And the Oscar goes to...

Ödül törenini takipteyiz!

01: 01: Hazır mıyız?

01:13: Az önce kırmızı halıda yürüyen Jennifer Lawrance'ın kırmızı elbisesi ve serbest bıraktığı sarı saçları, bir "Sports Illustrated" kapağı izlenimi verdi. 1. hayal kırıklığı.

01: 22: Ve zarfların içinde bulunduğu çantalar geldi! Bahisler açılsın!

01:28: Mila Kunis ve Hailee Steinfeld göz kamaştırıyor. Steinfeld'in elbisesi Marchesa.


01:31: Russel Brand, tuhaf saçları ve esprileriyle kırmızı halıda! Katy Perry?

01: 37: Gecenin en şaşırtıcı stil sahibi ismi Mandy Moore! Işıltılı elbisesi göz kamaştırıyor!

01:40: Gecenin sunucularından Anne Hathaway Valentino'yla!

 

02: 05: Anlayışımızı zorlayan adaylardan; En İyi Erkek Oyuncu adayı Jesse  Eisenberg, heyecanını hızlıca sıraladağı kelimelerle anlatıyor.

02: 20: En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu adayı Amy Adams, mavi elbisesiyle göz kamaştırıyordu. Benzer kesimde bir elbiseyi Michelle Williams giymiş. İki oyuncu da gecenin en büyüleyici isimlerinden.02:30: Oyuncuların anneleriyle yapılan röportajlar gözlerimizi yaşarttı. Ve anladığımız kadarıyla Mark Ruffalo saçlarını annesinden almış. Peki ya eşinin kıyafeti? Gecenin en rüküşleri arasında yerini aldı bile!

02: 31: Cate Blanchett ve Givenchy! Gecenin en şık tuvaleti olmaya aday!

02:33: Sevgili Helena Bonham Carter,
            Siyah kadife tuvaletin, jartiyerine taktığın İngiltere bayrağın ve yelpaze şeklindeki gece çantanla, bizi bir kere daha şaşırtmadığın için teşekkürler!

02:34: Scarlett Johansson, gecenin en görkemli kadınlarından biri olarak, kanal E! sunucusu tarafından pohpohlanıyor. Boşanmanın acısından yüzünde eser yok. Dantel elbisesi, nasıl desek, sıkıcı...

02: 40: Nicole Kidman ve botoksu bırakmasının ardından geri dönen alın çizgileri kırmızı halıda!

02: 47: Christian Bale, gecenin favori En İyi Yardımcı Erkek Oyuncusu.

02: 56: Ödül törenine dakikalar kaldı!

03: 03: Gecenin başından beri kıyafetini görmeyi heyecanla beklediğimiz Natalie Portman! 2. Hayal kırıklığı!

03: 04: James Franco'nun snob bakışlarının altında sanırız heyecanı var!

03: 05: Justin Timberlake'in bol paçalı pantolonu bir stylist'in elinden çıkmaş olamaz! Sandra Bullock'sa kırmızıyı seçenlerden. 3. Hayal kırıklığı.

03: 08: Uzmanlar gecenin tahmini galiplerini açıklıyor; Colin Firth, Christian Bale, Social Network.

03: 10: Valentino gecenin başından beri bir aşağı, bir yukarı kırmızı halıda. Devamlı çalan Oscar müziği, tüm hafta kulaklarımızda çınlayacak gibi.

03: 13: Nicole Kidman'ı, işli tuvaletiyle gecenin rüküşlerine mi, yoksa şıklarına mı dahil edeceğimizi şimdilik kestiremiyoruz.

03: 14: Gwyenth Paltrow, Jay-Z aşkından bahsediyor!? Parlak Calvin Klein elbisesi tam bir Gwyenyth parçası.

03:30: Başlıyoruz!

03: 33: Anne Hathaway ve James Franco filmler diyarında!

03: 35: Dance of the Brawn Duck!

03: 40: Bayanlar ve baylar! Oscar ödülü adayı James Franco ve Oscar ödülü adayı olmayan Anne Hathaway!

03: 43: En İyi Sanat Yönetmeni: Alice in Wonderland. Bir Tim Burton filminin bu ödülü alması pek de şaşırtıcı değil.
        
03: 46: En İyi Görüntü Yönetmeni kazananı zarfını, Tom Hanks'in dev yüzüklü parmağı açıyor. Ve kazanan; Inception!

03: 53: En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülü The Fighter'ın Melisa Leo'suna gidiyor. Ödülü açıklayan 94 yaşındaki Kirk Douglas, gecenin en yaşlı ve en sevimli aktörü. 3 defa aday olup kazanamadıysa da, bizim için bu gecenin galibi!

