Aldım Ama Geri Verdim: Kumaş Pantolon

Bu pantolonlarla birleştirdiğinizi düşünün ceketleri: Ne kalçanız var ortada ne

Hiçbir sezon bu kadar sıkıcı olmamıştı benim için. “Gerçek kadın” giysileri geliyor diyorlar. Sanırım o gerçek dedikleri kadınlardan değilim. Zira, bu tarz kadınların giymesi gereken giysilerin hiçbirinin içinde görünmem mümkün değil. Kaybolmak gerçek kadın olmaksa ben yokum, bilin.

Övebileceğim yenilikçi bir stil, parça ya da aksesuar yok bu sezon. Çok fena bir haber, ne de olsa benden mütemadiyen şikayet duyacağınız anlamına geliyor bu. Ama mutlu olduğum sezonlar, deli gibi beklediğim parçalar da oldu sevgili okuyucu. Hakkımı yemeyin.

Biraz alttan alayım, gidip beni “gerçek kadın” yapabilecek bir şeyler alayım dedim. Bu yaz sıcağında kendimi mağazalara attım.

Nasıl güzel şeyler çıkmış, anlatamam! İçinde erkeklerden bile daha erkek görünebileceğiniz maskulenlikte pantolonlar, ayakkabılar, bluzlar. Androjen-erkeksi tarzı severim aslında ancak yalnızca ve yalnızca erkek olmanın acı ayrıcalığıyla dalga geçiyorsa. Bu sezonun erkek stili aynen erkeklerinki gibi. Dalga geçmiyor, yüceltiyor onların stilini.

Bir erkek ceketi giyersiniz ancak onu bir şortla birleştirirsiniz. Bu korkunç pantolonlarla birleştirdiğinizi düşünün ceketleri: Ne kalçanız var ortada ne de silüetiniz.

70 lira verdim ve kabile desenli dar paçalı bir pantolon aldım. Eve gelene kadar “neyle giyerim bunu” dan başka bir şey düşünmedim.

Uzatmayayım, ertesi gün koşarak geri verdim.

Yeni sezona boyun eğip  “gerçek bir kadın” olabilirdim. ”Kadın” kalmayı seçtim.

Haver Yeni