AIDA BERGSEN MÜCEVHER TASARIMLARININ DÜŞ DÜNYASI NİŞANTAŞI’NDA

Tarihin imgeselliği fikrinden yola çıkarak mücevherlerini taşıyan kişileri birer düş gezginine dönüştüren mücevher tasarımcısı Aida Bergsen, Nişantaşı’nda açılan yeni mağazasına davet ediyor.

2000 yılında tasarımları ile heykelsi mücevher yolculuğuna başlayan Aida Bergsen, insanı takı ile heykel arasındaki bağlaç olarak konumlayarak “vücut heykelleri” kavramını geliştirdi. 20. yılına yaklaşan mücevher serüveninin bütünlüğünü yansıtan Showroom, tasarımcının en geniş ürün yelpazesine sahip satış noktası ve marka evi olarak Bergsen’in tasarım anlayışındaki derinlikli katmanları dönemsel söyleşi ve davetlere ev sahipliği yaparak sanat ve zanaatin buluşma noktası olmayı hedefliyor.


Aida Bergsen Showroom, 120 metrekarelik tek katlı VIP nitelikli bir satış noktası olarak hizmet verecek. Showroom dekoratif çizgisiyle Bergsen’in mücevher tasarımlarında yarattığı düş dünyasını iç mekandaki heykel ve antika kullanımı ile bütünsel bir boyuta taşıyor.

Tasarımcının Convolvulus Sepium koleksiyonuna ait omuz broş tasarımı, 2018 yılında Christie’s Paris Müzeyade Evi’nin özel daveti ile müzayedeye katıldı ve sahibine kavuştmuştu. New York’ta Bergdorf Goodman mağazasından, Londra Harvey Nichols mağazasına kadar pek çok seçkin uluslararası mücevher evinde tasarım tutkunları ile buluşan Aida Bergsen mücevherlerinin İstanbul’daki yeni evi, markanın özünü oluşturan düşler dünyasına davet ediyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.