04: 01: En İyi Kısa Animasyon kazananını açıklayan Justin Timberlake komik miydi? Hayır. Peki ödülü alan The Lost Thing ne kadar sevimliydi? 

04: 05: En İyi Animasyon ödülü, yerlere göklere sığdırılamayan Toy Story 3'e gidecek gibi görünüyor. Ve kazanan; Toy Story 3!

04: 14: En iyi Uyarlama Senaryo ödülünü vermek üzere sahnede iki cool adam beliriyor; Javier Bardem ve Josh Brolin. Kazanan; The Social Network.

04: 16: En İyi Senaryo: The King's Speech! Senaristin teşekkürleri, onları zindana atmayan kraliçeye ve akademiye...

04: 20: En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu adaylarından önce, şık takımıyla ve şarkısıyla Anne Hathaway huzurlarınızda, "Hugh Jackass!"

04: 25: James Franco? Marilyn Monroe? Helen Mirren ve fransızca? Russel Brand est un 'idiot'? Tuhaf Oscar anı. 
             Yabancı Dilde En İyi Film: Danimarka ve In A Better World.

04: 29: Reese Witherspoon'un tuvaleti, Julia Roberts'ın geçmiş yıllardaki Oscar elbisesini andırmıyor mu? Biz bunu düşünürken, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülü Christian Bale'e gidiyor. Bale'in tabiriyle, "Bloody hell!"

04: 40: Anne Hathaway'ın elbisesi, nasıl desek, şaşırtıcı! Sırada En İyi Film Müziği ödülü. Orkestranın potporisini dinlerken, Inception'ın kazanmasını diliyoruz! Kazanan: Trent Reznor ve Aticcus Ross, The Social Network.

04: 44: Sıkıcı ödüller; En İyi Ses ve En İyi Ses Miksajı: Inception.

04: 57: Stiliyle asla şaşırtmayan, her zaman büyüleyici Cate Blanchett, En İyi Makyaj ödülünü kendi tabiriyle "iğrenç" görüntüleri ustalıkla yaratan The Wolfman filmine ve En İyi Kostüm Tasarımı ödülünü, daha önce Chicago'yla ödüle aday olan Colleen Atwood ve Alice in Wonderland'a takdim ediyor.

05: 02: İyi geceler bayanlar, baylar! Karşınızda Goerge Clooney! Afedersiniz, Kevin Spacey!

05: 11: En İyi Kısa Belgesel: Strangers No More ve En İyi Kısa Film: God of Love

05: 18: Televizyonun kraliçesi, duyarlı insan Oprah Winfrey, En İyi Belgeseli ödülünü veriyor. Adaylardan biri, Arzu Nesnelerimizden 'Exit Through the Gift Shop'. Kazanan: Inside Job

05: 26: Gecenin en komik iki adamı; Robert Downey Jr. ve Jude Law, tatlı atışmalarının ardından, En İyi Görsel Efekt ödülünü Inception'a, En İyi Kurgu'yuysa The Social Network'e takdim ediyorlar.

05: 41: Oscar ve Grammy ödüllü Jennifer Hudson'ın nasıl zayıfladığı sizi şaşırtmadıydsa, country söyleyen Gwenyth Paltrow'a ne dersiniz? En İyi Orijinal şarkı, Randy Newman'ın bestelediği We Belong Together'a gidiyor.

06: 02: Göz kapaklarımız kapanmaya başlamışken, uyanıyoruz! En İyi Yönetmen: Tom Hooper, The King's Speech. Hikayeyi Hooper'a tavsiye eden annesiyle gecenin dersini çıkarıyoruz, "Annenizin sözünü dinleyin!"

06: 11: Geçen yılın En İyi Erkek Oyuncusu Jeff Bridges, En İyi Kadın Oyuncu ödülünü açıklıyor. Natalie Portman beklenen konuşmayı göz yaşlarıyla yapıyor. Filmin kostüm tasarımcısı ve Rodarte arasındaki çekişme de, Portman'ın iki tarafa da teşekkürüyle noktalanıyor.

06: 20: Geçen yıl En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görülen komik kadın Sandra Bullock, En İyi Erkek Oyuncu ödülünü vermek üzere sahnede. Bullock'dan inciler:
             "Javier. Ola! No Country for Oldman'le hepimizi korkuttun. Saç kesiminle."
             "Jesse, hala Facebook'ta arkadaşlık teklifimi kabul etmeni bekliyorum."
              Ve bir kere daha şaşırmıyoruz; Kazanan, Colin Firth!

06: 28: Gecenin son ödülünü vermek üzere efsane yönetmen Steven Spielberg sahnede. The King's Speech yılın en iyi filmi!


84. yılda görüşmek üzere!


Sıla Güven Özer