AŞKA DÜŞENLER KULÜBÜ

Ve dendiği gibi bu çılgınca... Bu riskı almak, bir nevi kumar oynamak. İlişkide olmak bir inanç sistemi sanki. Teslim olursun. Yerin ayaklarının altından kayacağını bilsen de...

SERRA DURAN PARALI & EMİRHAN PARALI


Serra’da en sevdiğin özellik? Şefkati ve beni daha yukarı çekmesi.Serra’da en gıcık olduğun özellik? Her yere mutlaka yarım saat geç kalması. Emirhan’da en sevdiğin özellik? Beni tamamlaması ve daha iyi biri kılması. Emirhan’da en gıcık olduğun özellik? Sohbet esnasında bir anda habersizce ses kaydı göndermeye başlaması. Bugüne kadar aldığınız en iyi aşk tavsiyesi? Sahip olmayı aramak yerine sahip çık! Bugüne kadar aldığınız en berbat aşk tavsiyesi? İlk mesajı atan olma. İlişkinizi bir cümleyle özetleyecek olsanız... Daha iyi yarımla büyümek.


CAN EVRENOL &ELIF DOMANIÇ


Elif’de en sevdiğin özellik? Dilinin kıvraklığı. Elif’de en gıcık olduğun özellik? Domuzluğu. Can’da en sevdiğin özellik? Hayata karşı çok tutkulu olması. Can’da en gıcık olduğun özellik? Araba kullanmayı sevmemesi; bu yüzden düğüne giderken bile beni vapura koşturuyor. Aldığınız en iyi ilişki tavsiyesi? 

Elif: Sizin birbirinizle probleminiz yok, kendi kendinize çözmeniz gereken problemler var. Bugüne kadar aldığınız en berbat aşk tavsiyesi?

Can: Üstünde yakalansan bile inkar edeceksin.

İlişkinizi özetleyin...

Elif: Sevmek bil ki doğmaktır yeni baştan Aşık oldum galiba yavaştan

Can: Kız birdenbire, oğlan birdenbire; Yollar, kırlar, kediler, insanlar... Âşık birdenbire oldu, Sevinç birdenbire.


SALİH TOPÇUOĞLU & EGE AYDINIZ


Salih’de en sevdiğin özellik? Salih dünyanın en güzel şeyi bence. Her an ve her duyguda varlığını hissettirmesi. Hiçbir şey yapmasa bile oturduğu yerden yüzümü güldürmesi... Çok güzel kokar. En gıcık olduğun özellik? Eğer ilgisiz bırakırsanız çok farklı bir Salih’le tanışırsınız. Sakın denemeyin! Ege’de en sevdiğin özellik? Beni rahatlatmak, huzurlu hissettirmek için verdiği çaba, yardımseverliği. Ege’de en gıcık olduğun özellik? Kendi hayatındaki gelişmelere olan sorumsuzluğu...

Bugüne kadar aldığınız en iyi aşk tavsiyesi? Salih: Sevgiden önce birbirinize saygı duyun. Ege: Sorunlar ve uyuşmazlıklar olabilir, önemli olan çözüm odaklı olmak ve sorunların birlikte üstesinden gelebilmektir. İlişkinizi bir cümleyle özetleyecek olsanız... Salih: Her şeyden önce gerçek bir dostluk. Ege: Ufak ama sevgisi çok büyük bir aile.


RAISA & VANESSA SASON


Raisa’da en sevdiğin özellik? Doğayı, hayvanları sevmesi ve yardımseverliği. Raisa’da en gıcık olduğun özellik? Aynı evi paylaşıyoruz. Dağınıklığına gıcık oluyorum. Vanessa’da en sevdiğin özellik? Tüm finansal işlemlerimizin onun tarafından yapılması. Böylece rahat ediyorum. Vanessa’da en gıcık olduğun özellik? Her zaman beni yönlendirmeye çalışması.

Bugüne kadar aldığınız en iyi aşk tavsiyesi? 

Vanessa: Her şey gerçekleşene kadar hiç kimseye hiçbir şey anlatma :) 

Bugüne kadar aldığınız en berbat aşk tavsiyesi? 

Raisa: İlişkilerde taktikle hareket etmelisin. İlişkinizi bir cümle ile özetleyecek olsanız... Yin yang gibi birbirimizi bütünlediğimizi düşünüyoruz.


