BULGARI ŞİMDİ İSTİNYEPARK İZMİR'DE

İtalyan esintisini Ege’ye taşıyan Bulgari, göz alıcı ve eşsiz tasarımlarıyla hayranlık uyandıran mücevher, saat ve aksesuar koleksiyonlarını İstinyepark İzmir’de müşterileriyle buluşturuyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 09 Temmuz 2023
BULGARI ŞİMDİ İSTİNYEPARK İZMİR'DE

Göz alıcı ve eşsiz tasarımlarıyla hayranlık uyandıran İtalyan mücevher markası Bulgari İstinyepark İzmir Alışveriş Merkezi’nde açılan yeni butiğinde, mücevher, saat ve aksesuar koleksiyonlarını müşterileriyle buluşturuyor.

Butiğin mimarisinde, İtalyan tasarım formlarını takip eden kaliteli malzemeler, özenle seçilmiş bir renk paleti ve titiz işçilik öne çıkıyor. Kullanılan materyaller antik Roma klasisizmini referans alırken atmosfere hafif ve çağdaş bir doku hâkim oluyor. İzmir’in kıyı konumuna uyumlu olmasından hareketle butiğin genel renk paletine mavi dokunuşlar yapılmış.

İç mekânın doğal ışıkla dolmasını sağlamak üzere zemini şeffaf bir şekilde tasarlanan butiğin kapısının her iki yanına simetrik vitrinler konumlandırılarak mevsime göre değişen arka paneller yerleştirilmiş. Butiğin girişinde, Caldia mermer zemine döşenen Condotti sekiz köşeli yıldız karşılıyor. Evrensel bir denge, uyum ve kozmik düzen sembolü olan bu özel yıldızın sekiz çizgisi dört ana yönü (Kuzey, Güney, Doğu, Batı) ve dört döngüsel zamanı (iki gündönümü ve iki ekinoks) simgeliyor. Ünlü bir efsaneden esinlenen bu yıldız, tüm yolların Roma'ya çıktığı anlamına gelen “Roma Caput Mundi”den hareketle dünyadaki tüm Bulgari butiklerinde bulunan birleştirici bir sembol. Bulgari İstinyepark İzmir butiğinin pencerelerinde, Akdeniz'in sonsuz mavisinden ve Roma'nın altından turuncuya dönen bin bir gün batımı tonuyla büyülü ışığını yansıtan iki farklı renk paleti dikkat çekiyor.

Tavanda ise, saten altın pirinçten geometrik bir elmas eşkenar dörtgen desenli ağa sahip bir avize yer alıyor. İtalyan işçiliğinin incelikli örneği olan Venini'nin muhteşem bu aydınlatması, butiğin odak noktasına konumlanırken, aynı zamanda müşterilerin ikonik Bulgari mücevherlerini inceledikleri dairesel inceleme tezgâhını da taçlandırıyor.

Bulgari İstinyepark İzmir butiğinin orta kısmı, okyanus mavisine övgü niteliğinde estetik bir mavi mermer olan Azul Cielo kullanılarak Panteon’un zemininden ilham alan geometrik bir tasarıma sahip. Pavonazzetto ve pirinç kombinasyonundaki merdiven, zarif mobilyaların yer aldığı geniş salon ve müşterilerin alışveriş deneyimleri sırasında her türlü konforu sağlayan özel satış odasıyla üst kata uzanıyor. Bulgari İstinyepark İzmir’de yeni açılan butikte, Nicolas Ruel'in Roma'nın mimari ihtişamından ilham alan özel bir sanat eseri de müşterileri karşılıyor.

Bulgari’nin göz alıcı mücevher, saat ve aksesuar koleksiyonlarını incelemek için İstinyePark İzmir butiğini ziyaret edebilirsiniz. 

Detaylı bilgi için tıklayın.

Bu bir reklamdır.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.