APPLE 2018'İN EN İYİLERİNİ SUNAR!

iTunes, App Store ve Apple Music 2018'in En iyilerini açıkladı.

App Store'da bu yıl, Fortnite ve PUBG Mobile gibi Battle Royale tarzı uygulamalar, heyecan verici, hayatta kalma oyunları küresel oyun kültürüne hükmederken, Türkiye’de iPhone’da sosyal medya uygulamaları, fotoğraf çekme ve düzenleme uygulamaları öne çıktı.

Helix Jump iPhone ve iPad’de en çok tercih edilen oyun olurken, iPad’de üretkenlik ve Puhu ve Netflix gibi yayın akısı ve Procreate gibi yaratıcılık uygulamaları listenin en başında yeraldı.

Apple Türkiye'deki en iyi uygulamalar;
iPhone Ücretsiz Uygulama: WhatsApp Messanger 
iPhone Ücretli Uygulama: kirakira+
iPhone Ücretsiz Oyun: Helix Jump
iPhone Ücretli oyun: Hitman Sniper
iPad Ücretsiz Uygulama: Yotube, Watch, Listen, Stream
iPad Ücretli Uygulama: Procreate
iPad Ücretsiz Oyun: Minecraft
İPad Ücretli Oyun: Helix Jump
Apple Müzik'de ise ; Olağanüstü bir yılı kapatmak için Apple Music’in editörleri, 2018'in en iyilerini temsil eden sanatçıları seçtiler. Dünyada Drake Yılın En İyi Sanatçısı, Kasey Musgraves'ten Golden Hour ile Yılın Albümü oldu. Cardi B, J. Balvin ve Bad Bunny arasındaki iş birliği “I Like It” i canlandırdı. Yılın Şarkısı ve En İyi Çıkış Yapan Sanatçısı Juice WRLD oldu. Bunların dışında Apple Music’in küresel yıl sonu listeleri ve editoryal çalma listeleri, yılın en büyük hitleri ve dünyanın her yerinden gelen favorilerle dolu. Apple Music Turkiye ayrıca Türkiye ve Dünyadan En İyi Şarkı ve Albümlerin olduğu listeleri hazırlanan özel odadan kullanıcılara sunuyor.

Türkiye’den En İyi 5 Şarkı
Gazapizm - Heyecanı Yok
Aleyna Tilki - Yalnız Çiçek (feat. Emrah Karaduman)
Ezhel - Geceler
Merve Özbey - Vuracak
Mabel Matiz - Öyle Kolay Olsa

Türkiye’den En İyi 5 Albüm
Yıldız Tilbe’nin Yıldızlı Şarkıları Vol.1
Ezhel - Müptezhel
Manuş Baba - Dönersen Islık Çal
Ediz - Ân
Yıldız Tilbe’nin Yıldızlı Şarkıları Vol.2

Dünyadan Yılın En İyileri
Yılın Sanatçısı: Drake
Yılın Çıkış Yapan Sanatçısı: Juice WRLD
Yılın Şarkısı: I Like It - Cardi B featuring Bad Bunny & J. Balvin
Yılın Albümü: Golden Hour - Kacey Musgraves
Tv&Film kategorisinde  ; yılın filmleri ve TV şovları, indie, belgesel ve animasyondan tiyatroya, korku ve aksiyondan oluşan zengin bir tür ve konu karışımını temsil ediyor. Türkiye’den Cebimdeki Yabancı, Ailecek Şaşkınız ve Kelebekler en iyiler listesinde yer aldı.Türkiye’den iTunes 2018’in En iyi FilmleriAvengers: Infinity War,Coco,Cebimdeki Yabancı,Ailecek Şaşkınız,Kelebekler,Ready Player One,Mission Impossible - Fallout,A Quite Place,Game Night,Deadpool 2Dünya’dan iTunes 2018’in En İyi FilmleriA Star is Born,Avengers: Infinity War,Call Me By Your Name,Mario,Jim Knopf und Lukas der Lokomotivführer,Lady Bird,Three Billboards Outside Ebbing, Missouri,The Greatest Showman,El Dorado
.