BMW’NİN TAMAMEN ELEKTRİKLİ MODELİ YENİ BMW iX3 TÜRKİYE'DE!

Elektrikli otomobillerin yükselişi hızlanarak devam ediyor.

Dünya hızla elektrikli otomobillere hazırlanıyor. Pek çok ülke 2025 sonrasında elektrikli otomobil dışında yeni otomobil üretimine izin vermeyeceğini duyurmuşken, elektrikli otomobillerin yükselişi de hızlanarak devam ediyor. BMW’nin büyük beğeni toplayan, SAV tarzındaki tamamen elektrikli Yeni BMW iX3 modeli de artık Türkiye’de.

Elektrikli otomobiller tüm dünyada yoğun bir talep görüyor ve bu bir rastlantı ya da geçici bir heves değil. Oldukça yüksek sürüş konforu sunan bu son teknoloji mucizesi otomobiller, aynı zamanda düşük yakıt maliyeti sayesinde yolculukları çok daha ekonomik hale dönüştürürken, petrol türevi yakıtlar tüketmediği için karbon ayak izini minimuma çekerek çevre kirliliğini de yok ediyorlar.

BMW’nin tamamen elektrikli SAV modeli Yeni BMW iX3 de, güçlü çizgileri ve etkileyici tasarımıyla radarımıza yakalandı.

SAV terimine yabancı olanlar için hemen açıklayalım. SAV kavramı,  SUV’dan sonra karşımıza çıkan yeni bir konsept. Sport Activity Vehicle (Spor Aktivite Aracı) olarak tanımlanan SAV’lar hem off-road kapasitesine sahipken hem de bir spor otomobilin konforuna ve atikliğine sahip araçlar olarak, çok üst seviye bir sürüş deneyimi sunuyor. Yeni BMW iX3 de çok başarılı bir SAV olarak dikkat çekiyor.

Borusan Otomotiv, Türkiye distribütörü olduğu BMW’nin tamamen elektrikli SAV otomobili Yeni BMW iX3’ü Nisan ayından itibaren Türkiye’de yollarla buluşturmaya hazırlanıyor.

Sade ve şık ama çok fonksiyonlu tasarım

Yeni BMW iX3’ün sade ve güçlü çizgileri otomobilin modern görünümüne katkıda bulunurken, BMW i detayları ise markanın tamamen elektrikli ilk SAV’ı olmasının ayrıcalığını vurguluyor. BMW i'ye özel Böbrek Izgaraları’nın kafese benzer yapısı ve yatay olarak düzenlenen parçaları, etkileyici bir ön tasarım ortaya çıkarıyor. Ayrıca, 20 inçlik aerodinamik jantlar, BMW i’nin ikonik mavi rengindeki difüzör ve diğer ek parçalar ise özel tasarım dilinin tutarlı bir şekilde arka bölüme de aktarılmasına olanak sağlıyor.

Kabindeki BMW i kapı eşik kaplamaları gibi bağımsız detaylar ve standart olarak sunulan ön ayarlı BMW i mavi ortam aydınlatması, Yeni BMW iX3’e modern ve şık bir atmosfer oluşturuyor. Konsolun merkezinde yer alan BMW iX3 ambleminin yanı sıra, kontrol ekranındaki göstergeler ve kadranlar, modelin özel ve benzersiz görünümüne vurgu yapıyor.

40:20:40 oranında katlanabilen koltuklar sayesinde BMW X3 ile aynı ferahlıkta bir iç mekan sunan Yeni BMW iX3’ün, 510 litrelik bagaj hacmi, koltuklar katlandığındaysa 1.560 litreye kadar çıkıyor.

Peki tamamen elektrikli Yeni BMW iX3 hangi özelliklere sahip?

BMW’nin, yüksek sürüş performansını beşinci nesil BMW eDrive teknolojisiyle birleştiren tamamen elektrikli Yeni BMW iX3 tam şarjla WLTP kriterlerine göre 459 kilometre, NEDC kriterlerine göre 520 kilometre menzil sunuyor. BMW’nin elektrikli mobilite alanındaki ilk SAV modeli olan Yeni BMW iX3, 286 bg maksimum güç ve 400 Nm maksimum tork üreterek 6.8 saniyede 0’dan 100 km/s hıza ulaşıyor. Yeni BMW iX3, hızlı şarj istasyonlarında 10 dakikada yaklaşık 100 kilometrelik bir menzile ulaşırken, yalnızca 34 dakikada pillerini yüzde 80 oranında şarj ediyor.

Standart donanımda bile üst segment özellikler

Yeni BMW iX3 zengin standart donanımlarıyla rakiplerinden ayrışıyor. Adaptif LED Farlar, Otomatik Klima/3-Bölgeli, Isıtmalı Ön Koltuklar, Akustik Koruma, Otomatik Açılır Bagaj Kapağı, Panoramik Cam Tavan, BMW Live Cockpit Professional, Sürüş Asistanı Professional, Akıllı Telefon Arayüzü, Kablosuz Şarj/Bağlantı Sistemi, Park Asistanı Plus, Harman/Kardon Ses Sistemi ve BMW Iconicsounds Electric gibi donanımlar standart olarak sunuluyor.

BMW kullanıcılarına “Seçim Gücü” sunuyor

Yeni BMW iX3 ile ürün gamına tamamen elektrikli bir model daha ekleyen BMW, elektrifikasyon stratejisini adım adım hayata geçiriyor. Çok yönlülüğü ve sağlamlığını, emisyon içermeyen tamamen elektrikli sürüş keyfiyle birleştiren Yeni BMW iX3, markanın benzinli, dizel, ve tamamen elektrikli motor seçeneklerinin bir arada sunulduğu ilk model olma özelliğini de taşıyor. Dünya çapında kullanıcılarının farklı ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretmeye devam eden BMW, “Seçim Gücü” olarak adlandırdığı yaklaşımla küresel CO2 emisyonunu azaltma yolundaki hedeflerine bir adım daha yaklaşıyor.

Yeni BMW iX3 ön siparişe açıldı

Yüksek performans ile verimliliği bir arada sunan Yeni BMW iX3, Borusan Otomotiv Yetkili Satıcıları, bmw.com.tr ve bmwnibul.bmw.com.tr üzerinden ön sipariş edilebiliyor. Ayrıca, Yeni BMW iX3 sahibi olacak BMW tutkunları diledikleri lokasyona kurulabilecek ve şarj süresini önemli ölçüde azaltan BMW i Wallbox fırsatından da yararlanabiliyor.İlandır