Bİ’KUTU MUTLULUK!

Biz bi'kutu mutluluğu çok sevdik, siz de tanıyın diye güzel bir söyleşi yaptık.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 07 Temmuz 2015
Bİ’KUTU MUTLULUK!
Her ay farklı konseptte, kadınlar için tasarlanan bu sürpriz kutu servisi, sizi gerçekten mutlu edecek! Kutuların içeriği ilk 2 hafta gizli kalıyor ve daha sonra ilk kutular teslim edildikten sonra içerikler açıklanıyor. 'Sürprizlere bayılırım' derseniz, içerik açıklanmadan önce, 'yok arkadaş ne aldığımı bilmem lazım' derseniz ayın 15'inden sonra alın deriz. Konsepti sadece kadınlar için olan bi'kutu mutluluk erkekler için kutu tasarlamıyor; sadece biz kadınları düşünerek yola çıkmaları sizce de çok iyi değil mi? İçeriğini bilmediğiniz bir kutuyla sizi çok şaşırtan bu kutular, 'mutluluk' sözünü bizce tutuyor. 'Sürpriz' konseptini çok sevdiğimiz bi'kutu mutluluk ile sizin için kısa bir röportaj yaptık.

ELLE: Kendinizden biraz bahseder misiniz?


Bİ'KUTU MUTLULUK: Çekirdek ekip olarak 3 kişiyiz. Ayşe Şimşekci Başer, Aslıcan Aydın, Merdol Başer. ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı mezunuyuz. Milano'da Ürün ve Servis Sistemleri Tasarımı alanında yüksek lisans yaptık. Aldığımız eğitim girişim yapma kararı vermemizde etkili oldu. Türkiye'ye döndükten sonra Bikutumutluluk.com'u kurduk.

ELLE: Bu fikir nasıl ortaya çıktı?


B.K.M.: Hediye alıp vermeyi, sürprizleri herkes sever. Biz de tasarladığımız ve üretimini yaptığımız ürünlerimizi sürpriz ve mutlu bir konsept içinde daha çok insana nasıl ulaştırabiliriz sorusuyla başladık. "Bi Kutu Mutluluk"u kadınların kendilerine her ay postacıyı bekleme heyecanı yaşatabilecekleri ve kendilerine sürpriz yapabilecekleri bir servis, hediye seçmekte zorlanan herkese, sevdiklerine bir ay değil her ay hediye gönderebilecekleri bir alternatif olarak düşündük.

ELLE: Satışlarınız üzerinde sosyal medya hesaplarınızın etkisi nedir?


B.K.M.: Sosyal medyayı aktif olarak kullanmaya çalışıyoruz. Kutular ve ürünlerin görselliği ön planda olduğu için özellikle instagram üzerinden çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. Mutlu üyelerimiz kutular ulaşır ulaşmaz paylaşıyor ve mutluluğu takip etmek kalıyor bize de. 

ELLE: Sadece kadınlar için üretiyorsunuz, bunun özel bir amacı var mı?


B.K.M.: Kadınlar daha duygusal; küçük mutluluklar, mini mini ürünler tüm gün gülümsetebilir bir kadını. Sadece özel günlerde değil, sıradan bir günde de hediye almak ister kadın. Bu da bizim için ‘her günü kutla' mottosu ile her ay farklı bikutumutluluk hazırlamamıza motivasyon oluyor.

ELLE: Aslında biraz da karşılıklı risk alınıyor; alan kişi ne için para ödediğini bilmiyor ve siz de tanımadığınız bir kişi için ürün seçiyorsunuz. Hiç bu noktada sorun yaşadınız mı? Neye göre seçiyor / karar veriyorsunuz?


B.K.M.: Bikutumutluluk içindeki ürünleri o ay belirlediğimiz konsept dahilinde seçiyoruz. Kendi çizdiğimiz illüstrasyonlarla destekleyerek küçük mutluluklar haline getirmeye çalışıyoruz. ‘çok severdim', ‘alırdım kendime', ‘kesin beğenirdim' dediğimiz, herkesin duygusal bağ kurabileceği ürünler tasarlıyoruz ve kutuya koyuyoruz.

ELLE: Uzun vadede bu işi farklı bir yöne kaydırma ya da mağazalaşma gibi bir fikriniz var mı?


B.K.M.: Uzun ve yakın vadede birçok planımız var. Sürprizleri seven bi ekibiz, şimdilik sürpriz kalsınlar.

ELLE: Eklemek istedikleriniz?


B.K.M.: Temmuz konseptimiz ‘Gezgin'. Hayalini uzun süre kurduğumuz gezi ve tatillerimize keyif katacak küçük mutuluklarla dolu bi kutu hazırlıyoruz. Çok heyecanlıyız.

Onları daha da yakından tanımak ve kutu sipariş etmek isterseniz;


http://www.bikutumutluluk.com/

Röportaj: Ahsen Çelik

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.