BVLGARI RESORT KAPSÜL KOLEKSİYON

Bulgari Resort koleksiyonu ışığı, Akdeniz renklerini ve bir İtalyan tatilinin rahat yaşam tarzını güneşin kutsadığı ülkenin sınırlarının ötesine taşıyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 19 Haziran 2023
BVLGARI RESORT KAPSÜL KOLEKSİYON

Canlı mücevherler, değerli saatler, Limited Edition çantalar, büyüleyici parfümler ve ihtişamlı Yüksek Mücevhercilik kreasyonlarından özel bir seçki sunan bu eğlenceli kapsül koleksiyon Capri, Porto Cervo, Saint Tropez, Monaco, Mykonos, Ibiza, Bodrum ve Saint Barth’taki Bulgari butikleri aracılığıyla dünyanın en görkemli tatil destinasyonlarına enerji katacak.

Bulgari kuruluşundan bu yana İtalyan enerjisinden, ışıltısından ve dinamizminden ilham alarak bu doğal coşkuyu ve enerjik ruhu renkli değerli taşların dili, orijinal tasarımlar ve etkileyici zanaatkarlık ile ifade etmiştir. Bir özgürlük hissi ve yaşam coşkusu, doğanın bir kaleydoskop gibi tüm güzelliğiyle kendini gösterdiği yaz aylarında zirveye ulaşırken ânın keyfini çıkarmaya ve daima mucizelere açık olmaya davet eder.

Parlak nüanslar ve değerli taş kesimlerinin canlı karışımlarıyla sezona ışık saçan Allegra mücevher koleksiyonu hafiflik hissi ile canlı bir ihtişamı buluşturuyor. Adını İtalyancada “neşeli” anlamına gelen “allegra” kelimesinden alan koleksiyondaki kreasyonlar, Romalı mücevher markasının enerjik ruhuna mükemmel bir şekilde hayat veriyor.

Sarı sitrinler, sıcak ametistler ve turmalinler, canlı peridotlar ve Akdeniz kıyılarının benzersiz güzelliğini yansıtan mavi topazlar ile parlak kesim pırlantalar rengarenk kombinasyonlarda bir araya geliyor. Tamamı geometrik bir desenle yerleştirilen ışıltılı taşlar, biri 18 ayar pembe altın, diğeri koleksiyonun tüm renk paletini içeren 18 ayar parlak sarı altın olmak üzere iki kolyenin kalbinde parlıyor. Üç farklı taşla oynayan iki uyumlu yüzük ve bir çift farklı tasarımlı 18 ayar pembe altın küpe Eylül 2023’te dünya çapında lanse edilecek ürün yelpazesini tamamlıyor.

Bulgari, İtalyan yaşama sanatının heyecanını baştan çıkarıcı Divas’ Dream saat modellerinin neşeli renkleriyle kutluyor. Dolce Vita’nın altın çağından ilham alan saat, sedef kadranın çevresinde parlak ve canlı değerli taşlardan oluşan yapraklar içeriyor ve uyumlu bir timsah derisi kayışla tamamlanıyor. Koleksiyonun yelpaze şekilli estetik imzası bir kez daha yaratıcı yorumlar için sonsuz bir alan açıyor. Bulgari’nin mücevher saatler konusundaki coşkulu yaklaşımının bir başka göz kamaştırıcı ifadesi olan ve Resort Koleksiyonu için özel olarak seçilen Allegra saatler, sürpriz ve neşeyle dolup taşan bir renk kokteyli oluşturuyor. Kadranı çevreleyen turmalin, sitrin, rodolit ve peridotlar farklı kesimleri, şekilleri ve canlı nüanslarıyla zarif ama dinamik bir etki yaratıyor.

Bulgari’nin vizyoner moda tasarımcısı Mary Katrantzou ile başarılı iş birliğinden doğan üç Serpenti Limited Edition Top Handle çanta doğanın harikalarını mücevhercilik esintileri, deri zanaatkarlığı ve Haute Couture uzmanlığının benzersiz bir karışımıyla kutluyor. Paris’teki Atelier Montex’in usta zanaatkarları tarafından kusursuz bir şekilde uygulanan nadide işlemeler, çantaların dana derisi gövdesini büyüleyici motifler ve ikonik simgeler için kreatif bir tuvale dönüştürüyor. Adlarını doğanın büyüleyici manzaralarından alan Serpenti Tree of Life, Serpenti Tropical Garden of Eden ve Serpenti Midnight Garden of Eden çantalar, Mary Katrantzou’nun yeniden yorumladığı göz alıcı bir yılanbaşı klipsle tamamlanıyor.

Bulgari’nin saf hedonizm ve dizginlenemeyen bir enerjiyle yarattığı, duyulara hitap eden yolculuk Bulgari Allegra Riva Solare parfümle devam ediyor. Bu Eau de Parfum duyularınızı alıp mavi denizin güneşli gökyüzü altında ışıldadığı İtalyan Rivierasına götürüyor.

Ünlü Master Parfümcü Jacques Cavallier’nin yarattığı bu parfüm Akdeniz’in yenileyen enerjisini, canlandıran duygularını ve enerji katan özgürlüğünü açığa çıkaran ışıltılı narenciye notaları içeriyor.

Taze narenciye notaları, güneşin kutsadığı portakal çiçeklerinin kokusuna karışırken sıcak neroli ile osmantus çiçeklerinin ve mandalinanın ışıltılı notaları misk bazında buluşarak baş döndürücü bir parfümü vurguluyor.

Benzersiz koku deneyimini tamamlayan beş Bulgari Allegra Magnifying Essence seçeneği, Eau de Parfum’ü özgün bir dokunuşla kişiselleştirme imkanı sunarken daha neşeli bir koku, ekstra heyecanlı bir tatlılık veya daha derin bir sıcaklık katılmasını sağlıyor.

Saint Tropez, Bodrum, Porto Cervo ve Capri olmak üzere dünya çapında sadece dört lokasyon Renk Yolculuğu Yüksek Mücevhercilik koleksiyonunun Kunzit ve Morganit hikayesi bölümünden nefes kesici bir seçkiye ev sahipliği yapma ayrıcalığını yaşayacak ve dolayısıyla büyüleyici değerli taş kompozisyonlarının keyfini sunacak.

Bu koleksiyon, Paraiba Turmalin ve Spinel temalı ilk iki bölümden sonra Bulgari’nin Renk Yolculuğunda üçüncü macerayı oluşturuyor. Renkli değerli taşların sonsuz coşkusunu kutlayan bu seri şimdi kunzit ve morganit taşlarının feminen ve çağdaş nüanslarını gözler önüne seriyor. Her ikisi de 20. yüzyılın başlarında Amerikalı mineralog G.F. Kunz tarafından keşfedilen bu taşlar Bulgari’nin hayal gücünü ve yeni, etkileyici ve daima büyüleyici renklerde kompozisyonlar yaratma yetkinliğini tetikledi. Bu “yeni gelenleri” Yüksek Mücevhercilik alanında son derece arzu edilen taşlar konumuna taşıyan Bulgari şimdi bu taşlarla yaz için ideal, sıcak kombinasyonlara imza atıyor.

Bulgari butiklerinin vitrinleri de İtalyan kaçamaklarının güneşli havasına nüfuz eden benzersiz ışık ve renk oyunlarından ilham alan rengarenk bir yaratıcılık ve hepsinden önemlisi Bulgari’nin muhteşem kreasyonlarıyla canlanacak.

BU BİR REKLAMDIR.SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.