Barbie İle Bratz Karşı Karşıya

Oyuncak bebek dünyasını konu alan yeni bir televizyon serisi geliyor!

ALYA BARUTOĞLU ALYA BARUTOĞLU 04 Eylül 2023
Barbie İle Bratz Karşı Karşıya Getty Images

‘Barbie’ filminin başarısının hemen ardından yeni bir yapım haberi ile karşı karşıyayız. Bu yazın en popüler filmi olmakla kalmayıp etrafımızdaki dünyayı pespembeye boyayan Mattel, Barbie ve Bratz ile ilgili bir televizyon serisi üzerinde çalışıyor. 

Hukuk Profesörü Orly Lobel’in ‘You Don’t Own Me: How Mattel V. MGA Entertainment Exposed Barbie’s Dark Side’ adlı kitabından uyarlanan yeni televizyon serisi Barbie yaratıcısı Ruth Handler ve Bratz yaratıcısı Carter Bryant’ın hayatlarını ele alacak. 

Deadline’ın haberine göre yeni televizyon serisi Barbie'nin doğurduğu kültürel devrime karşı başlatılan oyuncak bebek savaşlarının karanlık tarafını, ardından gelen tepkiyi ve oyuncakların acımasız, riskli dünyasını konu alacak. Aynı zamanda Bryant’ın 2001’deki MGA Entertainment altındaki Bratz yaratım sürecinin ardından Barbie’nin ana şirketi Mattel ile on yılı aşan mücadelesine ışık tutacak olan ‘You Don’t Own Me’ serisi, oyuncak dünyasındaki beklenmedik olayları anlatacak. Eski bir Mattel çalışanı olan Bryant’ın ilk Bratz çizimlerini Mattel’de çalışırken yaptığı söylenirken, MGA Entertainment’ın yaptığı açıklamada ilk Bratz çizimlerinin 1998’de ortaya çıktığını söylemişti. 2008’de açılan davada Mattel haklı bulunmuştu. 

Greta Gerwig’in rekorlar kıran ‘Barbie’ filminde Ruth Handler’ı Rhea Perlman canlandırırken, yeni seride oyuncak dünyasına yön veren bu isimleri kimlerin canlandıracağı henüz bilinmiyor. 


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.