Aslı Abbasoğlu & Hacer Yeni Yazışmaları: Bölüm 2

Beymen Blender Originated koleksiyonu tasarımcısı Aslı Abbasoğlu ve Hacer Yeni i

2. Bölüm

Beymen Blender Originated koleksiyonu tasarımcısı Aslı Abbasoğlu ve Hacer Yeni ile siyah duvarlar, dramatik stil, iPad’ler, iPad kılıfları, Tom Ford, Margiela, pratiğe dönüştürülebilme ihtimali yüksek değişim teorileri ve sonbahar/kış alışverişi üzerine.


4 Ağustos 2010, 20:15Anna Dello Russo ve tüm ekibinin siyah giymesi yasaklanmış olabilir bence. Bu dantel bir Dolce and Gabbana elbise olmadığı sürece...
Siyah giymek de böyle bir şey. Ben siyahlarımı seçerken ipekler, kaşmirler, kadifeler ve danteller arasından seçiyorum. Basit kotonlar, alışılagelmiş yünlüler arasından değil.
Yoksa siyah feci ucuz da durabiliyor, topaklanmış yün kazak hayal et.

Ev için sevinmelisin! Çünkü şahane oldu. Tavanları yüksek ve tüm gün ışık aldığı için karamsar değil, güçlü duruyor.
Yeterince pirinç, kristal ve yansımalı aksesuarın oldu mu tamam.
Ben siyahı seviyorum çünkü dramatik, zamansız ve güçlü olanı seviyorum. Kamel, antrasit, leopar, dantel... Bu kış zamansızlık ve kalıcılık üzerine kurulmuş bir sezon belli ki.

Zamansızlık demişken...
Daha demin Koray'ın arkadaşımın Como’daki düğününde küçük Leica’sıyla çektiği siyah beyaz Helmut Newton’sal fotoğraflarıma bakıyordum. O siyah Lanvin elbise olmasaydi, o fotoğraflar olmazdı.
Elbisenin pelerininin yaptığı enfes hareketleri görünce kalabalıktan sıyrılıp Batman’sel fotoğraflar çekmeye başladık. Yanımızdan geçen İtalyanlardan alkış bile aldı elbise. Heheheh.

Beni bekliyorlar, acilen çıkmam gerek! Son olarak sorun üzerine sana yazarken  fark ettim, dolabım Blender Originated dolu ama o tulum yok.O tulum bende neden yok??!!! Acilen onu bulmalı, acilen onu giymeliyim!!!

x

A


4 Ağustos 2010, 23:51


Bence de o tulumu bulup giymelisin çünkü gerçekten müthişti. Bu arada şu Lanvin elbiseyi de çok merak ettim. Bir fotoğrafını gönderebilir misin? Pelerin falan dedin can evimden vurdun beni.  Dramatik bir dünya için pelerin şart derim hep çünkü.

Ama ne kadar da az kadın giyebilir öyle değil mi pelerini Aslı?

Bu arada ben yine de twitter’ da fotosunu gördüğüm o kürklü satenli sabahlığımsı parçaya takıldım kaldım. Nedir o, lütfen anlatır mısın?

Sevgiler,
Hacer


5 Ağustos 2010, 14:36


Fotoğrafları daha aktarmadım, akşama hemen gönderiyorum.
Pelerine bayılırım! Geçen kışı enfes bir siyah pelerin içinde geçirdim. Bir kere rüzgarın onu sırtımdan uçurması rezaleti dışında hep iyi hissettirdi beni... İçine pek bir şey de giymeye gerek yok. Çok femme, çok fatal.
Senin o siyah ipek elbiseye takıldığına inanamıyorum! Çünkü onun da sırtı pelerin. Ahahahaha!
Blender Originated için her sezon olduğu gibi bu sezon da netlik ve underdressed luxury üzerine. Pelerin elbise, yine abartısız ama bir o kadar da iddialı bir parça oldu bizim için. Koleksiyonu güzel temsil ediyor aslında. Blender Originated'in kış koleksiyonu gerçekten harika. Bunu benim söylemem ne kadar doğru bilmiyorum ama gerçekten böyle düşünüyorum ve cok heyecanlıyım bu koleksiyon için...

Bu arada...
Pelerin ve başka daha bir sürü saplantı icin Snow White'in kötü kraliçesi Queen Grimhilde'i suçluyorum.

A.Hacer Yeni