ALMALI MI, ALMAMALI MI?

ALMALI MI, ALMAMALI MI?

Çanta peşinde koşmak uzunca bir süreden beri tarihe karıştı. Ortalık vazgeçilmeyen klasikler Hermes ve Chanel’e kaldı derken, Alexander Wang’in zımbalı ve oldukça havalı çantaları çıktı ortaya. Lakin bunlar ne Chanel çantalar kadar hafifti. Ne de Hermes kadar zarifti. Üstelik deri olanlarının kötü kokusu, her nereye giderseniz gidin yanınızda götürmek durumunda olduğunuz bir eksiydi. Yine de haklarını yememek lazım, oldukça güzel görünüp ”satın alma” iştahını kabartma konusunda bu sezon da fazlasıyla iddialı olacaklar.

Ama artık yalnız değiller, iddialı bir de rakipleri var. Burun kıvrılan, hatta İstinye Park’ta açılan butiği bir süre önce kapanan Celine, Phoebe Philo’nun dönüşüyle baştan yaratıldı adeta. Phoebe’nin gelişini haber alsalar kapattırmazlardı o mağazayı İstinye Park müdavimi kadınlar.

Konumuz çantalar. Celine’in ”Classic Box” çantası. Küçük ve orta boyunun ardından bir de büyük boyu yolda, geliyor.

Omuza asılabileceği gibi elde de tutulabilir. Bu güzel, sizi kölesi yapmayacaktır bu şekilde. Siyah rengi hiç rağbet görmese de, kahverengisi herkesin aklında. Bir süredir moda olmaya başlayan bu korkunç rengi çantalara kadar taşıdı ya, bravo Phoebe Philo’ya!
Minimalist, fonksiyonel, e güzel. Ama sanki biraz itici, soğuk ve orta boyuna 3400 dolar verilecek kadar müthiş değil. Ne dersiniz?,
P.S. Bu model dünyanın hiçbir yerinde indirime dahil değil!


Hacer Yeni