BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY

Başak burcunda gerçekleşen Dolunay'ın sizi nasıl etkileyeceğini öğrenin.

Dolunaylar farkındalığımızın yüksek olduğu, duygusal çelişkileri daha iyi hissettiğimiz zamanlardır. Olayların, gelişmelerin, kişilerin gerçek yüzünü görmek durumunda kalabiliriz. Gerçeklerle yüz yüze gelmek ise her zaman veya her koşulda kolay olmayabilir. Ancak bizi hayatımızda belli bir yön belirlemeye, bir yargıya varmaya veya bir karar almaya itebilir. Başak burcundaki dolunay detaylara, inceliklere daha fazla hassasiyet göstermemize neden olabilir. Sağlık, beslenme gibi konulara, hastalıklara, rahatsızlıklara karşı daha duyarlı ve daha farkında davranabiliriz. Kaygılar, kuruntular, evham ve duygusal huzursuzluklar ortaya çıkabilir. Yüreğimizden oluruna bırakmak, akışta kalmak motivasyonu geçerken, kontrol etme, hesaplama, düzenleme yönündeki duygusal ihtiyaçlarımız bizi ikilemde bırakabilir.

Burçlara göre dolunayın etkileri:

Koç – Günlük yaşamınız, çalışma ortamınız, düzeniniz veya rutininizle ilgili bir gelişme yaşayabilir, önemli bir durumun farkına varabilirsiniz. Kendinizi ruhsal, evrensel, manevi konularda motive hissederken, günlük iş ve detayların yarattığı duygusal baskıyı hissedebilirsiniz.

Boğa – Dolunay aşk yaşamınız, sevdikleriniz ve varsa çocuklarınızla ilgili farkındalıklara itebilir sizi. Kendinizi arkadaşlarınız, sosyal yaşamınız ile sevdikleriniz ve aşkınız arasında kalmış hissedebilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili aşırı kaygılı veya evhamlı hareket edebilirsiniz.

İkizler – Dolunayın ağırlığını tüm ruhunuzda hissedebilirsiniz. Ailevi konularda oldukça hassas olabilirsiniz. Aileniz veya geçmişinizle ilgili daha önce fark etmediğiniz bir durumun farkına varabilirsiniz. Her zamankinden sessiz olabilir, iç dünyanıza dönebilirsiniz.

Yengeç – Her dolunay sizin için ayrı bir önem taşıyor, zira burcunuzu Ay yönetiyor. Bu dolunayda yakın çevreniz, kardeşleriniz, akrabalarınız veya arkadaşlarınızla ilgili önemli bir gelişmenin veya durumun farkına varabilirsiniz. Zihinsel boyutta çelişkiler, gelgitler yaşayabilirsiniz.

Aslan – İş ve para konularında hassasiyetleriniz artabilir. Harcamalar konusunda, alım satımla ilgili çelişkiler yaşayabilirsiniz. Duygularınız sizi paranızı ve varlıklarınızı tutma veya daha iyi değerlendirmeye zorlarken, ruhunuz vermek, paylaşmak, dağıtmaktan yana.

Başak – Dolunay burcunuzda gerçekleşirken genel anlamda tüm yaşamınızı etkileyebilecek bir karar alma durumunda olabilirsiniz. Bu karar ilişkinizle, evliliğinizlebağlantılı olabilir; kişiliğinizin, tarzınızın, geçmişinizin veya ailenizin bunda etkisi olabilir. Bir yandan karakterinizin baskısı diğer yandan ilişki kurma veya sürdürme motivasyonunuz arasında kalabilirsiniz.

Terazi – Dolunayda kontrolünüz veya müdahale gücünüz dışında gelişen durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Her ne kadar sezgileriniz her şeyi açık şekilde görebileceğiniz kadar açık ve yüksek olsa da ve duygularınız sizi akışta bırakmaya zorlasa da diğer yanda çalışmak, emek harcamak, hizmet etmeye yönelik istek ve motivasyonlarınız var.

Akrep Bu dolunayda sosyal yaşamınız ve arkadaş gruplarınızın üzerinizdeki etkisini daha çok hissedebilirsiniz. Onlar için daha çok çalışmanız veya onlara hizmet etmeniz gerektiğine kanaat getirebilirsiniz. Ancak diğer yanda sevdikleriniz, aşkınız ve çocuklarınız ve onlar için de her şeyden vazgeçmeye, her şeyi bırakmaya hazır bir ruh haliniz ve motivasyonunuz var.

Yay – Dolunay iş ve kariyer hayatında yaşayabileceğiniz farkındalıklara işaret ediyor. Bazı hedef ve planlarınızı yeniden gözden geçirmeniz gerekebilir, zira daha önce farkında olamadığınız bir durum veya gerçekle karşı karşıa kalabilirsiniz. İş ve aile yaşamınız arasındaki gelgitler de gündeminize gelebilir.

Oğlak –Uzaklar, seyahat etme gerekliliği, yurt dışı veya yabancılarla ilgili konuların getirdiği duygusal baskı ve çalkantıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Eğitim veya akademik konularla ilgili bir karar verme durumunuz olabilir. Öğrenme arzunuz ile bildiklerinizi daha fazla paylaşma baskısı arasında kalabilirsiniz.

Kova – Dolunayla birlikte önemli bir psikolojik süreçten geçiyor olabilirsiniz. Hayatınızda değiştirmek ve dönüştürmek istediğiniz şeylerin baskısını duygusal yönden daha fazla hissedebilirsiniz. Duygularınız sizi daha fazla mücadeleye itiyor olabilir. Ancak diğer tarafta konfor alanınız ile ilgili, keyiflere yönelik arzularınız var ve bunlar da maddi şartları beraberinde getiriyor.

Balık – Dolunay karşıt burcunuzda gerçekleşiyor ve sizi ilişkilerinize, evliliğinize, beraberliğinize odaklıyor. İlişkinizde bir karar alma durumu yaşayabilirsiniz. Somut bir adım atmasanız da bu kararı içsel olarak alabilirsiniz. Zira farkındalığınız oldukça yüksek, beraberliğinizde, ilişkinizde daha önce göremediğiniz bir durumla karşı karşıya kalabilirsiniz.