‘BAHÇEM OLSA’ DİYENLERE ÖNERİ

Bahçelere hasret kaldığımız büyük şehirlere nefes aldıracak bir çözüm!

Şehir içinde yeşilden o kadar yoksunuz ki, hafta sonu geldiğinde hepimiz ‘doğaya kaçmak' istiyoruz. Her zaman programlarımıza uymadığı için de yeşile hasret yaşıyoruz. Yeryüzü Derneği, tam da buradan yola çıkmış ve şehirli insanın kanayan yarasına parmak basmış!
Onların önerisi, ‘kendi bahçenizi yaratın'... Nerede mi? Neresi olursa orada! İster apartmanınızın önünde, ister oturduğunuz sitenin çevresinde hatta balkonunuzda veya terasınızda! Bunu tek başınıza da yapabilirsiniz, aile ve komşularınızla birlikte de...
Nereden başlayacağınızı bilmediğinizi tahmin ediyoruz! O zaman söyleyelim: Yeryüzü Derneği, ihtiyacınız olabilecek tohum-fideleri, bilgi ve atölye çalışmalarını ücretsiz olarak veriyor! Üstelik derneğin üyesi ya da gönüllü çalışanı olmanız da gerekmiyor.
Bu desteği alabilmek için 15 Nisan 2015 tarihine kadar “Kent Bahçeleri” Projesi'ne başvurmanız yeterli (Başvuru formu aşağıda).
2011'den bu yana Kent Bahçeleri Projesi kapsamında, bahçe kurmak veya bahçesini geliştirmek isteyenlere ücretsiz tohum-fide dağıtan Yeryüzü Derneği, herkese açık olan proje ile dünyayı daha yeşil kılmak isteyenlere fidelerin ekimi ve bakımı konusunda ihtiyaç duyacakları bilgileri de veriyor.
Dahası gerçekleştirilecek olan atölye çalışmalarında, bir bahçe kurabilmek için bilinmesi gerekenleri anlatıyor ve uygulamalar yapıyor! İlk olarak İstanbul'da başlayacak Ekim-Dikim Atölyesi, Validebağ Korusu'nda 24 Mayıs'ta gerçekleşecek... Ankara'da 31 Mayıs'ta yapılacak atölye çalışmasının yeri ise önümüzdeki günlerde derneğin internet sitesinden duyurulacak.
Siz de bu projelerde yer almak ya da bahçenizi oluşturmak için gecikmeden başvurun deriz!
Detaylı bilgi: www.yeryuzudernegi.org
Başvuru formu: LÜTFEN TIKLAYIN 

Etİketler
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.