5 ADIMDA GARDIROBUNUZDA BAHAR TEMİZLİĞİ YAPIN

Gardırobunuzu yenilemenin zamanı geldi!

Her sezon, trend parçalardan oluşan harika bir gardıroba yatırım yapmak güzel olsa da; bir noktadan sonra üzücü olabilir. Bir zaman sonra, çoğundan kurtulmak zorunda kalırsınız. Gardırobunuz için iyi bir bahar temizliğinde temel unsurlara (gelecek sezona geçebilecek parçalar ve gelecek sezon için saklanacak parçalar) yer vermenin ve diğerleriyle dostane bir şekilde ayrılmanın bir yolu var.

İşte sezonun en sıcak trendleri için dolabınızda nasıl yer açacağınız ve en sevdiğiniz yatırım parçalarından en iyi şekilde yararlanabilmeniz konusunda 5 ipucunu paylaşıyoruz.

1
DÜZENLEME ZAMANI

Gardırobunuzu taramak için hafta sonları birkaç saat ayırın; bu şekilde acele kararlar vermek için acele etmemiş olursunuz. Dolabınızın tamamını gözden geçirmeniz gerekecek ve bu biraz zaman alacak. Her kadın dolabındaki tüm parçaları sevmeli, bu yüzden başladığınız yer burası; sevdiğiniz herhangi bir parçayı saklayın. Sevmiyorsan bırak!

2
VAZGEÇMEYİ ÖĞRENİN

Gardırobunuzdaki hasarlı veya hiç giymediğiniz (ve dürüst olalım, asla giymeyeceğiniz) parçalardan ayrılmanız gereken bir nokta geliyor. Ancak bunu akıllıca yapın; son birkaç ayda giymediğiniz ve modası geçmiş parçaları atın.

Bir parça tam olarak uymuyorsa ama bir gün giyebileceğinize inanıyorsanız; "Atın onu!" Daha önce sevilen (ve nazikçe giyilen) parçaları bağışlamayı veya satmayı düşünün. Bu şekilde, artık dolabınızda işe yaramayan bu parçalardan gerçekten biraz para kazanabilir ya da ihtiyacı olanlara ulaştırabilirsiniz.

3
KLASİKLERE SIKI SIKI TUTUNUN

Trendler gelip geçtiği için, saklayabileceğiniz ve uygun sezonda geri getirebileceğiniz parçalar var. Metalikler her zaman modaya geri döner, bu yüzden o payetli elbiseler veya metalik sandaletler her zaman çok trend olacak. Ayrıca bunlar, kıyafetinizin biraz “wow” faktörüne ihtiyacı olduğunda tutmanız gereken eğlenceli parçalar…

Tabii bir de moda yatırım parçalarınız var. Asla modası geçmeyecek parçaları her zaman saklayın; harika bir siyah elbise, ipek gömlekler ve lüks örgüler. Her mevsim işinize yaracaklar! Ve önümüzdeki kış için deri çizmelerinizi ve büyük beden ceketlerinizi de sıkı tutun.

4
UZUN ÖMÜRLÜ PARÇALAR SATIN ALIN

İlkbaharın başında gardırobunuza yeni şeyler eklerken, süper trend parçaları minimumda tutun. Bir veya iki sezon için harika görünecekler, ancak çoğu zaman bir yıldan fazla dayanmıyorlar. Bunun yerine, zamansız parçalarla dolu bir dolaba yatırım yapın ve ardından trend parçalar daha uygun fiyata bulun.

5
YATIRIM PARÇALARI İÇİN ALIŞVERİŞ YAPIN

Sizi ilkbahardan sonbaharın başlarına götürecek yatırım parçalarına gelince; bir kot gömlek, siyah kot pantolon, gün için harika bir çift ayakkabı, ince bir deri ceket ve hafif örgü kazak arayın.

Verebileceğimiz en iyi moda tavsiyesi, kendi tarzınızı bulmak ve hangi trendlerin sıcak olduğuna bağlı olarak her sezon görünümünüzü değiştirmemek…