza’nın tüm finalistleri bugün ya Türkiye’nin en tanınmış moda tasarımcıları olarak kendi markalarını kurmuş ya da önde gelen moda markalarının tasarım departmanlarının başına geçmiştir.

Koza Yarışması 29 Eylül Cuma akşamı düzenlenecek Gala Gecesinde kazananların belirlenmesiyle sona erecek


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.