APPLE MUSIC VE APP STORE'DA 23 NİSAN COŞKUSU

Türkiye için özel hazırlanan çalma listeleri Apple Music’te keşfedin.

ÇEV Sanat ve Barış için Müzik Apple Music’e özel hazırladığı listelerle çocuklarla buluşuyor. ÇEV Sanat tarafından oluşturulan listelerde Türkiye’nin yetenekli genç müzisyenlerinin performansları da yer alıyor. Barış için Müzik özel listesi ise Barış için Müzik orkestrasındaki yetenekli çocukların seçkileri ile oluşturuldu.

ÇEV Sanat: Çocuklar için Klasik Müzik

ÇEV Sanat, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel bir listeyle çocukları klasik müzikle buluşturuyor. ÇEV Sanat’ın yetenekli genç sanatçılarının yanı sıra dünyaca ünlü müzisyen ve orkestraların performanslarının yer aldığı bu özel koleksiyon, önemli bestecilerin unutulmaz eserlerini sanatsever çocukların ve gençlerin beğenisine sunuyor.


ÇEV Sanat: Klasik Yansımalar

ÇEV Sanat’ın üstün yetenekli genç müzisyenleri, klasik müzik dünyasından önde gelen bestecilerin şaheserlerini yorumluyor. Bu özel liste, çeşitli dönemlerden unutulmaz eserlerin yanı sıra dünyanın saygın orkestralarının çalışmalarına da yer veriyor. Klasik müzik dünyasının farklı evrelerine ev sahipliği yapan bu derleme, dinleyicileri geçmişten günümüze taşıyan bir yolculuğa çıkarıyor.


Barış için Müzik: İyi Hissetmek

“İyi hissetmek için müziğe ara vermiyoruz.” diyen Barış İçin Müzik Orkestrası öğrencileri, onlara iyi hissettiren ve hayal kurduran parçaları bu listede bir araya getirdi. 2021’de 16. yılını kutlayan Barış İçin Müzik Vakfı, bugüne kadar 2.000 enstrümanı 7.000’den fazla çocukla buluşturdu. Her çocuğun sanata katılma hakkı olduğunu savunarak, bu hakkın önündeki engellerin kaldırılması amacıyla kurulan Barış İçin Müzik Vakfı, kısıtlı sosyo-ekonomik şartlardaki çocuk ve gençlere karşılıksız müzik eğitimi olanağı sunuyor. Her yıl, Eylül ayının ilk haftası içinde www.barisicinmuzik.org web sitesinden ve okullardan aldığı başvuruları değerlendiren vakıf, 2021 yılı programında çocukların iyi olma haline odaklanarak Enstrüman ve Koro, Beden Perküsyonu, Müzik Kültürü, Sosyal Atölyeler ve Ustalık Sınıfları ile çalışmalarına devam ediyor.

Ayrıca "Çocuk ve Aile” özel odasında Tüm Aile için Pop, bayramı kutlayan çocuklar için “Çocuklar için Dans Partisi” ve “Ailece Dans Partisi”, “Disney Junior Music” ve daha fazlasını dinleyicilere sunuyor. 

App Store’da Çocuklar için Oyun ve Uygulamalar

App Store’da bugün yayınlanan 23 Nisan’ı doğadan masallarla kutla hikayesinde sesli kitaplar miniklere gezegeni sevmeyi öğretiyor. Sesli kitap uygulaması Storytel’in zengin kitap ve e-kitap arşivinde farklı türlerde eserlere rastlamak mümkün; buna birbirinden eğlenceli çocuk kitapları da dahil! 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın şerefine miniklere yeryüzü sevgisi aşılayan sesli kitapları bu hikayede bulabilirsiniz.

Ayrıca Türkiye’den harika çocuk uygulamaları koleksiyonunda Türkiye’de geliştirilen eğlenceli oyunlardan, eğitici çocuk videolarına farklı uygulamaları bulabilirsiniz.

Etİketler