APPLE iPHONE 12'Yİ TANITTI

Apple iPhone 12 ve iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max’ yenilikçi özellikleriyle ve yeni tasarımıyla sunuldu.

Daha parlak ve etkileyici bir görüntüleme deneyimi için kenardan kenara büyük Super Retina XDR ekranlar ve yeni Ceramic Shield ön yüzey ile yeni bir tasarıma kavuşan iPhone 12 modelleri, iPhone’da dayanıklılık bakımından şimdiye kadar yapılan en büyük sıçramayı gerçekleştiriyor.

iPhone 12 ve iPhone 12 mini etkileyici bir görünüme sahip alüminyum kasa ve beş renk seçeneğiyle sunuluyor: mavi, yeşil, siyah, beyaz ve (PRODUCT)(RED) iPhone 12 için 16 Ekim Cuma gününden itibaren ön sipariş verilebilecek ve 23 Ekim Cuma günü satışa sunulacak. iPhone 12 mini için ise 6 Kasım Cuma gününden itibaren ön sipariş verilebilecek ve 13 Kasım Cuma günü mağazalarda satışa sunulacak. 

iPhone 12 ve iPhone 12 mini özellikleri

Dayanıklı Tasarım ve Etkileyici Ekran

6.1 inç iPhone 12 ve 5.4 inç iPhone 12 mini’nin üst düzey yeni tasarımı, etkileyici olduğu kadar dayanıklı da. Dünyanın 5G uyumlu en küçük, en ince, en hafif akıllı telefonu olan iPhone 12 mini, iPhone 12’nin kullandığı tüm teknolojileri bünyesinde toplamak üzere yeniden tasarlanarak kompakt bir boyuta getirilirken, etkileyici büyüklükte boydan boya uzanan bir ekranla geliyor. 

iPhone 12 ve iPhone 12 mini, 30 dakikaya kadar 6 metre derine dalmaya dayanıklı sektör lideri IP68 derecesine sahip ve kahve ve gazlı içecekler gibi, her gün yaşanabilecek sıvı dökülmelerine karşı koruma sağlıyor.

Çift kamera sistemi

Gece modu artık hem geniş kamerada hem de ultra geniş kamerada. Ve şimdi loş ışıkta olağanüstü güzellikte kareler yakalama konusunda hiç olmadığı kadar yetenekli. Üstelik yeni geniş kamera yüzde 27 daha fazla ışık yakalayabiliyor. Böylece ister gündüz aydınlığında çekim yapın isterseniz ay ışığında, fotoğraflarınız daha önce hiç görmediğiniz ayrıntılara ve renklere ev sahipliği yapıyor.

iPhone’da Çığır Açan 5G Deneyimi

Bir akıllı telefondaki en fazla 5G bandına sahip olan iPhone 12 modelleri tüm dünyada en geniş 5G kapsama alanını sağlar. iPhone 12 modelleri ayrıca, 5G ihtiyaçlarını akıllı bir şekilde değerlendirerek veri kullanımını, hızı ve gücü gerçek zamanlı olarak dengeleyerek pil ömrünü uzatan Akıllı Veri özelliğine de sahip.

MagSafe ile İnovatif Yeni Aksesuarlar

MagSafe kablosuz şarjı iyileştirerek daha iyi ve daha verimli bir deneyime dönüştürüyor ve iPhone 12 modellerini harika bir şekilde tamamlayan ve kolay takılabilen aksesuarlardan oluşan yeni bir ekosistem oluşturuyor.

Apple iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max

iPhone 12 Pro modelleri yeni bir tasarıma ve bir iPhone’da daha önce görülmemiş bir dayanıklılık sağlayan yepyeni Ceramic Shield ön yüzeyle korunan iPhone’da bugüne kadar görülmüş en büyük kenardan kenara Super Retina XDR ekranlara sahip. Yeniden düşünülmüş pro kamera sistemleri büyük bir Ultra Geniş kamerayı, iPhone 12 Pro Max’te daha da büyük bir odak uzunluğuna sahip bir Telefoto kamerayı ve hem aydınlık hem loş ortamlarda profesyonel kalitede muhteşem fotoğraflar ve videolar çekmek için yeni Geniş kameraları içeriyor.  iPhone 12 Pro modelleri 30 dakikaya kadar 6 metreye kadar derine dalmaya dayanıklı sektör lideri IP68 derecesine sahip ve kahve ve gazlı içecekler gibi, her gün yaşanabilecek sıvı dökülmelerine karşı koruma sağlıyor.

iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max paslanmaz çelik kasa ve dört renk seçeneğiyle sunuluyor: grafit, gümüş, altın ve pasifik mavisi. 

iPHONE 12 FİYATLARI VE ÇIKIŞ TARİHLERİ

 iPhone 12 için 16 Ekim Cuma gününden itibaren ön sipariş verilebilecek ve 23 Ekim Cuma günü satışa sunulacak. iPhone 12 mini için ise 6 Kasım Cuma gününden itibaren ön sipariş verilebilecek ve 13 Kasım Cuma günü mağazalarda satışa sunulacak.

iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max, 128 GB, 256 GB ve 512 GB modelleriyle grafit, gümüş, altın ve pasifik mavisi renk seçenekleriyle 999 ABD Doları ve 1.099 ABD Dolarından başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.