Almak İstedim: Hermes Collier De Chien Bilezik

Heyecan verici renkler neden hep başka diyarlara gönderilir? Moru yoksa bilekliğ

Hermes’in bu bilekliği uzun zamandır, 1930’lardan bu yana var. İlk olarak hatırı sayılır bir Hermes müşterisinin bulldog köpeği için tasarlanmış o yıllarda. Sonra aynı dönemin Victoria Beckham’ları tarafından delicesine beğenilince kemerleri de yapılmış.

Benim için bu tarz bir bileklik alma durumu söz konusuysa öncelik her daim Chanel’e ait. Ama İngiliz ELLE’inin Ağustos sayısında gördüğüm Julia Restoin Roitfeld röportaj fotoğraflarındaki Collier de Chien  mor bileklik bir anlamda aklımı aldı diyebilirim.

Ertesi sabah yurt dışı seyahatine çıkıyordum nasılsa, Türkiye freeshop’taki Hermes’e sordum once. 750 euro fiyat verdiler. Yalnızca kahverengisi ve gümüş zımbalısı vardı ellerinde. Gittiğim ülkede Hermes ya da bilekliği aklıma dahi gelmedi.

Döndüm bir de İstanbul’daki Hermes’e baktım. Tahmin edersiniz. Yanlızca siyah ve kahverengisİ vardı. Her ikisi de gümüş zımbalıydı. “Altın zımbalısını getirebiliriz” dediler. “Ama siyah ya da kahve olabilir yanlızca” diye de eklediler. Fiyatını sormayın: 1750 TL olduğunu söylediler.

Sorun hep aynı: Güvenli-kolay satılabilir renklerde üretilenler gelir. Heyecan verici olanlar hep başka diyarlara gönderilir. Moru yoksa bilekliğin benim için Hermes macerası tehlikeye girmiştir.

Kışlıklar geliyor. Victoria değilim. Bir süre önce gümüş takılarla arama mesafe koymaya karar verdim diye düşünürken ben, dün aradılar. Siyahı, üstelik altın zımbalısı gelmiş. Bileklik nefis! Almak isteyenler acele etsin.

Hacer Yeni