AHU YAĞTU MAYIS AYINDA ELLE'İN KAPAĞINDA

Marks&Spencer'ın "marka dostu" olarak seçtiği Ahu Yağtu, Mayıs sayımızın kapak kızı oldu ve yeni işbirliğini anlattı.

ELLE: Marks & Spencer’ın 2018 yaz koleksiyonlarına “marka dostu” olarak eşlik edeceksiniz.

Marka dostu olmak ne anlama geliyor? AHU YAĞTU: Çıktığımız bu keyifli yolculukta Marks & Spencer’ın zamansız çizgisini, günümüz modasının trendleri ve hikayeleriyle birleştirerek stil ve kombin önerilerinde bulunmak üzere markaya eşlik ediyorum.

“Hayatı iyi yaşa” felsefesi doğrultusunda “hayatın her anının iyi yaşamaya değer” olduğunu vurgularken markanın güçlü ve şık duruşunu, geçmişe bağlı köklü değerlerini kendi vintage stilimle, yaşam felsefemle, annelik ve kariyerimle harmanlayarak kadınlara ilham kaynağı olmayı hedefliyorum. ELLE: Güçlerinizi nasıl birleştirdiniz? A.U: İlk olarak Türkiye’deki yönetim ve pazarlama ekibiyle iş birliğimizin detaylarını oluşturduk. Tabii ki tüm süreç, ince eleyip sık dokuyan Londra’daki global ekibin beni bu kimliğe uygun görmesiyle başladı. ELLE: Peki birlikte neler yapacaksınız? A.U: Londra’daki ekiple önümüzdeki haziran ayında buluşacağız. Hem sonbahar/kış 2018 koleksiyonlarını yakından görecek hem de bu ikonik İngiliz markasının arkasında duran tasarımcılar ve kilit isimlerle bir araya gelme fırsatı bulacağım. Önümüzdeki dönemde Marks & Spencer’ın zamansız ve güçlü parçalarını, kendi vintage tarzımla birleştirerek, markanın takipçisi kadınlara stil önerilerinde bulunmaya devam edeceğim. İnsanlara ilham kaynağı olmak, stillerine bir şekilde yön vermek benim için büyük bir mutluluk. Hem mağaza içinde hem de online’da buluşmaya devam edeceğiz. Her ay belirlenen konseptte çektiğimiz videoları ve sosyal medya paylaşımlarını Marks & Spencer online kanalından takip edebilirsiniz. Ayrıca mağazalarda “Ahu Seçti” etiketli özel kombin önerilerimi de bulabilirsiniz. ELLE: Markanın kimliğiyle Ahu Yağtu’nun kesişim noktaları neler, hangi parçalar ve kombinler? A.U: Stilimi yönlendiren parçaların vintage olduğundan kombin yapmak için basic ürünlere ihtiyaç duyuyorum. Her kadının gardırobunda olması gereken
Marks & Spencer koleksiyonlarındaki zamansız parçalar benim de vazgeçilmezlerime dönüştü. Vücudu şekillendiren güzel bir denim pantolon, siyah mini elbise, trikolar, çiçekli elbiseler, vb gibi... Bu kombinler, markanın başlatmış olduğu değişim hareketini de yansıtıyor. ELLE: Nasıl bir değişim bu? Yaz koleksiyonuyla gençlere hitap etmeyi, markanın olgun tavrına gençlik aşısı yapmayı düşünüyor musunuz?A.U: Evet, Marks & Spencer  olgun  ve geçmişten ilhan alan tavrını trend parçalar ve klasikleşen tasarımlarıyla zenginleştirerek  kendini farklılaştırdı. Bu farkı görmek, önyargılardan kurtulmak için Marks & Spencer’lara girip modern parçaları görmenizi öneririm. Ayrıca online sitenin açılması ve sosyal medyanın gelişmesi de yeni duruşunu daha da kuvvetlendirdi. ELLE: Az önce değindiğiniz “Hayatı İyi Yaşa” felsefesini ve bu mottoyu hayatınızda nasıl uyguladığınızı paylaşır mısınız?A.U: Marks & Spencer, hayatın her anının iyi yaşamaya değer olduğunu vurgulayan ve bunu hissettiren bir marka. Hayatı İyi Yaşa felsefesi, sadece moda kimliğini değil, aynı zamanda geçmişe bağlı değerlerin önemini, stille hayattan keyif alan duruşu simgeliyor. Benim de hayatımda şu sıralar her şey yolunda gidiyor. Dizi güzel gidiyor, youtube kanalımda hayat tarzımı anlatan videolarım devam ediyor, sağlık problemim yok. Dolayısıyla ben de hayattan keyif alan, yaptıklarıyla, paylaştıklarıyla mutlu olan bir insanım. Her anımı dolu dolu ve kaliteli geçirmeyi hedefliyor, motivasyonumu da buradan alıyorum.Bu ilham veren işbirliğinden parçaları görebileceğiniz moda çekimi için lütfen fotogaleriye tıklayın. Ürünleri satın almak için marksandspencer.com.tr 'ye bakabilirsiniz. .