GÜNEŞ ENGİN & SAMET MUTLUGÜN


Güneş’de en sevdiğin özellik? Pozitif olması. Güneş’de en gıcık olduğun özellik? Negatif olması. Samet’de en sevdiğin özellik? Açık sözlü olması. Samet’de en gıcık olduğun özellik? Çok açık sözlü olması. Bugüne kadar aldığınız en iyi aşk tavsiyesi? Yaşadığımız her ana şükretmek. Bugüne kadar aldığınız en berbat aşk tavsiyesi? Daha ilk günümüzde “Bence yapmayın” diyen ortak bir arkadaşımız olmuştu. İlişkinizi bir cümleyle özetleyecek olsanız... Hareket, uyum ve işbirliği.


RAFAEL CEMO ÇETIN & İLAYDA ELTEMUR


İlayda’da en sevdiğin özellik? Her şeye güler hiçbir şeyi fazla ciddiye almaz ve hiçbir zaman yargılamaz.İlayda’da en gıcık olduğun özellik? Telefonunda sürekli oyun oynaması. Rafael’de en sevdiğin özellik? Beni “comfort zone”umdan çıkarması ve benimle çocuk olabilmesi. Rafael’de en gıcık olduğun özellik?

Beni “comfort zone”umdan çıkarması :) Bazen çok üşeniyorum. Bugüne kadar aldığınız en iyi aşk tavsiyesi?

Rafael: Çok klişe ama kalbini dinle. İlayda: Su yolunu bulur. Annemin tavsiyesiydi. Eğer olacağı varsa her şey bir şekilde olur. Bugüne kadar aldığınız en berbat aşk tavsiyesiİlayda: Kaçan kovalanır. Rafael: Kendin dışında kimse ilişkinizin dinamiklerini ve detaylarını bilemez. O yüzden karışmasınlar.

İlişkinizi bir cümleyle özetleyecek olsanız... İlayda: Yin yang. Rafael: Aynen :) Zıt kutuplar birbirini çeker.


NEVİN ETÜZ & ŞANSIM ADALI


Şansım’da en sevdiğin özellik? Kendine inanması ve hedeflerine ulaşması. Nevin’de en sevdiğin özellik? O kadar çok ki! Pozitif enerjisi. Her yaşında, iyi gününde, kötü gününde her daim şık ve makyajlı olması. Nevin’de en gıcık olduğun özellik? Nevin ve gıcık kelimeleri aynı cümlede barınamaz. Aşkla ilgili bir tavsiye verecek olsanız? Nevin: Konu aşka gelince sadece aşkın sözünü etmemeli, onu yaşatmalı ve sonsuza dek yüreğinizde bağlı tutmalısınız. Aşkı kaybetmek istemiyorsanız sakın ola, aşk üzerine bağlayıcı pazarlıklar yapmayın. Çünkü bir yerde aşk varsa orada yaşam vardır umut vardır.

İlişkinizi bir cümleyle özetleyecek olsanız...

Şansım: Bizim aşk ilişkimiz o kadar büyük, öyle derin ki anlatsam korkarsınız.


ECE ŞİRİN & CEMİL DİNÇMEN


Ece’de en sevdiğin özellik? Her şeyini seviyorum. Beni çok sevmesini... Sıcak, doğal, neşeli, ışıl ışıl, derin, pozitif... Ece’de en gıcık olduğun özellik? Beni değiştirmeye çalışması ve eleştirmesi. Cemil’de en sevdiğin özellik? Her an yanımda olması. Cesareti, kendine olan güveni, kendini bulmuş olması, orijinal olması, sadakati, beni güldürmesi. Cemil’de en gıcık olduğun özellik? Fazla dürüst. Ne düşündüğünü tartmadan söyleyen biri. Aldığınız en iyi aşk tavsiyesi?

Cemil: Kavgalı yatağa girmeyin. Ece: Yumuşak, sevecen ve sabırlı ol. Aldığınız en berbat aşk tavsiyesi?

Cemil: Mantığını dinle, kalbini değil. Ece: Bütün problemleri konuşarak çözebilirsin. İlişkinizi bir cümleyle özetleyecek olsanız... Dostluğa dayalı ve eğlence dolu.


YAZI: SERLİ GAZER BOYACI FOTOĞRAFLAR: BARBAROS CANGÜREL

ELLE Şubat sayısından alınmıştır.